Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
176 postów 115 komentarzy

Moje komentarze

 • Ten system pozostał
  Zapewne nie sądzi Pan, że cokolwiek od tamtych lat zmieniło się. Po dwóch dekadach od zmian politycznych, obecnie władza osoby niewygodne, przeszkadzające w propagowaniu „słusznych idei” poprzez różne dostępne metody wysyła jak dawniej na badania psychiatryczne. Dzisiaj przełożonych zastępują jedynie podległe sądy, ale chętnych do wykańczania ludzi przeciwnych propagandowemu stylowi działania wciąz przybywa, a widzimy ich na co dzień w sekretariatach decydentów.
  Obecni decydenci od lat nie zajmują się naprawianiem krzywd, jeżeli nie widzą własnego interesu partyjnego. To wygląda na przyjęty styl sprawowania władzy. Przecież i obecnie nie brakuje zakłamywania historii. Przykładem niech będą dni pamięci Powstania Styczniowego, a ostatnio zasłona milczenia nad 70 rocznicą krwawych wydarzeń na Wołyniu, co władza usiłuje porównać do akcji” Wisła”.
  Roman Obawa
  Ja nie byłem pułkownikiem tylko kapitanem I społecznie zostałem zamordowany, a przez szujów jestem wyśmiewany!
 • @Łukasz Roman 11:21:05
  W tej sprawie głos zabrał W. Fibak. Oto fragment jego wypowiedzi za „ w Polityce.pl”
  Sytuacje mamy więc taką: jakaś część (wierzę, że niewielka) izraelskiej widowni obrażała Polki m.in. okrzykami „you catholic bitches!”, co portale tłumaczą jako „katolickie suki”, ale przecież „bitch” w stosunku do kobiety to określenie skrajnie obelżywe, znaczy także „dziwka”, albo „kurwa”. W zestawieniu z przymiotnikiem określającym religię nabiera jeszcze mocniejszego znaczenie. Sytuacja nie była jednorazowym incydentem skutecznie uciszonym przez sędziego, powtarzała się wielokrotnie. Polki wygrały mecz, a na konferencji prasowej wraz ze swym trenerem pokazały mocne nerwy i wielka klasę nie komentując wydarzenia ani słowem, jedynie swymi lakonicznymi wypowiedziami dając do zrozumienia, że nie był to normalny mecz. Później, w wypowiedzi dla jednej z agencji, Agnieszka Radwańska w bardzo powściągliwy sposób dała wyraz swemu „rozczarowaniu”.
  Wyobraźmy sobie sytuację odwrotną: na meczu w Łodzi albo Białymstoku część polskiej widowni krzyczy do żydowskich tenisistek „wy żydowskie kurwy!”. Sędzia ucisza chamstwo, ale incydent powtarza się, przeszkadzając grać izraelskim tenisistkom. na konferencji dziewczyny z Izraela są smutne, ale milczą na temat skandalicznego zachowania chamów obecnych wśród tenisowej publiczności. A potem jeden z najbardziej zasłużonych i popularnych żydowski sportowców mówi jednej z gazet:

