Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
176 postów 115 komentarzy

Nasze państwo trzeba budować od początku.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Ponad dwadzieścia lat temu obwieszczono budowę nowego państwa polskiego. Miało nie być powrotu do lat bezprawia. I oto po pierwszej dekadzie nowego stulecia...

W cieniu kolejnej afery zwanej, taśmową, a przed otwarciem kolejnych |IO, toczy się zwykłe, potoczne bezprawie, którym oczywiście nie interesują się główne media. Nie ma polecenia dyrektorów od spraw propagandy, by publicznie analizować sytuację, natomiast temat zamiatamy pod dywan, lub po prostu nic o tym nie mówimy i nikt ma się o tym nie dowiedzieć. Oto jestem w Sądzie Rejonowym jednej z dzielnic Warszawy / ponoć to tajemnica, a pani sędzia zakazuje nagrywania i z obserwatorów pozwala pozostać dwóm osobom /, gdzie przyprowadza się skutego w kajdankach i aresztowanego na trzy miesiące dziennikarza, który rzekomo nie stawiał się na rozprawy z kimś z rodziny.

Wprowadzony na salę rozpraw dziennikarz, ledwie trzyma się na nogach, zgarbiony do polowy ciała, do tego stopnia widoczne jest ta choroba i niesprawność tego człowieka, że nawet  pani sędzia dostrzega to kalectwo i zezwala, by mógł on odpowiadać przed wysokim sądem na siedząco. Nie dostrzega to tylko dwójka ubranych na czarno i uzbrojonych po zęby członków brygady antyterrorystycznej, którzy za wszelka cenę usiłują przed grupa obserwatorów pokazać swoją rolę i podkreślać przydatność tej obstawy na sali sądowej. Wygląda to groteskowo i beznadziejnie głupio. Nie wnikam w meritum sprawy, bowiem informacje zostały mocno zaznaczone na tej witrynie, ale przeraża mnie forma postępowania przed tym sądem.

Ponad dwadzieścia lat temu obwieszczono budowę nowego państwa polskiego. Miało nie być powrotu do lat bezprawia. I oto po pierwszej dekadzie nowego stulecia, w stolicy przed sądem rejonowym oglądam, jak w tragicznym filmie obraz niegodny ludzkiej cywilizacji. Zacietrzewiona kobieta, domagająca się alimentów dla swoich dzieci z obojętnością patrzy jak na salę sądową policjant w otoczeniu antyterrorystów wprowadza skutego w kajdankach, ledwo trzymającego się na nogach jej byłego męża.

 To jest przecież ojciec ich dzieci. Co ona powie dzieciom po przyjściu z rozprawy? Czy te dzieci chciałyby, by ich ojciec był tak poniewierany w imię szukania zadośćuczynienia? Sad nie wyraża zgody na upublicznienie rozprawy kierując się dobrem dzieci, a jakie to dobro dzieci mają na uwadze prokurator i ta kobieta przyczyniając się do takiego maltretowania chorego człowieka? Co za bezduszność i nienawiść narodziły się w stosunkach miedzy ludźmi, że różnica zdań między byłymi małżonkami jest rozstrzygana przez sąd z zastosowaniem tak drastycznych metod. Czego obawia się sędzia i co chce osiągnąć aresztując człowieka i skuwając go w kajdany, aby dowiedzieć się prawdy i wydać sprawiedliwy wyrok? Zadaję pytania, bo wciąż nie mogę pogodzić się z takimi metodami wymierzania sprawiedliwości.

Jaką to sprawiedliwość przyniosły nam te przemiany? Wymiar sprawiedliwości nie jest w stanie uporać się z dzieciobójczynią, która szokuje nas swoimi wyczynami, a matka zamordowanego dziecka zabawia się w nocnych klubach. Rodzice wyrzucają swoje dziecko do stawu, a państwo przez dwa lata nie interesując się dzieckiem wypłaca zasiłek , nic o tym nie wiedząc. Tego w poprzednim systemie nie było. Jakie to prawo zostało uchwalone, że pracująca i mieszkająca kilkadziesiąt lat w tym samym mieszkaniu ,stara i schorowana kobieta ma być wyrzucona na bruk? Z jakich wzorców czerpią polskie sądy, że za wycięcie jednego drzewa trzeba zapłacić 50 tysięcy złotych, a za bezprawne wycięcie kilku hektarów lasu sprawa jest umorzona.

Sędziowie już są prawie na poziomie sądów z ponurej przeszłości i jeszcze gdyby śledczy przyjęli tamte metody dochodzenia prawdy, to mielibyśmy powtórkę z historii w komplecie.

