Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
176 postów 115 komentarzy

Czy premier nie zna polskiej historii?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Premier Tusk w towarzystwie A. Merkel dokonując dziś oceny przebiegu powstania w getcie warszawskim wykazał się niską dbałością o prawdę historyczną, a przede wszystkim przyłączył się do chóru oskarżycieli ludności Warszawy,

 

Premier Tusk w towarzystwie A. Merkel dokonując kilkadni temu oceny przebiegu powstania w getcie warszawskim wykazał się niską dbałością o prawdę historyczną, a przede wszystkim przyłączył się do chóru oskarżycieli ludności Warszawy, twierdząc, że w czasie gdy żydzi krwawili za murami getta, warszawiacy obojętnie przyglądali się tej tragedii. I to mówi człowiek, który tak zabiega o głosy  mieszkancó w stolicy w każdych wyborach.

Czy może pan premier powie też dalej, że ludność polska obojętnie przyglądała się, gdy ginęli obrońcy poczty gdańskiej, że Polacy byli obojętni, gdy transporty więźniów polskich przybywały do Auschwitz, że Polscy byli obojętni, gdy dziesiątkami Niemcy rozstrzeliwali naszych rodaków na ulicach Warszawy i w innych miastach. Trzeba nie znać historii Polski i mieć obojętny stosunek do cierpień narodu, którym z łaski wyborców przyszło rządzić, by zdobyć się na takie słowa.

Aby być dokładnym nalezy zapytać o zaangażowanie i zainteresowanie zydowskiej części warszawskiego społeczeństwa, gdy Niemcy rozstrzeliwali Polaków w Palmirach, gdy wywozili tysiącami naszych rodaków ze wschodnich rubieży RP na Syberie i do Kazachstanu. Jakie były protesty w getcie do 19 kwietnia 1943 roku, gdy na ulicach Warszawy dziesiątkami rozstrzeliwani byli kolejni polscy zakładnicy?

Czas na prawdę historyczną, bowiem, gdy premier polski wygaduje takie brednie o postawie własnego narodu, to niedługo następne pokolenia będą się wstydzić za postawy swoich dziadków.

Gdy w czasie konferencji prasowej żaden z dziennikarzy nie zwraca uwagi na takie wypowiedzi, to oznacza, że nasza historia zaczyna być pisana przez obcokrajowców

julev

KOMENTARZE

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

ULUBIENI AUTORZY

więcej