  Oto całość informacji: http://wpolityce.pl/artykuly/47070-gdy-chamstwo-publicznie-obraza-polki-wojciech-fibak-radzi-siedziec-cicho-to-jednak-dla-mnie-nowosc-zaraza-zaraza
  T.P
  Rasistowski atak na siostry Radwańskie w Izraelu
 • @Rebeliantka 20:11:56
  Podtrzymujemy swój protest. Wyrażam przekonanie, że tak jak wszyscy złoczyńcy na tym świecie, również i ci w togach w swoim czasie poniosą odpowiedzialność za stosowane bezprawie.
  Jeżeli zżymamy się nad postepowaniem matek wobec swoich dzieci, to i w tym przypadku matka córek pana Goczyńskiego dawno przekroczyła zasady ludzkiego współżycia.
  Podziękowanie dla Rebeliantki.
  Tadeusz P
  Sądy milczą wobec wniosków Bogdana Goczyńskiego. Wypuścić Goczyńskiego!
 • @Rebeliantka 19:54:12
  Obecnie należy wyrazić protest wobec tak jawnego łamania prawa wobec obywateli. Jednocześnie chce wierzyć, że łamiący świadomie prawo zostaną w przyszłości pociągnięci do odpowiedzialności. Oni muszą dowiedzieć się, że ich bezkarność nie będzie wieczna.Jeżeli ze swojego bezprawia zostają rozliczani sędziowie okresu stalinowskiego, to obecne łamanie prawa jest również skierowane wobec naszych rodaków i ich sprawcy nie mogą być rozgrzeszeni.Oczywiście łamanie prawa w sądach odbywa się przy tolerancji władzy. A przecież w przeszłości też tak bywało. Podziękowanie dla wszystkich, którzy mają odwagę zaprotestować
  Tadeusz P
  Bogdan Goczyński wzywa pomocy z więzienia
 • @JarekSz1991 15:43:52
  To jest zawarte w Instrukcjach strzelań. Czołgiści wiedzą o co chodzi.
  Będą kolejne Leopardy
 • @JarekSz1991 09:37:16
  Jeżeli Leopard jest takim wszechstronnym czołgiem, to prosze powiedzieć, DLACZEGO WARUNKI STRZELAŃ DLA T-72 DLA ŻOŁNIERZY Z POBORU BYŁY TRUDNIEJSZE OD TYCH, JAKIE MAJĄ ZAWODOWCY NA LEOPARDACH?
  Proszę porównać INSTRUKCJE STRZELAŃ.
  Jeszcze trochę, a zaczną nas przekonywać, że karabinek M-16 jest lepszy od AK-47.- i zaczniemy w ramach standaryzacji sprowadzać je z USA.
  Będą kolejne Leopardy
 • @JarekSz1991 22:44:05
  Ja nie mówię o bezinteresowności, chociaż w naszej propagandzie przeważały akcenty wskazujące, że oto Niemcy przekazały Polsce za darmo czołgi Leopard. Nikt przy tym nie zwrócił uwagi na to, jaki to jest typ czołgu oraz ile przy tym musimy zapłacić za całe oprzyrządowanie techniczno-szkoleniowe, jaką zapaść w polskim przemśle zbrojeniowym to spowoduje, jakie będzie bezrobocie i ile pieniędzy braknie w budżecie z powodu niepłacenia podatków.
  Trzeba mieć swój interes,lub wykazywać brak myślenia po polsku, by armii polskiej proponować uzbrojenie w takiej ilości z zakupu.
  To nawet w poprzednim systemie nie kupowaliśmy czołgów i transporterów ze wschodu.
  Niestety, w polskim sejmie ciągle jest zbyt wielu celebrytów, którzy zamiast myślenia, skupiają się na umizgiwaniu do telewidzów.
  Wystarczy popatrzeć, kto jest przewodniczącym sejmowej komisji Obrony Narodowej.
