Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
176 postów 115 komentarzy

Jak sędziowie osłaniają korupcję urzędników.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Mimo powtarzanych w mediach zjawiskach arogancji i jawnego łamania prawa przez sędziów i prokuratorów odnotowujemy kolejne przypadki przestępstw popełnianych przez sędziów w poczuciu pełnej bezkarności.

Jak sędziowie osłaniają korupcję urzędników.

Michał Podobin

Trudno spokojnie obserwować premiera Tuska, gdy z teatralnym zaangażowaniem, udając dobrego gospodarza pochyla się nad sprawami państwa. Dziś z opóźnieniem / to też sposób traktowania obywateli / w czasie konferencji prasowej usiłował przekonywać ludzi o swoich intencjach. Wiadomo nie od dziś, że wierzą mu tylko jego urzędnicy, naród zaś pokazał na Śląsku i nie tylko, co sądzi o rządzących. Jednym z uwierających obywateli bolączek, jest bezkarność w daleko posuniętej korupcji. Do arogancji władzy dochodzi przestępcze działanie sędziów i prokuratorów. Ilość przypadków nie świadczy o wyjątkach, a zaczyna być problemem. To wszystko jest możliwe, przy aprobacie i milczeniu państwa polskiego wobec przestępczej działalności tzw. aparatu sprawiedliwości.

Przecież od dawna piszemy i mówimy, że brak jasnych przepisów prawnych, duża uznaniowość decyzji przy olbrzymiej, niekontrolowanej władzy urzędników na różnych szczeblach władzy, poczucie bezkarności za niegospodarność oraz mnóstwo nieuregulowanych spraw przy słabej i skorumpowanej władzy sądowniczej musi doprowadzić do załamania państwa.

Mimo powtarzanych w mediach zjawiskach arogancji i jawnego łamania prawa przez sędziów i prokuratorów odnotowujemy kolejne przypadki przestępstw popełnianych przez sędziów w poczuciu pełnej bezkarności.

W ostatnim tygodniku „Sieci”, mamy kolejny przykład korupcji urzędniczej liczonej w milionach / przy jednoczesnym nawoływaniu do oszczędzania/ z działalnością przestępczą byłego sędziego wojskowego. Zamieszczam artykuł w całości ze względu na ograniczony dostęp użytkowników Internetu do tego artykułu.

Proponuję szczegóły:

JAK SĘDZIA MUSZYŃSKI ZAMIATAŁ AFERĘ.

Marek Pyza

http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/index.php/nasze-publikacje/503-jak-sedziowie-oslaniaja-urzednikow.html

 

KOMENTARZE

 • @Autor
  To jest mafia!

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 16:47:03
  Nie mamy informacji, czy rzecznik dyscyplinarny sądu wojskowego zainteresował się sprawą, czy też zostaniemy zaskoczeni kolejnym awansem tego pana.
  Doświadczenie uczy, że w takich wypadkach w sądach wojskowych panuje wyjątkowa solidarność i byłoby dziwne, gdyby nastapiło wyłamanie od tych zwyczajów.
 • @Adam Zawrat 19:45:58. Tylko awans na 100% murowany, jak doświadczenie uczy
  Im większy matacz, krętacz tym wieksza szansa na awans.
  POsowiecka swolocz do cywilizacji daleko...
 • Skąd pewność, że Pan Pyza po raz kolejny napisał rzeczy wyrwane z kontekstu?
  Już kiedyś miał aferę z Polityką i innymi wydawnictwami, że pisze nierzetelne artykuły, często wyrwane z kontekstu, co jeśli teraz kogoś zwyzywamy, psy na nim wieszamy, a potem się ukarze gdzieś mała rubryczka z przeprosinami np. od Pana Pyzy? Wtedy powiemy no tak emocje nas poniosły? Ja na początku też reagowałem emocjami czytając artykuły tego Pana i mogło mnie ponieść, ale po paru głośnych akcjach jego, podchodzę sceptycznie do jego artykułów. Zastanawiam się na jakiej podstawie wszystkich wrzucacie do jednego kosza brudu? Tak samo jest z księżmi jeden jest pedofilem, a drugi naprawia parafię kościół remontuje, organizuje wyjazdy dla ubogich dzieci, a wrzucani są do jednego kosza.
 • @gzel 00:38:09 ...ja bez sprawy opisanej przez autora podtrzymuje to co napisalam
  Korupcja mataczenie, oslanianie przestepcow rowniez tych tuleji w togach nie jest od momentu publikacji artykulow Pana Pyzy. W Polsce bylo tak zawsze od 1945 roku I jest ciaglosc.
  Niech sie to towarzystwo zlustruje, niech ujawnia swoje majatki, niech bedzie jawnosc, bo zyja z pieniedzy polskich podatnikow a to zobowiazuje.

  Sa chetni do jawnosci? watpie.. zaraz bedzie wrzask agentury prawniczej, ze to zamach na (nie)zawislosc.. Czy oni maja POjecie co to znaczy niezawislosc, oprocz "widzimisie" I wiem co pisze.

  Czy kiedys odezwal sie oburzony sedzia, prokurator ze jego kolega jawnie zlamal prawo? Nie slyszalam..
  Jest wrecz odwrotna tendencja, uruchamia sie momentalnie falszywe pojecie o solidarnosci zawodowej.. Poza sad,prokurature nic
  nie wychodzi. Ot POsowiecka mentalnosc przenoszona z pokolenia na pokolenie. Polska jest pod okupacja prawniczej mafii.
 • @Eclipse 17:47:37 ok a za której opcji politycznej było dobrze?
  ani za SLD,ani za AWS, PiS, teraz nie jest, nie oszukujmy się nigdy nie było dobrze i nie będzie bo władza chce się nachapać. Piszesz "Tylko awans na 100% murowany, jak doświadczenie uczy Im większy matacz, krętacz tym wieksza szansa na awans." Nie wiem czy czytałeś uważnie artykuł, ale jest tam takie zdanie "13 grudnia 2011 r. unie­winnił! Tomasza Strzeleckiego. Dokładnie mie­siąc później otrzymał awans - prezydencką nominację na sędziego Wojskowego Sądu Okręgowego w Warszawie. Uchwała, jaką na potrzeby tej nagrody sporządziła we wrześniu 2011 r. Krajowa Rada Sądownictwa(...)Co ciekawe, stanowisko KRS opiera się na opinii kwalifikacyjnej sporządzonej przez wi­ceprezesa warszawskiego sądu wojskowego, a zatem człowieka niemającego na co dzień do czynienia z Muszyńskim." No to na pewno za tą sprawę nie dostał awansu, tylko za wcześniejszą pracę i jakieś dokonania, jest zasadnicza różnica. Więc autor tekstu sam nie wiedział co chce przekazać, bo na pewno nie to, że za to uniewinnienie dostał awans, przecież PO z Klubem Dut(p)kiewicza nie nawidzą się, więc gdzie tu jakiś magnes? Skoro się nie cierpią, to góra szybko by potępiła takie działania, na szkodę miasta, jeśli do nich doszło. Nawet jeśli SA miał odmienne zdanie co do wyroku, nie znaczy, że ten sędzia jest gnidą, kłamcą, zakłamaną szują czy jeszcze może oszustem i działa na szkodę Państwa, wydał wyrok zgodnie ze swoim sumieniem. Nie ma tu mowy o tym, że brał/ bierze w łapę, nic takiego nie jest napisane. Nie można wszystkich wrzucać do jednego wora.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

ULUBIENI AUTORZY

więcej