Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
176 postów 115 komentarzy

Wierszyk filozoficzny

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wiele działań, szkodliwych dla społeczeństwa, a zwłaszcza narodu zamieszkującego od pokoleń te ziemie jest podejmowanych, lecz nienagłaśnianych, a uwaga społeczeństwa zwrócona jest na różne bzdety.

WIERSZYK FILOZOFICZNY

Doc.dr Rudolf Jaworek

Jest lato, tzw. sezon ogórkowy. Życie płynie jak gdyby kilkoma strumieniami.

Jednym z nich to różne igrzyska jak mistrzostwa Europy w piłce nożnej, Igrzyska w Londynie, rozruchy w Syrii i Arabii Saudyjskiej, a w kraju afera "taśmowa", konferencja prasowa pana Serafina, szkody po przejściu trąb powietrznych, dyskusja nad "in vitro" nad małżeństwami gejów itp. I tym żyje społeczeństwo. Tymczasem zaabsorbowani bieżącymi wydarzeniami ludzie nie zauważają tego, jak przez aktualnych rządzących uszczuplane są ich prawa i jakie nowe anty ludzkie działania mają miejsce.

 Drastyczne pogarszanie możliwości korzystania, zwłaszcza przez biednych, z usług służby zdrowia, zmiany antynarodowe w programach edukacyjnych szkół, podniesienie wieku emerytalnego dla całej ludności co sprawi, że setki tysięcy pracowników, którzy całe życie płacili składkę na emeryturę, nie dożyje czasu należnej im emerytury i przejdzie na spoczynek ale wieczny.

 

 Szykują się obowiązkowe szczepienia dla podniesienia naszym kosztem wpływów do korporacji ponadnarodowych, a być może realizacji i groźniejszych celów (ograniczenie rozrodczości, wszczepianie chipów itp.) Chodzą słuchy o zamiarze wprowadzenia podatku katastralnego i by ludzi nie przestraszyć danie mu innej nazwy, Ostatnio uchwalono ustawę ograniczająca wolność manifestacji itp. Wiele działań, szkodliwych dla społeczeństwa, a zwłaszcza narodu zamieszkującego od pokoleń te ziemie jest podejmowanych, lecz nienagłaśnianych, a uwaga społeczeństwa zwrócona jest na różne bzdety.

 Lecz to jak gdyby drugi strumień naszego życia. Istnieje jednak i trzeci, znacznie bardziej istotny strumień, na który nawet nasi aktualni władcy nie mają wpływu. Tym ciekiem jest świat finansów. Ten jest w obcych rękach i obce banki decydują komu dać kredyt, kogo zniszczyć sprowadzając do bankructwa, jakie działy naszej gospodarki rozwijać a jakie wygaszać.

 Dwadzieścia przeszło lat doświadczeń pokazuje, że w dziele przejmowania naszego majątku narodowego nie wiele mieliśmy do powiedzenia. Obok tego szerokiego potoku finansów płynie ta najszersza odnoga rzeki, która decyduje o tym, kto w naszym państwie będzie rządził, kogo na świecie nasze wojska zmuszone są atakować , a kogo bronić, jakie wartości wdrażać wżycie społeczeństwa, a jakich się wyzbywać ( np., preferować związki gejowskie, podważać wiarę chrześcijańską, upowszechniać tzw. New Age i Nowy Porządek Świata, zwalczać tradycję narodową a wdrażać nawet niekorzystne rozwiązania globalistów.

             W starożytnej Grecji, ale i w innych częściach starożytnego świata, kapłani lub filozofowie zastanawiali się nad istotnymi sprawami dotyczącymi życia ich społeczeństw. Dzisiaj nasza inteligencja zajmuje się detalami, a nawet różnymi bzdetami finansowanymi przez obcych tzw. "Grantów". Brak jest dyskusji o istotnych problemach, decydujących o życiu współczesnych społeczeństw i co ważniejsze o drogach ku którym zmierzają wprowadzane, nie tylko u nas, sterowane przez niejawne organizacje, zmiany. Tym problemom mój wierszyk poświęcam:

 

Heraklit, Grek, z tego słynie,

Że powiedział: "wszystko płynie"

Zaś Platon, też Grek - rzec muszę

Wydobył z materii "duszę".

Nadał sen życia "idei",

Tworząc podstawę nadziei,

Że gdy człek w proch się obróci,

Jego duch materię rzuci.

             --------- . --------

Jezus, przez swe zmartwychwstanie,

Potwierdził to rozważanie;

Dzięki wizji zmartwychwstania,

Człowiek się ku "dobru" skłania;

Mniej jest tych co są wyrodni,

Mniej nawet tych chętnych zbrodni,

Dobro w świecie zło zwycięża;

Lecz niestety rośnie nędza.

             ---------- . --------

Widząc ten stan, pewien Rabe,

Dał swym ziomkom prostą radę:

Jeśli chcecie rządzić światem,

Trzeba być " przeciw" i "za tym"

Część z was niechaj wolność głosi,

O sprawiedliwość nie prosi;

Druga część mniej da wolności

Na korzyść sprawiedliwości;

Niechaj więc jak uczył Hegel

Traktujcie ludzi jak mebel;

Podzielcie ich na dwie części,

I żeby byli zawzięci

Jedni chcąc więcej wolności,

A drudzy sprawiedliwości.

Bo tam, gdzie rodzi się teza,

Musi powstać antyteza;

Niech lud wali się po szczękach,

Niech o co walczy pamięta;

Kiedy będzie wyczerpany

My syntezę mu podamy:

Syntezą jest dla nas władza!

Taka co "naszym" dogadza.

             ---------- . --------

Żeby z "nimi" skończyć ładnie,

I nikt z nich nie został na dnie,

Niech mają trochę wolności

I szczyptę sprawiedliwości.

Niech się stado ludzkie cieszy,

I tak nie zna się na rzeczy.

 

Rudolf Jaworek

 

KOMENTARZE

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

ULUBIENI AUTORZY

więcej