W takim państwie nie ma przyszłości. Władza zachęca do wyjazdu, a my, jeżeli chcemy dalej tu żyć, to musimy to państwo, to nasze wciąż państwo zmienić.

Roman Obawa.

PS. Ku zaskoczeniu obserwatorów oskarżany dziennikarz został zwolniony z aresztu,  mimo, że kilka dni wcześniej Sąd Okręgowy w Warszawie zatwierdził wyrok 3 miesięcy aresztu dla obwinionego. Było to zdaniem 3 pań w togach sędziowskich tak wielkim przestępstwem, że trzeba było pana G przyprowadzić na rozprawę skutego w kajdankach. Szeroko te sprawę opisał Nowy Ekran.

 

KOMENTARZE

 • państwo od początku
  Proszę się nie bać, że budowa państwa od początku oznacza start "od zera" -musimy zrozumieć, że stworzenie państwa na nowo jest technicznie dość proste - bo sprowadza się de facto do ODSUNIĘCIA wszystkich obecnych polityków od władzy - czyli wybrania w ich miejsce kogoś innego - i uchwaleniu nowego, NORMALNEGO prawa.

  Innowacyjną wizję normalnego państwa dla uczciwych i dobrych ludzi mam zaszczyt państwu prezentować na swoim blogu, zapraszam:

  http://freedom.nowyekran.pl/post/67622,polska-naszych-marzen-nowa-wizja-panstwa-kara-za-zbrodnie-to-za-malo
 • @Freedom 13:52:27
  Stworzono nam państwo na niby. Niby jest opieka lekarska, ale ludzie umierają bez należytej opieki i braku środków na lekarstwa. Niby wychowujemy młodzież, a mamy coraz więcej zdeprawowanej młodzieży. Niby jest demokracja, ale jej nie widać. Niby jest wolność słowa, ale obywatel może wypowiedzieć swoje zdanie nad morzem w czasie sztormu.Niby Polska jest bezpieczna, a obronność kraju jest na łopatkach. Niby jest sprawiedliwość, a bezprawie i korupcja są sposobem na życie.
  Na wszystkich szczeblach władzy samowola i arogancja z jednoczesnym wrzaskiem propagandowym o trosce państwa nad obywatelami. Nie ma dziedziny życia, która byłaby dobrze zorganizowana i funkcjonująca. Państwo dla kilku procent społeczeństwa, ma zastąpić normalne państwo.
 • Ale jak tu odnawiac?
  Polski nie da sie uratowac zmieniajac rzadzacych na gorze albo wybierajac inna partie. Dla odrodzenia kraju zmiany nalezy zaczac od dolu i w pelni jawnie, dla wszystkich przejrzyscie i demokratycznie. Poczynajac od organizacji wiejskich najnizszych miastowych po przez gminy, pozniej wojewodztwa az dochodzac do stolicy. Nalezy cala to zgnilizne wycisnac jak wrzod na tylku. Nalezy zaczac od planu dzialania poprzez efekty lecz nie polityczne a ekonomiczne pomagajace zwyklym obywatelom w codziennym zyciu. Ludzie maja dosc polityki i na hasla
  juz sie ich nie nabierze. Odnowe to mozna porownac do schodow. Kazdy wyzszy schodek nalezy zdobyc przez glownie ekonomiczny zmieszany z politycznym planowaniem wzor dzialania. Rozpowszechnienie planu wsrod zainteresowanych na tym szczeblu oraz wdrozenie go do zycia po czym przeniesienie slawy sukcesu po przez demokratyczne glosowanie na tych ludzi ktorzy sa osobiscie odpowiedzialni za sukces usadawiajac ich na stanowiskach zarzadzajacych tym "schodkiem". Po "zamieceniu" na danym schodku nalezy przejsc do nastepnego powtarzajac dzialanie dokladnie w ten sam sposob. Dzialania te powtorze musza byc jawne i zgodne z prawem nie dajace mozliwosci prawnej ingerencji osob z wyzszych stanowisk. Caly ten proces z gora wladzy wlacznie powinien trwac do 5 lat, nie wiecej.
  Po dojsciu do polowy drogi okaze sie ze mamy za soba 2/3 populacji
  kraju. W tym momecie tylko wojna moze zatrzymac nastepne dzialania.
  Mam nadzieje ze ktos cos z tej bazgraniny zrozumial.
 • @Stara Baba 17:24:43
  Polacy muszą przestać zaliczać się dobrowolnie do analfabetów politycznych i ku zadowoleniu rządzących głosować przeciwko wskazanemu przez media wrogowi lub jeszcze częściej nie uczestniczyć w wyborach.
 • @Adam Zawrat 19:02:43
  To nic nie da. Zdecydowana wiekszosc politykow na kazdym szczeblu oraz wiekszosc populacji z duzych miast jest zdemoralizowana politycznie,
  wyrugana ze zdrowego patriotyzmu oraz poczucia wlasnosci i osobistej godnosci. To poszlo juz za daleko aby cos reperowac to trzeba wymienic
  a pozostalosci skompromitowanego systemu legalnie odsunac od politycznych stanowisk. Jest todlugotrwaly proces ale nie ma innej drogi.
 • @Stara Baba 19:14:36
  Tak, to jest prawda, ale ta prawda musi uświadomić ludziom beznadziejność przyszłości. Skompromitowani politycy sami nie odejdą. Muszą być brutalnie odspawani. Ludziom trzeba bezkompromisowo mówić te brutalne oceny. Nie mogą cieszyć się z rzeczy małych, gdy nie widać pozytywnej przyszłości.
 • @Adam Zawrat 20:49:09
  Trzeba podejmować decyzje. Albo będziemy słuchać głosu propagandy, albo szukac tego, co nas łączy i rozpocząć organizowanie się. Nasze Stowarzyszenie dokonuje nie tylko ocen, ale w sposób zdecydowany, w dostępny sposób rozlicza decydentów. Nie może być dalej świętych krów, które bryluja w mediach, a my nie usiłujemy nazwać tego po imieniu. Decyzje podejmuje rządząca partia, ale poprzez konkretnych polityków. Nie wolno pozostawiać ich bezimiennymi.
 • @Klub IP 20:55:54
  Jezeli w taki zdecydowany rozliczacie to gdzie sa ogólnodostępne listy politykow? Gdzie na tych listach sa nazwiska, ich przedwyborcze obiecanki, glosowania za ustawami oraz czy spelniaja obietnice czy sa politycznym oszustami? Gdy normalny obywatel bedzie mial latwy dostep do tak rzetelnie zrobionej listy żaden szuja w glosowaniu nie przejdzie. To sa najlatwiejsze i najskuteczniejsze sposoby pozbywania sie ludzi jak "bufetowa". Takich list nie ma a to jest najwiekszy blad nawet w pseudodemokracji! Powinny one byc rozwieszane na slupach aby
  wykluczyc wszystkich politycznych oszustow. Tych dzialan nie ma.
 • @Klub IP 20:55:54
  Z praktyki państwa musi być wyeliminowane nagradzanie nominacją generalską szefa instytucji, która odpowiada za bezpieczeństwo najważniejszych osób w państwie, podczas, gdy za chwilę zastępca tego generała jest stawiany w stan oskarżenia za niedopełnienie obowiązków.
  Przez kilkadziesiąt lat lekarzom zezwalano na przyjmowanie większych lub mniejszych prezentów / łapówek/, co stało się oficjalnym sposobem na podwyższanie uposażenia i dotyczyło większości naszych lekarzy i pielęgniarek. Zresztą, łapówka była traktowana, jako najbardziej skuteczny sposób realizacji zamiarów osobistych i firmowych. A czy teraz to wszystko ustało? Widzimy to na podstawie działań najwyższych decydentów. Przecież dymisja ministra, to nie jest przypadek.
  Ludzie nie godzą się na taki sposób sprawowania władzy i poprze gwarantowane pozytywne rozwiązania.
 • @Klub IP 21:07:05
  "Nasze Stowarzyszenie dokonuje nie tylko ocen, ale w sposób zdecydowany, w dostępny sposób rozlicza decydentów."
  Na twoje slowa podalem najlatwiejszy sposob pozbywania sie zgnilizny politycznej z pytaniem dlaczego tego sie nie robi.
  W odpowiedzi dostalem politycznie zabarwiona papke w celu zmylenia przeciwnika. Prawda jest jedna. Zakladacie rozne polityczne partie i stowarzyszenia nie po to aby cos zmienic lecz aby zdazyc posprzatac
  ze stolu okruchy. Z twojej wypowiedzi wynika ze wy nic dla praworzadnego obywatela do zaoferowania nie macie!
  (Jezeli sie myle udokumentuj dzialania swojego stowarzyszenia aby wszyscy wiedzieli co robicie, jak dzialacie aby poprawic sytuacje w Polsce)
 • @Stara Baba 21:21:49
  Stowarzyszenie robi tyle, na ile ma możliwości. Nie mamy dostepu do mediów, więc zamieszczamy głosy protestu na Nowym Ekranie na swojej zakładce, a ponadto prowadzimy własną witrynę pod adresem : www.klubinteligencjipolskiej.pl tam mozna o nas przeczytać wsz\ystko. Ponadto wysyłamy listy do kierowniczych osób w państwie i parlamentarzystów.
  Niestety odpowiedzi nie otrzymujemy.Musimy i o tym fakcie szerzej pisać, wskazując z imienia i nazwiska osoby nie udzielające nam odpowiedzi.
  W naszym kraju jest taki zwyczaj, że osoba publiczna wrzuca do kosza interwencję i szukaj wiatru w polu.Pełna arogancja. Pialiśmy do prezydenta i premiera i nic.
  Pełne usta frazesów w czasie wystąpień i pełne lekceważenie problemów obywateli.
  Dopóki mamy wolny internet, to piszemy tutaj i będziemy pisać, chociaż wokół mamy dużą obojętność.
  Roman Obawa
 • @Klub IP 09:14:57
  Lekceważenie własnych obywateli przez przedstawicieli władzy i tzw. naszych przedstawicieli w parlamencie stało się sposobem na funkcjonowanie. Nawet kodeks postępowania administracyjnego nie może wpłynąć na zmianę sposobu postępowania, bowiem zaskarżenie do sądu, jest mocą decyzji prokuratora umarzane.
  Poseł nie jest zależny od wyborcy, a jedynie od szefa partii, więc działa ta, jak wszyscy. Jeżeli szef sejmowej komisji sprawiedliwości milczy i nie udziela odpowiedzi, to kto ma to czynić. Można oczywiście zapytać, jaką rolę spełniają biura poselskie?
  Ale nie wolno zaniechać wysyłania protestów. Należy również informować innych użytkowników, by ta arogancja i poczucie bezkarności skończyły się.
  Zapoznałem się ze Statutem Stowarzyszenia i wysyłam do Was zapytanie odnośnie przynależności.
  Pozdrawiam
 • @Adam Zawrat 13:44:36
  Wbrew opiniom głoszonym przez uległych i umocowanych w tym systemie osób zatrudnionych w mediach mamy w naszym kraju mnóstwo osób wykształconych, uczciwych, myślących w kategoriach polskiej racji stanu, sprawnych urzędników i przedsiębiorców, gotowych przejąć ster w nowym państwie. Na przeszkodzie stoi tylko ten ugruntowany okrągłostołowy układ, ten istniejący i udoskonalany, przegniły korupcją, kolesiostwem agenturalny i kolonialny system.

