Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
176 postów 115 komentarzy

Moje komentarze

 • @wojnier 14:56:52
  W obecnych warunkach można wsłuchiwać się milcząco w głos propagandy, wyłączyć i odciąć się od publikatorów, bądź w dostepny / jeszcze / sposób wyrażać swój sprzeciw wobec kłamstw, zakłamania i wszelkiego zła, jakie codziennie doświadczamy.To nie są odkrywcze oceny. Jedynie sprzeciwiam sie temu sposobowi reprezentowania mnie w sejmie przez wybranego posła i nie akceptuję by przestępcy zamieniali się miejscami z prokuratorami.
  Wychodzi szydło z worka
 • A teraz w dzierżawę.
  Jak to dobrze, że przypomina się rodakom te fakty. Dzięki autorowi nie mamy bezimiennych autorów tych malwersacji. Jeżeli teraz bieda zagląda w oczy społeczeństwu, to trzeba wiedzieć, gdzie leżą przyczyny. Zawsze tak jest, że gospodarz, który wyprzeda za bezcen własne środki produkcji, to nastepnie zmuszony jest oddać w dzierżawę lub sprzedać swoje gospodarstwo. Tacy chlopi, to najczęściej bezmyślne osobniki, a w tym wypadku mielismy do czynienia z zaplanowaną grabieżą, a teraz oddajemy się w dzieżawę do UE. My bedziemy fornalami na naszej ziemi.
  Roman Obawa.
  Rozkradanie majątku przez SLD
 • @drhumor 22:00:16
  Propaganda poczyniła wielkie spustoszenie. Można odnieść wrażenie, że ta sprawa interesuje tylko nielicznych. Czy taki kraj ma przyszłość?

