Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
176 postów 115 komentarzy

Moje komentarze

 • @swordfish 20:10:25
  To nie jest sitwa, ale zgraja bezkarnych łobuzów. Przecież również wszyscy wiedzieli, że w rodzinie zastępczej bito dzieci, ale mimo protestów nie było reakcji i dopiero śmierć drugiego dziecka wyjawiła na cała Polske te brutalną prawdę.
  Dzisiaj szef warszawskiej prokuratury wojskowej płk Szeląg organizuje konferencję prasową na temat zaniedbań w tragedii smoleńskiej, ale żaden z biorących w niej udział dziennikarzy, nie zapyta o bezprawie w warszawskim sądzie okręgowym, gdzie jego podwładni akceptują to bezprawie.
  Wygląda to tak, jakby nikt nie zdawał sobie sprawy z tego, że lekceważący prawo prokurator, czyni to tylko wybiórczo. Zbyt długo trwa to milczenie, a powielane przestępstwa na salach sądowych umacniaja przestępców w przekonaniu o swojej bezkarnści.
  Tadeusz Polak
  POPiS BezPrawia w WSO
 • @Grażyna Niegowska 18:15:38
  To jest nowy typ totalitaryzmu polegajacy na propagandowym zaślepieniu obywateli, skierowaniu ich uwagi na tematy zastępcze z jednoczesnym przejęciu całej władzy przez wąską grupę decydentów. Pamiętamy, że sądy w III rzeszy ochoczo rozprawiały sie z przeciwnikami systemu, a jednocześnie rządzacy mieli pełny parasol ochronny.

  Tadeusz Polak
  "Mi jest po prostu wstyd jak to oglądam (na Nowym Ekranie) ... oni się kompromitują"
 • @Adam Zawrat 10:34:41
  To tzw. "sitwa" i jej zwolennicy wywołali w mediach ten tumult. To ucieczka od zasadniczych problemów nakierowuje ludzi na sztuczne problemy.Polskie sądy przepełnione są nieudacznikami w togach, a jedynie skrawek tej rzeczywistości dociera do świadomości czytających tę witrynę.
  Media główne przydeptują sprawy i udają, że wszystko jest OK.
  To obok nas biednym rodzicom zabiera się dzieci ze względu na biedę, jaka ich dopadła, a pieniądze na ich utrzymanie oddaje się w ręce morderców. A wszystkie powołane do ochrony dzieci instytucje uważają, że są w porządku.
  Państwo nie ma pieniędzy na wsparcie biednych rodzin, ale zapłaci 30 milionów kary za odstąpienie od budowy obwodnicy Augustowa, którego obywatele w dalszym ciągu przezywają swoje tragedie.A wszystko dlatego, ze dziś ważniejsza jest jakaś żabka od problemów ludzkich.
  To nasze chore państwo stworzyło te bezkarne "kasty" sędziów i prokuratorów, którzy w znaczącej części lekceważą wszelkie normy prawne, a swoje poczucie przydatności władzy objawiają arogancją i mnożącymi się przestępczymi zachowaniami.
  Jak długo jeszcze można patrzeć na te sądy wojskowe ? To przypomina stalinowskie "trójki" i sądy wojskowe powojennego okresu w Polsce. Styl bezczelności z jakim traktuje się prawo w obecnych sądach wojskowych, co wynika z tych filmów, stanowi przykład obojętności i pełnego przyzwolenia ze strony osób odpowiedzialnych w naszym kraju.
  Jeżeli prawdą jest, że o tych bezprawnych działaniach sądów wojskowych są poinformowani prezydent, premier, prezes SN i Prokurator Generalny, to trzeba spytać, kto stoi na czele tego bezprawia?

  Roman Obawa
  "Mi jest po prostu wstyd jak to oglądam (na Nowym Ekranie) ... oni się kompromitują"
 • W odpowiedzi autorowi.
  Czy to jest polska polityka? Czy są to inne metody tej samej polityki prowadzonej od 1918 r.?