  Rządzący niestrudzeni, nachalnie usiłują nas przekonywać o swoich wysiłkach zmierzających do zapewnienia nam praw konstytucyjnych. Brzmi to jak ponury żart. Przecież coraz to nowe fakty potwierdzają, że żyjemy w państwie, w którym decydenci panują jedynie nad jego pijarowskim wizerunkiem.
  Mimo, że wszyscy mamy dosyć, tych relacji z boiskowych gierek premiera, pompatycznych przemówień prezydenta, ciągle poszukujemy sposobów na nową Polskę.Tu nie pomogą zagraniczne poszukiwania nowych mężów stanu, to my sami musimy ich wybrać w miejsce tych skompromitowanych.
 • Autor . Matka dzieci jest mediatorem sądowym i to powinno niepokoić ..
  I podejrzewam, ze gnebienie, więzienie Pana Bogadana Goczynskiego jest za jej przyczyna, bo na pewno wykorzystuje swoje koneksje w sadzie.

  Osoba ta nie powinna wykonywac zawodu zaufania społecznego jako mediator sądowy, bo jej wieloletnie udokumentowane działania na szkodę ojca swoich dzieci eliminuje ja z tego zawodu.
  Jak ta msciwa kobieta, może komuś udzielać porad, pomagać w rozwiązywaniu życiowych problemów, kiedy sama z sobą nie może poradzić.

  Rownież zadanie od ojca tak wygórowanych alimentów w wysokości
  7000 zł / miesiac przy zero dochodu oraz uniemozliwieniu zarobku poprzez przetrzymywanie bez powodu w więzieniu dluzszy czas czyni sprawę z góry ustawiona na celowe zadłużenie domu Pana Goczynskiego, by ten dom przejąć..

  Tej pani przydałby sie dom uzyskany w tak okrutny podstepny sposób, bo córka z jej poprzedniego związku jest już dorosla i potrzebuje swój kącik..

  Mam nadzieje ze znajda sie osoby, ktore powiedzą dzieciom Pana Goczynskiego prawdę, jako ze filmiki z ojcem sa dostepne w internecie.Dzieci po latach swoich zaginionych rodzicow odnajdą to sa wiezy krwi, ktore są mocne i silne i na nic zdadzą sie manipulacje
  jednej msciwej strony. Życie jest tak krótkie a ludzie ludziom gotuja tak podly los...

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY

więcej