  Takiego kuriozum nie ma w żadnym kraju. Stąd mamy takie decyzje.
  Tadeusz Polak
  Będą kolejne Leopardy
 • @Prezydent RzBiK 23:15:25
  Nie można miec ciastka i zjeść ciastko.Albo NE bedzie portalem, na którym trwa rzeczowa dyskusja, albo ekran będzie zalany bluźnierstwami, atakami personalnymi, a wszystko z jednym celem, ośmieszenia portalu i pokazania światu, że głos z tej strony jest słaby,nic nie znaczący, bowiem NE to zsyp, gdzie trwają tylko słowne przepychanki.
  Wszyscy oczywiście wiemy, kto nasyła tych "bluźnierców".
  Wcale nie chodzi mi o zakazy, ale o kulturę słowa. Zresztą, po to jest regulamin, by wszyscy do niego zastosowali się.
  Tadeusz Polak
  STOP. BASTA!
 • Może wystarczy tej propagandy?
  Pozyskanie Leopardów z Niemiec, to był jeden z wielu błędów popełnionych przez wojskowych decydentów. Nie było żadnej potrzeby, by na takich zasadach przyjmować ten złom. Niemcy pozbyły się nadmiaru czołgów, które być może musieliby zezłomować, a jednocześnie związali nas na długie lata koniecznością zakupów amunicji i części zamiennych, urządzeń szkoleniowo- treningowych itp. To był dla naszych sąsiadów wielki interes.
  Oczywiście Leopard jest lepszym wozem bojowym niż T-72. Ale przy zakupie uzbrojenia nie można kierować się tylko ocenami dowódcy czołgu, czy dowódcy plutonu. Szkoda, że w podobny zachwyt wpadło część polskiej generalicji, którym obawa o własny los, przysłoniła pojęcie cywilnej odwagi i myślenia kategoriami sil zbrojnych i państwa.
  A dlaczego w Łabędach nie rozpoczęliśmy produkcji Leoparda? A może trzeba było szukać innego czołgu, który mógłby znaleźć się w naszej armii na lepszych zasadach. Leopard i Rosomak, to są dwa zwierzaki, które na takich zasadach nie miały prawa być wprowadzone do naszego wojska. To jest wbrew polskiej racji stanu.
  Tadeusz Polak
  Będą kolejne Leopardy
 • NE zyska na podniesieniu kultury słowa.
  Z portalem jest podobnie, jak z tragicznymi wypadkami drogowymi. Po kazdym tragicznym zdarzeniu, a zwłaszcza, gdy na drodze w jednym wypadku ginie kilka lub kilkanaście osób, a przyczyna bywa nadmierna prędkość,pijany kierowca, to zazwyczaj oczekujemy od władzy kompleksowego rozwiązania w celu zmniejszenia tragicznych zdarzeń, zmniejszenia tragedii ludzkich. Wówczas interesuje nas tylko cel. Gdy proponuje się zaostrzenie przepisów / fotoradary, kary finansowe, zabieranie praw jazdy /, to wówczas zaczynamy krytykować i mówić o konieczności rozpoczęcia akcji uświadamiającej. A przecież wszyscy kierowcy na początku są uczeni, by po pijanemu nie wsiadać do samochodu i każdy zdaje egzamin z przepisów drogowych, które natychmiast łamie.
  Tak jest z portalem. Część uczestników z góry zakłada inne od regulaminowego zachowanie, a przy decyzji o wyrzucaniu nieodpowiedzialnych osób z NE podnosi się ława obrońców.Uważam, że zamiar jest właściwy i oczekuje pełnej determinacji.