  Tak to jest polska polityka. Prowadzą ją prezydent, premier i minister spraw zagranicznych w imieniu nas wszystkich Polaków. Pytanie trzeba jednak postawić inaczej, czy ta polityka jest prowadzona w interesie polskiej racji stanu?
  I tutaj zdania są już podzielone. Rządzący, mimo, że nie posiadają przekonywujących argumentów / a skąd mają je brać? / idą w zaparte i trąbią na cały świat, że to właśnie, co robią jest najlepsze dla obywateli polskich. A gdyby zapytać dalej, w imię których obywateli polskich? A wówczas okazałoby się, że tak, ale to nie o tych obywatelach polskich myślimy. Ja myślę o tych właściwych, a oni o tych wybranych.
  Jest to oczywiście potrzeba oddzielnego ustosunkowania się do tematu. A stąd wynika już odpowiedź na drugie pytanie. Są i muszą być zastosowane inne formy i metody prowadzenia polityki zagranicznej. Tego oczywiście nie uczyni obecny układ polityczny, ale koniecznie trzeba o tym rozmawiać.
  Tadeusz Polak
  Wrzesień 1939 -Pamiętamy.
 • @Muni 00:54:39
  Najłatwiej jest przeprowadzić atak personalny na autora.Nie trzeba wysiłku intelektualnego, wiedzy merytorycznej, czy innych przymiotów, a wystarczy mieć w sobie trochę goryczy i zakodowanej pretensji, że są obok nas inni, myślący trochę inaczej. Czy oni nie mają prawa do własnego zdania?
  W rocznicę "S" warto zauważyć, że w ciągu ostatnich 20lat powstała grupa ludzi, którzy przypisują sobie większy patriotyzm, większą miłość ojczyzny i szereg cech, których jednocześnie pozbawiają innych. Wokół nas całe mrowie TW zajmujących również stanowiska w rządzie i oni są OK, natomiast innych usiłuje się wdeptać w ziemię.Prezydent Wałęsa też zapomina, że obecny Związek Zawodowy "S" usiłuje wywalczyć lepsze warunki pracy i jednocześnie widzi przyczyny, jakie doprowadzają ludzi na skraj nędzy i zaczyna głośno o tym mówić, a to byłemu prezydentowi, obecnie mocno umocowanemu z rzadem już nie odpowiada.
  Usiłujemy wewspół z podobnie myślącymi, piętnować nawarstwiające się patologie i szkodzenie swoim rodakom przez nieudolnych ignorantów, a w zamian jesteśmy atakowani przez obrońców tego zła, jak i uzurpatorów zabierania głosu w imieniu całej opozycji.
  Na prawicy, jak to zwykle bywa zebrało się wielu mądrych ludzi, ktorzy za wszelką cenę usiłują podkreślać, czym różnią się z innymi.Stąd te bezpardonowe ataki wyznawców GP i ludzi z nią związanych. Chcą nam wmówić,że to właśnie tylko oni mają patent na polskość. Usiłują zawłaszczyć wszystkimi, ale nie znajdują zrozumienia, więc każdy inaczej myślacy staje się wrogiem.