  Roman Obawa
  Apel Porozumienia Pokoleń Kresowych
 • @Alfred Rosłoń 20:49:20
  Mowa nienawiści zaczyna być orężem w walce z przeciwnikiem politycznym, nie tylko zresztą z tym zapisanym do określonej partii, ale i może szczególnie z tym, który nie akceptuje codziennego głosu mediów, nie zachwyca się dyżurnymi utrwalaczkami obecnej władzy, a przede wszystkim ośmiela się otworzyć usta i coś napisać, co nie przypadnie do gustu odpowiednio dobranej „Wysokiej Radzie”. Rada to, zostanie oczywiście wybrana / dobrana / z pośród „najwybitniejszych „ umysłów świata propagandy, a jej zadaniem będzie nie tylko monitorować oficjalne i ogólnie dostępne publikacje zamieszczane w II obiegu, ale być może również korzystać z dostępnych technicznych środków zdobywania informacji.
  Przecież musi być jakiś organ „ niezależny”, który będzie decydował, co jest dobre i poprawne, a co może szkodzić wizerunkowi wysokich urzędników państwowych i oczywiście II RP.
  Nie będzie można zatem do bulu krytykować poczynania wybranych przez obywateli swoich przedstawicieli, co zresztą jest logiczne, bowiem jeżeli ich wybraliśmy, to dlaczego mamy ich krytykować. Na czele takiego organu powinna stanąć osoba o godności co najmniej ministra lub sekretarza stanu, by jego głos się liczył , a prokuratorzy i sędziowie mogli powoływać się w swoich oskarżeniach i wyrokach na znaczący urząd w państwie.
  W początkowym okresie ze względu na szczupłość obsady takiej rady monitoring powinien zostać skupiony przede wszystkim na opozycji, bowiem jak zauważają projektanci tych rozwiązań, gdyby nie opozycja, rząd spokojnie mógłby realizować swoje cele i za granicą nikt by o tym nie wiedział.
  Roman Obawa
  Mowa nienawiści
 • Taki stworzony został system
  Mogę napisać, że również protestuję. To jest jeden wielki system uprawomocniony postępowaniem najwyższych władz państwowych z prezydentem i premierem, tak czynią rzekomo przez nas wybrani posłowie i senatorowie, nad tym czuwa cały wymiar sprawiedliwości z Prokuratorem Generalnym, który również / albo to jego urzędnicy/ nie odpowiada na skargi i listy. System umacnia się i coraz więcej jest makulatury / skargi obywateli /, ktora zostaje bez rozpatrzenia wyrzucana na przemiał.
  Ten system jest na górze i na dole. Przy każdym szczeblu powstają specjalne komórki przeznaczone do rozpatrywania takich spraw, które bez porozumienia z decydentem, w ramach odciążenia szefa od zmartwień, same decydują o sposobie pozbycia się delikwenta.
  Bywa czasem i tak, że skarga trafia do odpowiedzialnego za naruszenie prawa, który w sposób arogancki i z określonymi pouczeniami załatwia petenta odmownie i sprawa jest zakończona.
  Wymiar sprawiedliwości jest od tego by sprawom łeb ukręcać i umarzać w ostateczności sprawy przeciwko sprawcom tych przestępstw.
  Oczywiście nikt ich do tego nie zmusza, oni to robią w przeświadczeniu spełniania swojej dziejowej misji / ochrony VIP-ów /.
  Ale to trzeba napiętnować, do czasu, gdy nie zostanie to zakazane lub zagrożone karą aresztu.
  pisma do organów władzy publicznej – odpowiedzi na zawiadomienie
 • @AnnaZofia 08:43:29
  Bierność mediów lub wręcz aprobata przez większość dziennikarzy tego systemu sprzyja rozwojowi tej republiki kolesiów. Temu celowi służą bieżące sondaże, które stały się przygotowywaniem podłoża pod wszelkie oszustwa.
  Społeczeństwo poprzez systematyczne okłamywanie tzw. ocenami preferencji wyborczej, nie powinno zgłaszać żadnych zastrzeżeń do ogłoszonych rezultatów wyborczych, a przede wszystkim powinno być skutecznie zniechęcone do większościowego udziału w samych wyborach.
  Jeżeli jednocześnie skutecznie wyeliminuje się, poprzez odpowiednie kruczki prawne część partii opozycyjnych, to łatwiej jest realizować swoje cele partyjne.
  Skomputeryzowany system sumowania rezultatów w poszczególnych obwodach też może sprzyjać osiąganiu założonych celów.
  Czy wybory są uczciwe?
 • @sosenkowski 18:36:05
  Ja mam tylko jedno Pytanie ... Jaki byłby odbiór filmu o żydzie, który najpierw w warszawie w 1939 r wita Niemców chlebem i solą - potem dowiadując się, że to nie tak - przedostaje się do Grodna - tam denuncjuje Polaków - żony polskich oficerów z dziećmi - do NKWD by zagrabić ich majątek , a następnie po napaści Niemiec na ZSRR ucieka do Moskwy i w 1944 r wraca do Polski, jako oficer NKWD i morduje w więzieniu Mokotowskim żołnierzy AK , a w 68 roku wyjeżdża do Izraela i bierze udział w ludobójstwie na ziemiach okupowanych ... Prawda że interesująca historia? Gość (KosmoPolak - jak z Bobkowskiego)