  Tadeusz Polak
  STOP. BASTA!
 • Koszt-efekt
  Eutanazja to pomoc starszym w cierpieniach" - stwierdził Jurek Owsiak. Jego słowa wywołały oburzenie u niektórych polityków, którzy żądają ich wycofania . Czy taka ma być pomoc osobom starszym?
  Czas wreszcie dokonać rozliczenia KOSZT- EFEKT.
  Oczywiście to piękne, gdy w szpitalach pojawiają się coraz lepsze urządzenia. Ale czy to ma być ze składek społecznych? Czy bedziemy wspierać, gdy brak jest transparentnych informacji o fundacji?
  Dobrze byloby, gdyby szef MON zamiast wyrażać na bezpłatne przekazanie na rzecz orkiestry sprzętu, lub innego fanta, przekazał ze swojego portfela odpowiednią sume i licytował się z innym ministrem.
  Roman Obawa
  Zanim zagra orkiestra Owsiaka
 • @Rebeliantka 19:58:01
  Władza musi zrozumieć, że nie jest w stanie rozwiązywać żadnych problemów. Ocena minionego roku, to jedno pasmo niepowodzeń i ośmieszania państwa. Korupcja i bezprawie są kluczowymi wyznacznikami obecnych elit. Jedynie dzięki zaprzedanym przedstawicielom mediów, którzy usługują decydentom, władza ustami przywódców politycznych, w dalszym ciągu zasypuje nas swoimi kłamstwami.
  Słowa prezydenta w żadnym stopniu nie odpowiadają otaczającej nas rzeczywistości. Bale Sylwestrowe były jedynie próbą zagłuszenia trosk i obaw o przyszłość. Całe szczęście, że nie mamy kolejnej „zimy stulecia”. Trzeba pisać, krytykować i wierzyć w skuteczność tego, co robimy.
  RO
  Kiedy Policja wyjaśni, dlaczego dezinformuje Sądy w sprawie Goczyńskiego?
 • @Eustachy Midera 01:43:37
  W totalitarnym państwie / a dużo oznak widzimy / dyktator ma głos decydujący.Posiada nieograniczony wpływ na władzę ustawodawczą, wykonawczą i sądowniczą. Zmienia ustawy, kodeksy, wydaje niezbedne do sprawowania władzy rozporządzenia, a przede wszystkim posiada nieograniczony wpływ na media. Mógłby jednym skinieniem ręki zaprowadzić porządek w tym obszarze.A przecież premier nie ma zamiaru zajmować się takimi sprawami. Oczywiście on mógłby to zmienić, ale po co? W związku z tym,sprawujący urzędy sędziów korzystają z okazji i załatwiają swoje interesy.Premier pozbawia części z nich stanowisk, a oni wydają absurdalne wyroki.
  / Oczywiście odnosi się to do części z nich, ale coraz większej / Bardzo dbają o własne interesy, ale nie reagują na bagno wśród swoich.
  Potrzebna jest głęboka akcja oczyszczająca to środowisko. Kto to zrobi? Jeżli w społeczeństwienie bedzie takiej siły i woli, to zrobią to obcy. Bezprawie jest zaraźliwe i nie wszystkim to odpowiada. Nasi sąsiedzi w XVIII wieku zdecydowali zrobić porządek w środku Europy. Czyżby nasi decydenci oczekiwali na powtórkę z historii?
  Roman Obawa
  Cuda Wymiaru Sprawiedliwości część 1.2
 • @detektywmjarzynski 08:22:05
  sędziowie i prokuratorzy w Polsce czują się bezkarnie, lecz patologiczny system władzy im na to pozwala, a nawet.....promuje.

