Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
176 postów 115 komentarzy

Co się stało z naszą Polską?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Czy jesteśmy dalej tym samym narodem, który w samo południe pamiętnego czerwca usiłował zmienić swój los? Coraz częściej i głośniej zauważamy dokonujący się głęboki podział lub wręcz rozpad tych wszystkich wartości.....

Co się stało z naszą Polską? Przecież nie tak miało być, o inną Polskę podejmowali walkę ponad dwie dekady temu, stoczniowcy z wybrzeża i górnicy ze Śląska. Nie tylko nie dotrzymano żądanych postulatów, to zabrano i te, które gwarantowała poprzednia władza. Polska została sprzedana, a z kraju o znaczącym potencjale przemysłowym, pozostała nam tylko uprawa jabłek. Sprawa staje się coraz poważniejsza, gdy z ust czołowego działacza byłej Solidarności, a dziś biznesmena, słyszymy publiczne stwierdzenie, że państwo rozsypuje się. Prowadzący wówczas program telewizyjny dziennikarz nie jest zaskoczony takim stwierdzeniem, podobnie zresztą , jak inni goście w studio, stajemy się zapleczem rolniczym Europy, jedna wielką Doliną Rospudy.

 Postawmy sobie w tym miejscu jeszcze jedno pytanie. Czy jesteśmy dalej tym samym narodem, który w samo południe pamiętnego czerwca usiłował zmienić swój los?Coraz częściej i głośniej zauważamy dokonujący się głęboki podział lub wręcz rozpad tych wszystkich wartości, które od wieków nas łączyły. Widzimy i bijemy na alarm, a jednocześnie słyszymy płynące z medialnych propagandowych skrzynek słowa arogancji i pogardy. Zarówno dziennikarzy, jak i polityków interesują przede wszystkim sondaże, partyjne spekulacje i szanse wyborcze. Codziennie wciska się nam ze szklanego ekranu teatry usiłujące zareklamować swoich faworytów lub wdeptać w ziemię przeciwników, którym prowadzący te programy, bez ogródek i w pełnym blasku pokazują wielkie rozmiary nienawiści, jakie do nich czują. Przecież, ci wszyscy celebryci, którzy całymi dniami są obecni w naszych mieszkaniach, to ugruntowana w swojej obojętności do naszych problemów kasta narcyzowego plemienia, dla których liczą się jedynie pieniądze, które czerpią pełnymi garściami za swoje podlizywanie się mocodawcom.

Tylko nieliczni dziennikarze nie opowiadają się otwarcie w politycznej wojnie, po stronie określonych partii politycznych. To za ich sprawą, debata w mediach publicznych i komercyjnych prowadzona jest prymitywnymi i brutalnymi metodami. O służbie prawdzie nasi dziennikarze już dawno zapomnieli. Stąd w kraju zostaliśmy skutecznie podzieleni i pozbawieni możliwości wykrzyczenia doznawanych krzywd i bezprawia. Kolejne dzieci umierają w szpitalach, które rzekomo wyposażane są w coraz lepsze urządzenia i instrumenty do ratowania życia, a odpowiedzialni za ludzkie nieszczęścia, rozpływają się w zgiełku medialnej sieczki. Trudno nam zrozumieć brak poczucia odpowiedzialności ministra zdrowiaza te wszystkie tragedie, a tym bardziej, gdy przypomnimy sobie sytuację, w której minister sprawiedliwości podał się do dymisji, gdy jeden ze skazanych powiesił się w celi więzienia . Przecież tamtej sytuacji nie można nawet porównywać z obecnymi tragediami. Ale minister Arłukowicz jest dalej niewzruszony.

 Prawo w naszym kraju jest lekceważone i brutalnie deptane.

 Prawo jest tylko dla tych, co mają dostęp i wpływ na prokuratorów i wydających wyroki.Oto w Legnicy, or¬ga¬ny wy¬da¬ją¬ce prawa jazdy musiały podjąć decyzję o cofnięciu uprawnień do kie¬ro¬wa¬nia po¬jaz¬da¬mi dla 547 kie¬row¬ców , a SKO utrzy¬ma¬ło w mocy tę urzęd¬ni-czą de¬cy¬zję, tylko dlatego, że organizator kursu na prawo jazdy, przed¬sta¬wia¬jąc za¬świad¬cze-nia o od¬by¬tym, nie miał uprawnień i sfał¬szo¬wał te do¬ku¬men¬ty. Osoby odbywające kursy nie były tego świadome. Jednocześnie w sądownictwie wojskowym mamy sędziego, który mimo, że nie spełniał ustawowych wymogów, będąc w pełni świadomym popełnianego czynu, został przez prezydenta RP powołany na stanowisko sędziego wojskowego. Odbyło się to na wniosek i za wiedzą najwyższych władz sądownictwa wojskowego, sprawa jest znana Prokuratorowi Generalnemu i Sądowi Najwyższemu. Wszyscy nabrali wody w usta.