  To nie jest dla nas zaskoczeniem. Damy sobie z tym radę. Organizujemy się i wyrażamy własne stanowisko tam, gdzie to jest możliwe. Zawsze po drodze jest nam z myslacymi w kategoriach naszego hasła.
  Pozdrawiam
  Tadeusz Polak.
  Pojednanie Kościołów-głos w dyskusji.
 • @val 07:17:44
  Proszę o stosowanie zasad kulturalnej dyskusji. Tzw. mocne słowa, wcale nie wpływają na jakość dyskusji. Udział jest dobrowolny, to wcale nie oznacza, że z naruszeniem zasad.
  Pozdrawiamy.
  Stanowisko KIP-Przesłanie do narodów Polski i Rosji
 • @Frezja 06:05:14
  W związku z panującą cenzurą i niemozliwym dostępem do mediów, niech kazdy posiadający dostęp do internetu skopiuje treść i wyśle do swoich znajomych, posłów, senatorów i ze swoimi uwagami.Trzeba zasypać głosem niezadowolenia rządzących.Nie można tylko ograniczyć się do zabrania głosu na tym blogu.
  TP
  Komornik wyrzucił na bruk sparaliżowaną kobietę !
 • @west 15:28:43
  Kontakt do Klubu Inteligencji Polskiej :kontakt@klubinteligencjipolskiej.pl a strona internetowa z adresem:www.klubinteligencjipolskiej.pl
  TP
  W odpowiedzi posłowi J. Wojciechowskiemu.
 • @west 14:42:07
  Mamy tę jedyną możliwość, by czytającym udawadniać, jakie rozmiary przybrała bezkarność sądów i prokuratury. W publikatorach poznajemy tylko wierzchołek tej góry przestępstw.Politykom zależy na tym, by skupiać się jedynie na wybranych przez nich aferach, przy pomocy których usiłują wmówić nam o swojej determinacji i skuteczności. Dlatego przykłady są niezbędne.
  W odpowiedzi posłowi J. Wojciechowskiemu.
 • @circ 12:30:07
  Afery sypią się, jak z rogu obfitości, była hazardowa i taśmowa, mamy Amber Gold, Polacy wskazują winnych na ekipę rządzącą, a notowania premiera, jego ekipy i partii rządzącej idą w górę. To jest kpina i pełna bezczelność. Ale taki mamy system. Takie są sondażownie. Takich mamy dziennikarzy. Wmówiono nam, że zaakceptowaliśmy taki system. Osoby decydujące o stanowiskach w państwie i samorządzie , karierach ludzi na posadach w firmach państwowych i prywatnych dają pierwszeństwo swoim klientom i poplecznikom. Stąd nepotyzm, kumoterstwo i różne formy przekazywania „długów wdzięczności” swoim najbliższym.
  Przy braku wolności słowa, bo przecież tu nie chodzi o istnienie zapisu konstytucyjnego, samowola „wybrańców narodu” sięga lub przewyższa sytuację z przed minionej epoki. Jeżeli ciągle te same osoby „uświadamiają „nas każdego dnia o wielkiej trosce premiera, prezydenta i jego pomocników, to w końcu nieczytający wpisów na portalach internetowych są gotowi uwierzyć w wielokrotnie powtarzane kłamstwo.
  W sytuacji, gdy zupełnie załamała się koncepcja premiera ogłoszona na początku kadencji, rzucono w tłum hasło, że premier ogłosi drugie expose. Jak w ciemnogrodzie. Zamiast dymisji rządu, mamy mieć kolejne kłamstwa.
  O taką Polskę walczono?

