Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
176 postów 115 komentarzy

ZAKŁAMYWANIE HISTORYCZNEJ PRAWDY- APEL

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Polskich partyzantów z AK przedstawia jako zdeklarowanych antysemitów. W tej sprawie interweniują już oburzeni Polacy z ambasady w Berlinie.

Wyemitowany w tym tygodniu trzyczęściowy film publicznej telewizji niemieckiej ZDF "Nasze matki, nasi ojcowie" pokazuje II wojnę światową oczami pięciorga młodych przyjaciół z Berlina. Polskich partyzantów z AK przedstawia jako zdeklarowanych antysemitów. W tej sprawie interweniują już oburzeni Polacy z ambasady w Berlinie.

APEL

 

 

 

Polki i Polacy,

 

 

W niemieckich mediach coraz częściej zakłamywana jest historyczna prawda o II wojnie światowej. Coraz częściej ofiary: narody polski, żydowski i inne przedstawiane są bądź to jako kaci, bądź wspólnicy oprawców.

 

Niemiecka telewizja ZDF wyemitowała serial tendencyjnie ukazujący żołnierzy Armii Krajowej. Natomiast niemiecki tabloid „Bild” w komentarzu do tego filmu napisał: „Armia Krajowa, której jednostki działały jako oddziały partyzanckie, składała się z polskich nacjonalistów. Antysemityzm był w jej szeregach ekstremalnie rozpowszechniony”. Przypomina to metody goebbelsowskiej propagandy.

 

My, przedstawiciele Klubu Inteligencji Polskiej solidaryzujemy się z inicjatywą wysyłania listów do redakcji „Bild„ o następującej treści:

„Armia Krajowa zwalczała szerzący się w warunkach wojennych bandytyzm i surowo karała szantażystów i donosicieli, którzy żądali pieniędzy od ukrywających się Żydów i pomagających im Polaków, lub denuncjowali ich. Sądy podziemne skazywały często na karę śmierci a wyroki były wykonywane przy nadarzającej się okazji. Armia Krajowa regularnie informowała polski rząd na uchodźstwie, a tym samym mocarstwa zachodnie, o tragicznej sytuacji Żydów w okupowanej Polsce. Stworzyła również podziemną organizację o nazwie „Żegota”, której zadaniem było niesienie pomocy Żydom. Proszę o usunięcie wzmiankowanego artykułu z Państwa strony internetowej i opublikowanie sprostowania.”

 

My, przedstawiciele Klubu Inteligencji Polskiej popieramy list protestacyjny ambasady RP w Berlinie skierowany do redakcji „Bild”.

 

My, przedstawiciele Klubu Inteligencji Polskiej wzywamy wszystkich Polaków do wyrażenia sprzeciwu wobec publikacji „Bild” poprzez bojkot wydawanych w Polsce przez właściciela gazety „Bild” - spółkę Axel Springer - tytułów prasowych: Fakt, Przegląd Sportowy, Newsweek. Niech ci, którzy szkalują dobre imię Polski przekonają się, że nie są w Polsce bezkarni.

 

My, przedstawiciele Klubu Inteligencji Polskiej wzywamy internautów – dzisiaj rówieśników żołnierzy Armii Krajowej do dołączenia do nas i pomocy w rozpropagowaniu apelu. Dotrzyjmy do polskich sumień i poczucia godności.

 

 

 

 

Solidarność Walcząca                 Klub Inteligencji Polskiej

 

Kornel Morawiecki                      Dariusz Maciej Grabowski

 

KOMENTARZE

 • Może można by podać treść petycji i link do właścicieli Bilda
  Tysiące Polaków na pewno by go podpisały.
  Nasz rząd niewiele zrobi na ten temat, nie czarujmy się.
  To trzeba zrobić jak najszybciej i nagłośnić, to zafałszowanie historii zemści się na nas, jeśli my nic nie zrobimy teraz.
 • ----------------- KU PAMIĘCI
  http://www.polskieradio.pl/39/156/Artykul/721474,Polskoniemieckie-pojednanie-w-Krzyzowej
 • Piszcie na Berdyczów...
  Sytuacja na dzisiaj jest taka, że Niemcy rządzą w Polsce jak chcą, mając tysiące swoich agentów we władzach, z Tuskiem na czele. Merkelowa powtarza zawsze o polskojęzycznych tzw. politykach i tzw. autorytetach - kanaliami można wysługiwać się, ale szanować i dopuszczać do komitywy NIGDY! Wszystko zmieni się po rewolucji w Polsce i dojściu do władzy Polaków. Szwaby wymiękną. Dzisiaj olewają nas, niestety.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

ULUBIENI AUTORZY

więcej