 Swego czasu obywatel, który bez uprawnień usiłował leczyć ludzi został pociągnięty do odpowiedzialności karnej,ale osoba niespełniająca ustawowych wymogów, jako sędzia dalej wydaje wyroki w imieniu RP. Zresztą w tym obszarze jest znacznie więcej przestępczych zdarzeń, ale ciągle przykrywane to jest zasłoną milczenia. Pamiętamy Nangar Khel, samookaleczenie prokuratora pułkownika, zaliczone do próby samobójczej, czy też całą serię błędów i wypaczeń prokuratorów wojskowych w śledztwie smoleńskim.

Nasz kraj zjeżdża z równi pochyłej, zrywane są ostatnie więzi, jakie nas łączą, stajemy się przygnieceni kłamstwem i propagandą, obojętni na dziejące się wokół nas świństwa. Nawet obchodzone kiedyś razem i radośnie- chociaż w innych warunkach- święta chrześcijańskie, zaczynają być wykorzystywane jako możliwość otwartej walki z symbolami wiary. Decydentom przeszkadzają dotychczasowi poeci i pisarze, w kulturze i sztuce zaczynają dominować kierunki obce i nieprzystające do poglądów chrześcijańskiego społeczeństwa. Zanika normalna, uczciwa debata publiczna, a wszelkie wybory są parodią demokracji i zależą w znaczącej mierze od medialnego zakłamania i rosnącej z każdym rokiem armii urzędników państwowych i samorządowych. Telewizja prześciga się w promowaniu pewnych osób, których wspólnota z wyborcami kończy się po wrzuceniu kartki wyborczej.

Wojny i kłótnie polityków nie są jednak jedyną rzeczą, która nas dzieli coraz głębiej. Nie możemy sobie poradzić z arogancją, bezdusznością i lekceważeniem obywateli prze najważniejsze osoby w państwie. Mimo obowiązującej konstytucji, ustaw, kodeksów nasz prezydent, premier i jego ministrowie oraz cała rzesza urzędników samorządowych w lekceważący sposób odcina się od zgłaszanych problemów, wyrzucają w studnie bez dna wszelkie skargi, protesty i zażalenia. Nie możemy poradzić sobie z ich kłamstwami i medialnymi oszustwami. Jesteśmy uczestnikami obywatelskiej niezgody, mamy świadomość zagrożeń niepodległego bytu, widzimy degradacje wszystkich istotnych dla narodu wartości. W ciągu ostatnich dwóch dekad w miejsce octu zapełniliśmy półki importowanymi towarami, mamy pełne dworce i ulice bezdomnych i bezrobotnych, a liczba niedożywionych dzieci jest trudna do oszacowania i wstydliwie ukrywana przez rządzących. Komu to zawdzięczamy? Zapewne, najwięcej zła uczyniliśmy sobie sami. Jeżeli się nie obudzimy, to inni również nam nie pomogą. Jak powiedział pewien historyk :” Cywilizacje nie giną z cudzej, ale z własnej ręki”.

AZ

KOMENTARZE

 • Cywilizacje nie giną z cudzej, ale z własnej ręki”.
  Oczywiście cywilizacja ginie teraz z własnej ręki. Bo przed niby wolnym wyborem obowiązuje znak nakazu nierówności.

  http://m.neon24.pl/d1b260b2e14c538a9b0062f638d963d8,0,0.png
 • nie jesteśmy już narodem,
  to i nie możemy być tym samym.

  Z przynależności do narodu wynika więź z innymi jego członkami,
  my jej nie mamy.