  Roman Obawa
  Rządzący kłamią jak z nut w sprawie budynku IPN-u
 • Czas na zmiany.
  Wszystko, co autor napisał jest niestety prawdą.Już nikogo nie zaskakują stwierdzenia, że żyjemy w państwie słabym, że nasze państwo troszczy się jedynie o spokój i dostatek wybranych elit, że nasze państwo chyli się ku upadkowi, a korupcja i złodziejstwo jest wpisane w reguły funkcjonowania tego państwa.
  Słyszą i czytają takie wypowiedzi politycy i usłużni im dziennikarze, którzy niczym gawrony obsiadły synekury i wyciągaja ostatnie soki z RP i grają przed nami zatroskanych o przyszłość kraju.
  Wydaje mi się jednak, że myślimy o różnych przyszłościach.
  Obecnie wiemy, jak jest źle, ale czas powiedzieć, jak to zmienić.
  Wolność słowa na Ziemi i kara ponad naszą planetą
 • @carcinka 15:11:40
  Wszyscy pamiętamy, a 23 sierpnia każdego roku przypomina nam, że do napadu na Polskę 1 września 1939 przyczynił się ZSRR przyzwalając na agresję.
  Łamanie prawa przez sądy wojskowe ma również swoich wspólodpowiedzialnych.
  Przecież o tym bezprawiu był informowany obecny szef sejmowej komisji sprawiedliwości, tak chętnie zabierający głos w mediach, poseł Ryszrd Kalisz; szef BBN generał "strateg" Stanisław Koziej; jak i miłościwie nam panujący prezydent RP Bronisław Komorowski.
  To milczenie tych chociażby osób było swego rodzaju przyzwoleniem na takie działanie wojskowych prawników.A kto milczy, to przyzwala, a jak przyzwala, to bierze współudział.
  Nagle wszyscy zaczynają szukać sprawiedliwości po aferze Amber Gold.
  Bezprawie jest wokół nas.
  Nikt, oprócz garstki blogerów nie chce o tym mysleć.
  Zawłaszyli to państwo i udają, że nas reprezentują. Skończy się Amber Gold, odkryją nową aferę, a bezprawie będzie dalej pod skrzydłami obecnych władz kwitło dalej.

  Roman Obawa
  WEZWAĆ ŻANDARMERIĘ ! WYPROWADZIĆ !!
 • @Klub IP 17:59:45
  Trudno oczekiwać na zmiany, skoro przed dziennikarzami staje premier i zdaje się mówić : proszę Państwa nic się nie stało, po prostu mój syn wplątał się w nieczyste interesy.
  Karawana ma, więc jechać dalej, a pół godziny później w tej samej telewizji, dla rozrywki pani Mucha, ta ministra od sportu, obiecuje, że jeszcze na następnej Olimpiadzie, to nie będzie lepiej, ale za 8 lat, to medale posypią się w naszą stronę.
  I jak tu nie podziwiać tej ekipy. Państwo się wali, a oni wszyscy w najlepszych humorach.
  Winy nie ponoszą ministrowie za nieudolne działanie podległych resortów, a działacze sportowi ogłaszają, że są samorządni i wszyscy krytykanci mogą ich pocałować w …., ponieważ jest demokracja, to i tak zostaną wybrani na kolejne kadencje do władz związków sportowych, a pani ministra wspólnie ze swoimi kolegami, niech się cieszy, że ma dobrą posadę.
  Roman Obawa.
  Łamanie prawa na szczytach władzy.
 • @Paula Metz 15:49:34
  I to jest efekt, swego rodzaju " osiągnięcie" obecnych władz. Sądy zaczynają z każdym dniem wyróżniać się eksponowaniem swojej politycznej przynależności. Robią bardzo często to, co z upodobaniem uprawiają dziennikarze.Zamiast dociekać prawdy u swoich gości, stają się w rozmowie z nimi stroną polityczną, atakują swoich rozmówców, zadają pytania na które sami udzielają odpowiedzi. Natomiast sędziowie bez wysłuchania stron, są gotowi na początku rozprawy, do wygloszenia wyroku.
  Narzucony został nam system przypominający stalinowskie sądownictwo.
  Łamanie prawa na szczytach władzy.
 • @kresowiak24 10:09:01
  Literatura jest tak bogata, że nie należy zapominać o sprawach przykrych.
  Oddajmy hołd Powstańcom Warszawy.
 • @Pawlo 21:09:44
  Pierwsze zdanie, wcale nie dotyczy JOW, ale obecnie obowiązującej ordynacji wyborczej. To jest ordynacja pomyślana, jako sposób "demokratycznego" spacyfikowania społeczeństwa.

