Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
176 postów 115 komentarzy

ZAGROŻONA NIEZAWISŁOŚĆ POLSKI

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Ta enklawa naszego wymiaru sprawiedliwości faktycznie pozostaje poza wszelkim nadzorem (nadzór ten winni sprawować minister obrony narodowej, minister sprawiedliwości i Prokurator Generalny.

Stowarzyszenie Klub Inteligencji Polskiej zwraca się z prośbą o zainteresowanie się problemem łamania prawa przez prokuraturę i sądy wojskowe.

Z niepokojem i wielką troską o przyszłość naszego kraju, spoglądam na powtarzające się przykłady łamania prawa przez przedstawicieli wymiaru sprawiedliwości. Odnosimy wrażenie, że niektórzy sędziowie i prokuratorzy w przeświadczeniu bezkarności wykorzystują swoją pozycję zawodową do załatwiania osobistych interesów. W ostatnim okresie szczególne nasilenie arogancji i lekceważenia obowiązujących zapisów prawnych zauważamy w obszarze prokuratury i sądownictwa wojskowego.

Ta enklawa naszego wymiaru sprawiedliwości faktycznie pozostaje poza wszelkim nadzorem (nadzór ten winni sprawować minister obrony narodowej, minister sprawiedliwości i Prokurator Generalny. Takie usytuowanie nadzoru powoduje, że żaden z wymienionych podmiotów faktycznie go nie sprawuje). Powoduje to stałe narastanie bezprawnych poczynań i lęk pokrzywdzonych przed działaniami odwetowymi. Wszelkie skargi na działalność wojskowych sędziów i prokuratorów pozostają bez echa, bowiem skarżący nie mogą doczekać się nie tylko rzetelnego rozpatrzenia, ale jakiejkolwiek odpowiedzi. Dotyczy to zarówno byłego, jak i obecnego ministra obrony oraz Prokuratora Generalnego.

Stowarzyszenie Klub Inteligencji Polskiej aktywnie włączyło się w walkę z bezprawiem. Monitorujemy i upubliczniamy przestępcze działania, zwłaszcza sytuację w prokuraturze i sądownictwie. Nie możemy zaakceptować działań, które staczają nasz kraj na dno bezprawia, bowiem może to przyczynić się do ponownej utraty naszej niepodległości i niezawisłości. Mamy świadomość, że takiemu działaniu sprzyja polityka obecnej koalicji, jednak kierując ten list wyrażamy nadzieję, że są w naszym parlamencie posłowie, którym w dalszym ciągu nie są obce zasady polskiej racji stanu.

Sprawa, którą przedstawiamy w załączeniu jest typowym przykładem arogancji wojskowego wymiaru sprawiedliwości i poczucia pełnej bezkarności w tzw. postępowaniu procesowym prowadzonym przez te organy. Mamy uzasadnione obawy, że bez należytego nadzoru i zainteresowania kolejna sprawa zostanie „wyczyszczona” przez „spółkę” sędziowsko-prokuratorską, a odpowiedzialności będzie poszukiwać się wśród skarżących.

dr Tadeusz Polak

KOMENTARZE

 • Ta troska powinna odnosić się tak samo do cywilnych jak i wojskowych prokuratorów.
  "Z niepokojem i wielką troską o przyszłość naszego kraju obserwujemy powtarzające się przykłady łamania prawa przez przedstawicieli wymiaru sprawiedliwości."

  ---> Trudno ocenić która prokuratura, czy cywilna czy wojskowa, dała - patrząc tylko na okres czasu od 10 kwietnia 2010 r. - dowody większej niekompetencji, połączonej wprost z przestępczym zachowaniem zarówno wobec ofiar tragedii, ich bliskich, jak i przy wyjaśnianiu przyczyn. Nie będzie słowa przesady, jeśli patrząc na postępowanie prokuratorów wojskowych, powie się, że mamy do czynienia ze zdrajcami, bandytami a właściwie ze zwierzętami chorymi na wściekliznę. Co należy robić z takimi zwierzętami, jeśli nawiną się pod rękę, każdy normalny, uczciwy obywatel powinien wiedzieć!
  Z nich wszystkich, według mnie, najbardziej zeszmacił się "prok." Krzysztof Parulski a dowodem tego, że mam rację jest jego awans na generała, w nagrodę za opluwanie munduru polskiego żołnierza, za bezczelne kłamstwa na temat tragedii smoleńskiej.

  "Jego awans na generała konsekwentnie blokował prezydent Lech Kaczyński. Zostaje nim dopiero po jego śmierci w katastrofie pod Smoleńskiem. Awans otrzymuje z rąk Bronisława Komorowskiego 11 sierpnia 2010 r. "
  http://chomikuj.pl/domarant/A+-+Smolensk+i+Polska/Polska/kanalie*2c+zdrajcy+i+zbrodniarze/Tajemniczy+genera*c5*82+Parulski,1337432122.doc

  "Naczelny Prokurator Wojskowy Krzysztof Parulski próbował pogrążyć prokuratora Marka Pasionka, twierdząc, że ten stał pijany na jego klatce schodowej i mówił, że ma przy sobie akta śledztwa smoleńskiego. Wersji Parulskiego nie potwierdził żaden ze świadków."
  http://niezalezna.pl/21233-skandaliczne-zachowanie-gen-parulskiego

  Inni też mają nie mniejsze zasługi:

  "Szef Wojskowej Prokuratury Okręgowej w Warszawie płk Ireneusz Szeląg, grożąc odpowiedzialnością karną, zabronił biegłym z Centralnego Biura Śledczego informowania swoich przełożonych o ustaleniach poczynionych w Smoleńsku podczas ostatniego wyjazdu."
  http://niezalezna.pl/34841-prokurator-szelag-zabronil-mowic-o-trotylu

  Pamiętajmy, że współpracują z nimi i inne osoby niegodne nosić mundur polskiego żołnierza, jak choćby "gen." Lech Majewski, kłamliwie oskarżający załogę Jaka-40:

  "W piątek poinformowano, że dowódca Sił Powietrznych gen. Lech Majewski złożył w prokuraturze zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez załogę Jaka-40. Gen. Majewski podał, że samolot wylądował "przy podstawie chmur 60 m i widzialności poniżej kilometra"."
  http://niezalezna.pl/6933-macierewicz-broni-pilotow-jaka-40

  Ci ludzie, jeśli nie za kratami, to do czasu zakończenia procesów, powinni siedzieć zamknięci w jakimś ośrodku odosobnienia, by nie szkodzili polskim interesom!
 • @1normalnyczlowiek 18:43:53
  Przejawów zła i łamania prawa przez urzędników w togach mamy bez liku zarówno w części cywilnej, jak i mundurowej. Odbywa się to wszystko przy wsparciu i przymykaniu oka przez panujące elity polityczne. W ciągu ostatnich dwóch dekad nagromadziło się na tyle tej mieszanki niekompetencji, arogancji i bezczelnego bezprawia, że bez wycięcia tego "raka" nie da się tego uzdrowić. Wysoko postawione osoby w hierarchii prokuratorskiej i sądowniczej, doprowadziły do powstania usługowego wobec władzy działania, co służy jedynie tym obydwu stronom, a obywateli pozostawia się w pozycji chłopa pańszczyźnianego.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

ULUBIENI AUTORZY

więcej