  Zrobią z nami, co chcą.
 • @interesariusz z PL 17:24:43
  Wichrzyciele na posterunku, jak już kiedyś w czasach Solidarności. Wtedy straciliśmy nasz Majątek Narodowy a teraz stracimy już do końca naszą Ojczyznę.
 • Teraz górnicy że Śląska...
  pozwalają sobie znowu na wpuszczanie ich w maliny, tym razem przez RAŚ. Górnicy, jak spojrzycie w oczy polskim Stoczniowcom?
 • INDOKTRYNACJA TUSKOKURWIZMU !
  System zniszczył wszelkie wartości z wyjątkiem pieniądza fidujarnego !
 • co się stało?
  nic , jest jak zawsze czyli jacyś my i oni , nieudolna władza, wieczne narzekania czasem nadzieje, tak tu zawsze było i pozostanie , generalnie nie jest tak żle zważywszy ,że są kraje z o wiele większymi problemami i też muszą sobie jakoś radzić
 • ------------Powiem wam co się stało
  --ONI mili plan --my Naród NIE !! -jak zwykle oddaliśmy władzę Polakom katolikom -PRAWICY z matką boską w klapie , kś.Cebulą -biskupom -CO TO !! przechowują polskość i pilnować bedą naszych polskich interesów --sami zajęliśmy się nauką życia ! w zmieniającej się rzeczywistości
  -KOMUCHY nawet jak coś mówiły z sensem , nie były już słuchane -przecież krzyczeliśmy ! PRECZ z KOMUNĄ
  --Urban pisał o przekrętach -ALE przecież to był / odbyt / złośliwy na dodatek żydoski -itd.itp.
  ------------- a próżnia nie znosi ...........

  Polacy !! cała nasza historia to !! przede wszystkim NAJPIERW !! WARTOŚCI CHRZEŚCIJAŃSKIE -INTERES KOŚCIOŁA --nigdy nie DOROBILIŚMY się samodzielnego myślenia w kategoriach interesu Polski bez kościoła- nie przypadkiem ukuto hasło BÓG /HONOR/ojczyzna

  ----wdrukowano całym pokoleniom Polaków właśnie ten porządek -1 BÓG czyli KK iiiiiiiiiiiii reszta --reszta już zawsze pozostawała w kategoriach MILCZENIA -------każdy sportowiec na świecie WIE !! liczy się 1 MIEJSCE
 • @ninanonimowa 19:23:35
  -- na kanale HISTORIA -można obejrzeć powtórki komuszej TV -zaglądnijcie tam czasami -
 • @ninanonimowa 19:34:19 czasem oglądam, szok! pełna kultura, żadnej histerii, informowanie a nie jak obecnie manipulacja
  i emocjonalne mącenie widzom w głowach...

  Na obecny nocnik tv patrzeć wręcz nie można. Jak to mówi mój znajomy: "rzygam i patrzę", bo trzeba ich pilnować.
 • ----------CDN świadomości
  http://www.youtube.com/watch?v=gF4TAx2UWic
 • @ninanonimowa 20:29:25
  http://www.youtube.com/watch?v=nppw7FqbZcM
 • KiP
  KiP...
  Klub,club...sportowy ..LZS..
  Zadaje pan sobie pytanie...czy szuka ..w clubie odpoWIEdzi..!!

  Kip..i kupa..śmiechu ...
  Kip...szuka po latach....odpowiedzi???
  Klip..hm...inteligencje ....na lodzie...??
  Bańka Mydlana....zmylONA.....pieśni,dzika bestia porwała nasz Kraj??

  Gdzie byłaś ...kip..
  Gdzie miałaś oczy....kip..
  Zapomniałaś ....kip..
  Handlowalas...kip..
  Oddałaś bez walki...spuścizny TRZoN..kip
  Wiem kip...porwała cie kasa...kip...
  ....tak MAło zosTAło ...kip..
  Następny Potop....kip..
 • Młodzi Ukraińcy na Ukrainie gaszą pożar wywołany w ich kraju
  przez Witalija Kliczkę - marionetkę Międzynarodowej Lichwy :

  http://metromsn.gazeta.pl/Wydarzenia/5,133290,15301273,Starcia_w_Kijowie__Witalij_Kliczko_zaatakowany_gasnica.html?i=3
 • @detektywmjarzynski 02:11:40
  Po walce Witalija Kliczki z Chrisem Bardem wygranej przez Chrisa Barda walkowerem w 6 rundzie Witalij Kliczko miał dość boksu i chciał z niego odejść. Nie pozwolił mu na to jednak jego główny sponsor - Międzynarodowa Lichwa, która w niego wcześniej zainwestowała widząc w nim i wiążąc z nim przyszłościowe plany. W ten sposób Witalij Kliczko przeszedł metamorfozę z boksera stał się celebrytą całkowicie uzależnionym od Międzynarodowej Lichwy. Od tego momentu wygrywał wszystkie walki, między innymi po to, by w przyszłości wykonać swoje główne zadanie rozwalenia Ukrainy od wewnątrz na zlecenie Międzynarodowej Lichwy.

  Wydaje się, iż spotka go tutaj rozczarowanie tak jak to się stało w walce z Chrisem Bardem. Dla porządku przypomnę walkę z Chrisem Bardem :

  http://www.youtube.com/watch?v=Zc5a4N9c_T8

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY

więcej