  Tego nie trzeba komentować, ale napisać dużymi literami. Bezkarna banda.
  TP
  WIĘZIEŃ SYSTEMU - reportaż
 • Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku.
  Całemu Nowemu Ekranowi...

  Redaktorom, Blogerom i Komentatorom i czytelnikom
  Zdrowia i Pomyślności ,Wszystkiego Dobrego, na Boże Narodzenie i cały Nowy Rok życzą członkowie Stowarzyszenia Klub Inteligencji Polskiej

  Zarząd KIP
  Życzenia Świąteczne od Nowego Ekranu
 • @kemo159 15:26:16
  Przed pokoleniami Polaków ukrywano rolę Żydów w Komunistycznej Partii Polski i sposób osiągania własnych celów oraz zachowanie Żydów po 17 września 1939 roku na Kresach Wschodnich i na wschodnich terenach Polski, kiedy to polscy obywatele pochodzenia żydowskiego aktywnie włączyli się w eksterminację ludności polskiej, milcząco przykrywa się rolę obywateli polskich, narodowości żydowskiej po roku 1945, więc teraz młode pokolenie Polakow odbiera takie teksty z zaskoczeniem. Propaganda trafia na podatny grunt. Państwo polskie jeszcze dopłaca do tej akcji oczerniania narodu polskiego/ film Pokłosie /.Niestety mamy taką sytuację, że decydenci są zainteresowani podgrzewaniem antypolskich nastrojów.
  Proste pytanie. Dlaczego profesorowie z Izraela wykładający na polskich wyższych uczelniach nie zabierają glosu w tej sprawie? Bardzo często zapraszani są do polskiej telewizji i ani slowem nie oburzają się na takie kłamstwa.
  RO
  Nowa książka: „Jak Polacy Niemcom Żydów mordować pomagali”
 • @Mirosław Kraszewski 19:09:58
  Proszę zauważyć, że wszystkie instytucje w naszym państwie / chociaż nie wiem w jakim stopniu, to jest jeszcze również moje państwo/ realizują politykę koalicji rządzącej.Zatarta została różnica między władzą ustawodawczą a wykonawczą oraz władza sądownicza działa zgodnie z oczekiwaniami rządu. Ostatnio TK poparł rząd w sprawie waloryzacji emerytur. Podobno, to ma być tylko na rok.Ale przecież za rok będzie jeszcze gorzej, więc może nie być waloryzacji w ogóle. Nigdy natomiast rząd nie poskąpi nagród swoim wyznawcom. A oni popieraja decyzje rządu, sędziowie ferują wyroki wbrew prawu, dziennikarze ciągle podkreślają dobre notowania tego rządu.
  Pozostaje jeszcze ten portal, ale nie wiem, czy długo? Mamy przecież wolność słowa, więc możemy iść nad Wisłę i krzyczeć.
  Roman O
  Bogdan Goczyński aresztowany na 2 miesiące
 • @Rebeliantka 16:40:59
  Jeżeli politycy obecnego systemu i wspierajacy ich celebryci twierdzą, że w Polsce nie ma więźniów politycznych, to niech widzą, że pan Goczyński, to jest więzień obecnego systemu.Dla niego to nie jest ważne, jak określają to rządzący.To jego przekonania i otwarta krytyka panujących warunków jest przyczyną sądowych opresji.Brak reakcji ministra od sprawiedliwości i innych odpowiedzialnych jest akceptacją tego systemu.
  Bogdan Goczyński zatrzymany w Sądzie. Licytacja jego mieszkania podczas jego nieobecności.
 • @Eugeniusz Sendecki 20:10:02
  Miller, Palikot i Celiński wykorzystali historię do przypomnienia sobie i swoim zwolennikom, że funkcjonują. Nie było to nic, co by świadczyło o uczczeniu pamięcią zabitego prezydenta Narutowicza. Oni upiekli na tym ogniu swoje pieczenie. Ciekawie wyglądał wsłuchany w agitację mówców, młody człowiek w mundurze, podpułkownik WP. Trzeba zapytać, jaki to regulamin pozwolił pułkownikowi w uczestniczeniu w tym politycznym spektaklu? A może ktoś prześle panu ministrowi ten przykład apolityczności wojska.
  Mówcy ponarzekali na sytuację, ale jednocześnie pochwalili rządzących. Ot zebrała się asysta obecnych władz.
  Miller poszukiwał koloru brunatnego wśród tych, co wpisali sobie na sztandarach hasło, Bóg Honor Ojczyzna. Palikot powalczył o głosy homoseksualistów, a Celiński nie miał właściwie nic do powiedzenia. Prezydent wysłał swojego przedstawiciela w osobie T. Nałęcza. Musiał przecież zaistnieć. Ciekawe, kto go reprezentował w kopalni Wujek?
  RO
  Podpalacze i złodzieje, chcą ukryć swoją twarz.
 • @pancerne rowery 14:12:00
  Czy organizujący rokrocznie protesty nie znaleźli normalnego generała? Te kiełbaski i kuchnia polowa wskazują na rządową imprezę. A może prezydent dla potrzeb tej demonstracji w tajemnicy dokonał tej nominacji? W naszym kraju obecnie wszystko jest możliwe.
  R.O
  Generał Jan Grudniewski pod willą Jaruzelskiego

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

ULUBIENI AUTORZY

więcej