  Roman Obawa
  Współczesność, a państwo chrześcijańskie
 • @Stara Baba 21:21:49
  Stowarzyszenie robi tyle, na ile ma możliwości. Nie mamy dostepu do mediów, więc zamieszczamy głosy protestu na Nowym Ekranie na swojej zakładce, a ponadto prowadzimy własną witrynę pod adresem : www.klubinteligencjipolskiej.pl tam mozna o nas przeczytać wsz\ystko. Ponadto wysyłamy listy do kierowniczych osób w państwie i parlamentarzystów.
  Niestety odpowiedzi nie otrzymujemy.Musimy i o tym fakcie szerzej pisać, wskazując z imienia i nazwiska osoby nie udzielające nam odpowiedzi.
  W naszym kraju jest taki zwyczaj, że osoba publiczna wrzuca do kosza interwencję i szukaj wiatru w polu.Pełna arogancja. Pialiśmy do prezydenta i premiera i nic.
  Pełne usta frazesów w czasie wystąpień i pełne lekceważenie problemów obywateli.
  Dopóki mamy wolny internet, to piszemy tutaj i będziemy pisać, chociaż wokół mamy dużą obojętność.
  Roman Obawa
  Nasze państwo trzeba budować od początku.
 • @Klub IP 20:55:54
  Z praktyki państwa musi być wyeliminowane nagradzanie nominacją generalską szefa instytucji, która odpowiada za bezpieczeństwo najważniejszych osób w państwie, podczas, gdy za chwilę zastępca tego generała jest stawiany w stan oskarżenia za niedopełnienie obowiązków.
  Przez kilkadziesiąt lat lekarzom zezwalano na przyjmowanie większych lub mniejszych prezentów / łapówek/, co stało się oficjalnym sposobem na podwyższanie uposażenia i dotyczyło większości naszych lekarzy i pielęgniarek. Zresztą, łapówka była traktowana, jako najbardziej skuteczny sposób realizacji zamiarów osobistych i firmowych. A czy teraz to wszystko ustało? Widzimy to na podstawie działań najwyższych decydentów. Przecież dymisja ministra, to nie jest przypadek.
  Ludzie nie godzą się na taki sposób sprawowania władzy i poprze gwarantowane pozytywne rozwiązania.
  Nasze państwo trzeba budować od początku.
 • @Adam Zawrat 20:49:09
  Trzeba podejmować decyzje. Albo będziemy słuchać głosu propagandy, albo szukac tego, co nas łączy i rozpocząć organizowanie się. Nasze Stowarzyszenie dokonuje nie tylko ocen, ale w sposób zdecydowany, w dostępny sposób rozlicza decydentów. Nie może być dalej świętych krów, które bryluja w mediach, a my nie usiłujemy nazwać tego po imieniu. Decyzje podejmuje rządząca partia, ale poprzez konkretnych polityków. Nie wolno pozostawiać ich bezimiennymi.
  Nasze państwo trzeba budować od początku.
 • @Marek Kajdas 19:25:15
  Każdy rodzaj uzbrojenia i wyposażenia jest ściśle uzależniony od celu i koncepcji prowadzenia działań bojowych.
  Polska została wciągnięta do tych ekspedycyjnych wojen z rozkazu NATO, nie broni swojej niepodległości, nie ma żadnego wpływu na przebieg działań, nie będzie liczyć się w podsumowaniu tej akcji / misji /, a jedynie skupia się na uzyskiwaniu korzystego PR w oczach własnego społeczeństwa. Stąd, pod naciskiem opinii publicznej została zmuszona do poszukiwania form zmniejszenia strat ludzkich. Czyni to z wielkim opóźnieniem, dlatego straty są zbyt wysokie w stosunku do zadań, jakie realizuje nasz kontyngent, ale wzorce uzbrojenia i wyposażenia są tak dziwaczne i tak drogie jakim celom służą.
  Być może w niedalekiej przyszłości pojawią się jeszcze inne dziwolągi. Nikt bowiem przy zdrowych zmysłach myśląc o wykorzystaniu Rosomaka do obrony polskich granic, nie pomyślałby, by podstawowy transporter opancerzony miał problemy z pływaniem
  Stop wojnie w Afganistanie

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

ULUBIENI AUTORZY

więcej