Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
176 postów 115 komentarzy

ZAKŁAMYWANIE HISTORYCZNEJ PRAWDY- APEL

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Polskich partyzantów z AK przedstawia jako zdeklarowanych antysemitów. W tej sprawie interweniują już oburzeni Polacy z ambasady w Berlinie.

Wyemitowany w tym tygodniu trzyczęściowy film publicznej telewizji niemieckiej ZDF "Nasze matki, nasi ojcowie" pokazuje II wojnę światową oczami pięciorga młodych przyjaciół z Berlina. Polskich partyzantów z AK przedstawia jako zdeklarowanych antysemitów. W tej sprawie interweniują już oburzeni Polacy z ambasady w Berlinie.

APEL

 

 

 

Polki i Polacy,

 

 

W niemieckich mediach coraz częściej zakłamywana jest historyczna prawda o II wojnie światowej. Coraz częściej ofiary: narody polski, żydowski i inne przedstawiane są bądź to jako kaci, bądź wspólnicy oprawców.

 

Niemiecka telewizja ZDF wyemitowała serial tendencyjnie ukazujący żołnierzy Armii Krajowej. Natomiast niemiecki tabloid „Bild” w komentarzu do tego filmu napisał: „Armia Krajowa, której jednostki działały jako oddziały partyzanckie, składała się z polskich nacjonalistów. Antysemityzm był w jej szeregach ekstremalnie rozpowszechniony”. Przypomina to metody goebbelsowskiej propagandy.

 

My, przedstawiciele Klubu Inteligencji Polskiej solidaryzujemy się z inicjatywą wysyłania listów do redakcji „Bild„ o następującej treści:

„Armia Krajowa zwalczała szerzący się w warunkach wojennych bandytyzm i surowo karała szantażystów i donosicieli, którzy żądali pieniędzy od ukrywających się Żydów i pomagających im Polaków, lub denuncjowali ich. Sądy podziemne skazywały często na karę śmierci a wyroki były wykonywane przy nadarzającej się okazji. Armia Krajowa regularnie informowała polski rząd na uchodźstwie, a tym samym mocarstwa zachodnie, o tragicznej sytuacji Żydów w okupowanej Polsce. Stworzyła również podziemną organizację o nazwie „Żegota”, której zadaniem było niesienie pomocy Żydom. Proszę o usunięcie wzmiankowanego artykułu z Państwa strony internetowej i opublikowanie sprostowania.”

 

My, przedstawiciele Klubu Inteligencji Polskiej popieramy list protestacyjny ambasady RP w Berlinie skierowany do redakcji „Bild”.

 

My, przedstawiciele Klubu Inteligencji Polskiej wzywamy wszystkich Polaków do wyrażenia sprzeciwu wobec publikacji „Bild” poprzez bojkot wydawanych w Polsce przez właściciela gazety „Bild” - spółkę Axel Springer - tytułów prasowych: Fakt, Przegląd Sportowy, Newsweek. Niech ci, którzy szkalują dobre imię Polski przekonają się, że nie są w Polsce bezkarni.

 

My, przedstawiciele Klubu Inteligencji Polskiej wzywamy internautów – dzisiaj rówieśników żołnierzy Armii Krajowej do dołączenia do nas i pomocy w rozpropagowaniu apelu. Dotrzyjmy do polskich sumień i poczucia godności.

 

 

 

 

Solidarność Walcząca                 Klub Inteligencji Polskiej

 

Kornel Morawiecki                      Dariusz Maciej Grabowski

 

KOMENTARZE

 • Może można by podać treść petycji i link do właścicieli Bilda
  Tysiące Polaków na pewno by go podpisały.
  Nasz rząd niewiele zrobi na ten temat, nie czarujmy się.
  To trzeba zrobić jak najszybciej i nagłośnić, to zafałszowanie historii zemści się na nas, jeśli my nic nie zrobimy teraz.
 • ----------------- KU PAMIĘCI
  http://www.polskieradio.pl/39/156/Artykul/721474,Polskoniemieckie-pojednanie-w-Krzyzowej
 • Piszcie na Berdyczów...
  Sytuacja na dzisiaj jest taka, że Niemcy rządzą w Polsce jak chcą, mając tysiące swoich agentów we władzach, z Tuskiem na czele. Merkelowa powtarza zawsze o polskojęzycznych tzw. politykach i tzw. autorytetach - kanaliami można wysługiwać się, ale szanować i dopuszczać do komitywy NIGDY! Wszystko zmieni się po rewolucji w Polsce i dojściu do władzy Polaków. Szwaby wymiękną. Dzisiaj olewają nas, niestety.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY

więcej