  2012-11-08 20:02
  Antypolski paszkwil
 • Spełnią się Pańskie marzenia..
  Miałem zaszczyt rozmawiać na temat JOW.Argumenty i wielkie przekonanie o urzeczywistnieniu się tej idei. Takiego powinniśmy Go zapamiętać. Przjdzie ten czas, że JOW zmieni oblicze polskiej ziemi.
  Zapewne chciałby Pan Profesor, by nie zapomniano o tej koncepcji.
  Niech odpoczywa w pokoju.
  JL
  PROFESOR JERZY PRZYSTAWA NIE ŻYJE
 • Do autora.
  Zaprezentowane przez Pana stanowisko, to teoria nad którą prawica dyskutuje ponad 20 lat i nic z tego nie wynika.
  Szkoda, że to dopiero teraz pada pytanie, jakiej Polski chcemy? A przecież od dwóch dekad, a zwłaszcza w ostatnich latach media wmawiają nam, że oto mamy taką Polskę, o jaką walczyła Solidarność.
  Trudno znaleźć dziennikarza, który by znalazł negatywna ocenę tak8iej wypowiedzi.
  Łatwo krytykować, że brak koncepcji, ale samemu też należałoby coś wnieść.
  Pozdrawiam
  Tadeusz P
  Chesterton a Polska, Klub IP, Opara i Konwent NP
 • POCZTÓWKA
  POMYSŁ BOMBOWY. POCZTÓWKĘ MAM W ORYGINALE. POSYŁAM TUSKOWI ZA POBRANIEM.
  UKŁONY
  ALEKSANDER SZUMAŃSKI
  Pozdrowienia od Tuska
 • @ autor
  Smaczku sprawie dodaje fakt, iż postępowanie egzekucyjne wobec matki dwóji dzieci zostało wcześniej umorzone. Musiało się to stać w tym samym sądzie, w którym wydano decyzję o zatrzymaniu. Skoro tak, to wniosek o wszczęcie postępowania dyscyplinarnego wobec sędziego jest jak najbardziej zasadny, bo decyzja o umorzeniu postępowania egekucyjnego musiała być w tych samych aktach sprawy, w której teraz jest decyzja o zatrzymaniu. Sędzia nie czytał akt.
  Minister Gowim musi się zastanowić co zrobić z tym fantem, któremu na imię ,,wymiar sprawiedliwości" i podjąć zdecydowane kroki, aby tego chorego czlowieka uzdrowić.Czas najwyższy. Za takie sprawowanie ,,wymiaru sprawiedliwości" wszyscy płacimy wysokie rachunki, a najwyższe ofiary tego ,,wymiaru sprawiedliwości".
  Polska jest dziś karykaturą państwa prawa
 • Wyrzucać przestępców w togach.
  Nie można zachwycać się jedną decyzją. To powinna być normalność. Niestety wokół nas jest o wiele więcej przestępców w togach sędziowskich. Jak można ocenić postępowanie sędziego, który wbrew obowiązującym zapisom w kodeksie, dla własnych korzyści lub z nakazu swojego prezesa, w sposób arogancki stosuje własne ustalenia.
  Mamy mnóstwo materiałów wskazujących na bezprawne postepowanie sędziów wojskowych i nikogo z odpowiedzialnych ludzi to nie interesuje. Prezydent z premierem wciskają kit narodowi, a sędziowie wojskowi dalej w Poznaniu łamią prawo.
  Z pewnością nie postępowaliby tak, gdyby nie odczuwali specjalnej troski ze strony władzy i w poczuciu pełnej bezkarności, czują swoją przydatność dla decydentów. To władza utrzymuje ten przestępczy, groźny zastęp egzekutorów.
  Roman Obawa
  Moralna dyskwalifikacja
 • @lju 00:46:08
  Jak szukać sprawiedliwości w sądzie, gdzie sędzia i jego szef/ prezes świadomie łamią prawo i nie liczą się z obywatelem. Osoba szukająca sprawiedliwości jest traktowana jak śmieć, z którym nikt się nie liczy. Dotyczy to chociażby sądów wojskowych. Ale i w cywilnych nie jest lepiej.
  Ministra Gowina nie interesują te tematy. Wskazywani z imienia i nazwiska osoby / zwane sędziami / bardziej przypominają członków grup przestępczych niż tych, co mają budzić szacunek
  Pilnie trzeba przeprowadzić weryfikację i wyrzucić tych przestępców w togach.
  Pomyłki sądowe i co dalej?
 • @GPS.1965 15:56:24
  Na blogu KIP został zamieszczony artykuł wyrażający poglądy autora. W żadnym wypadku nie jest to stanowisko Stowarzyszenia i nikt nie może oczekiwać ingerencjiorganizacji.
  TP
  Modelowa propozycja krajowego systemu finansowego
 • @GPS.1965 12:37:19
  Stowarzyszenie Klub Inteligencji Polskiej- Proponuje zapoznac się z witryną:
  www.klubinteligencjipolskiej.pl
  Modelowa propozycja krajowego systemu finansowego
 • @1normalnyczlowiek 22:00:41
  Załoga JAK-a 40 została uniewinniona w postępowaniu dyscyplinarnym. I co się stało? Prokuratura wojskowa odpowiedziała, że dowody o braku zawinienia załogi JAK-a ich nie interesują.
  Znaczy będą mieli lepsze ,,swoje".
  Kiedy te stalinowskie metody wojenprokurorów będą miały swój kres?
  Prokuratorzy wojskowi pod lupą
 • KRESY WEDŁUG MICHNIKA
  W CZASIE KONFERENCJI PRASOWEJ WE WRZEŚNIU 2009 W STANISŁAWOWIE (RELACJA "KURIER GALICYJSKI") MICHNIK WYRAZIŁ SWOJE MARZENIE:

  "POŁĄCZENIE POLSKI Z UKRAINĄ W JEDEN TWÓR PAŃSTWOWY NAZWANY PRZEZ NIEGO "POL-UKR", LUB "UKR-POL".
  Kresy w czasie II WŚ
 • @polipid 11:40:11
  A może minister Gowin spojrzy na Wojskowy Sąd Okręgowy w stolicy? To co widać na NE, to włos na głowie sie jeży.
  Takiego bezprawia chyba nie było w Gdańsku. Gdyby bowiem nie było tej niefortunnej rozmowy, to byłoby wszystko OK. Natomiast w WSO w Warszawie jest bagno. To przecież jawna przestępczość.

  Roman Obawa
  RYSZARD MILEWSKI... Odwołany - "wyprowadza się z gabinetu"!
 • @swordfish 17:27:57
  Jeżeli czytamy:"ale zarówno PiS, jak i PO nie są zainteresowani gruntownymi zmianami w systemie wymiaru sprawiedliwości", i brak jest reakcji odpowiedzialnych, a zwłaszcza dotyczy to Platformy, to wniosek jest oczywisty, obecnie rzadząca partia akceptuje to bezprawie.
  Trudno sobie wyobrazić, by to nie docierało do rządzących.
  w takim razie te wszystkie konferencje prasowe, wyjaśnienia i zaklęcia medialnych przedstawicieli PO, to jest zwyła ściema. Oni wiedząc dalej nic sobie z tego nie robią. Oni nie zasługują na bycie u steru władzy, ponieważ niczym nie różnią się od właściciela Amber Gold.Jaki jest ich koszt tych kłamstw, które tak powszechnie stosują wymaga podliczenia.
  PiS domaga się głowy Kopacz, chwilowo zaspokoił się w obszarze sprawiedliwości ofiarą jednego prezesa, a przecież takich prezesów są dziesiątki.
  To przecież system jest do wymiany.Nikt nie protestuje, gdy stawia się nowe zadanie prokuraturze wojskowej, aby wyjaśniła sprawe zamiany cial w trumnach. a czy przypadkiem, nie będą oni wyjaśniać swojego udziału w tym bałaganie?
  Z pewnością wynik będzie pozytywny dla prokuratury i rzadu.

  Tadeusz Polak
  POPiS BezPrawia w WSO
 • @swordfish 13:55:37
  Czołowi politycy obrażają się, gdy pada stwierdzenie, że Polska to chory kraj, to kraj zmierzający do nicości. Ale przecież, nie od dzisiaj wiadomo, że początkiem wszelkiego zła i tragedii jest panoszące się bezprawie i odwracaniem się narodu od władzy. Trudno ukryć, nawet przy tak olbrzymiej propagandzie, że zmniejsza się liczba obywateli zadowolonych ze swego państwa. Można oczywiście zakrzyczeć telewidzów, czy też uczestników procesów sadowych, dokonać kolejnej manipulacji w sondażach, ale rzeczywistość jest coraz bardziej krytyczna.
  To państwo może odpowiadać rządzącym, może odpowiadać sędziom sadów wojskowych, może odpowiadać prokuratorowi Szelągowi, ale te tłumy, które w najbliższą sobotę zjadą do Warszawy, by zamanifestować swój protest, będą również wyrazicielami protestujących milionów w całym kraju i oni nie akceptują tego stanu rzeczy.
  Ciągle w mediach mamy do czynienia z tymi samymi osobami, którym nie przeszkadzają głupie pytania dziennikarzy, bowiem oni wiedza i bez tego, co mają powiedzieć.
  Im nie przeszkadzają kompromitujące efekty związane z tragedią smoleńską, tragicznym losem polskich rodzin, którym ze względu na biedę zabiera się dzieci, nie widzą patologii w rodzinach zastępczych, nie oglądają programów E. Jaworowicz i są nieobecni na rozprawach w sadach wojskowych.
  Mamy do czynienia ze stadem matołów, którym chęć zaistnienia w telewizji przysłoniła ostatki przyzwoitości.
  Nic się nie zmieni w sądach wojskowych i cywilnych, gdy u steru władzy pozostaną te różnego rodzaju sitwy i kliki. Jest ich pełno wokół nas, jesteśmy nimi otoczeni w szkole, urzędzie, mediach i na każdym kroku. To oni żyją z naszych pieniędzy, a my często nawet nie mamy odwagi lub chęci zaprotestować.
  Dobrze, że
  Paweł Pietkun o tych sądach i sędziach powiadomi społeczeństwo amerykańskie.

  Roman Osiadacz
  POPiS BezPrawia w WSO

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

ULUBIENI AUTORZY

więcej