Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
176 postów 115 komentarzy

LIST DO NASZEGO DZIENNIKA

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Kierowane przez Panią pismo nie zająknęło się od 25 stycznia br., czyli od dnia tej śmierci, ani razu o tym wybitnym polskim filmowcu i żarliwym patriocie ....

List do redaktor naczelnej „Naszego Dziennika” od redaktora Lecha Niekrasza

 

W. Pani Ewa Nowina Konopka

Redaktor Naczelna „Naszego Dziennika”

Warszawa

 

Szanowna Pani Redaktor,

 

           Jest mi niezmiernie przykro z powodu konieczności adresowana tego listu do redakcji „Naszego Dziennika”, który czytuję niemal od pierwszego numeru. Przykro dlatego, że nie spodziewałem się, że „moja” gazeta weźmie solidarny udział w haniebnej zmowie milczenia wokół śmierci najbardziej polskiego z polskich powojennych reżyserów filmowych, Bohdana Poręby, twórcy takich niezapomnianych w kraju i znanych w całym świecie polonijnym obrazów, jak „Polonia Restituta”, „Katastrofa w Gibraltarze” i „Hubal”.

           Kierowane przez Panią pismo nie zająknęło się od 25 stycznia br., czyli od dnia tej śmierci,  ani razu o tym wybitnym polskim filmowcu i żarliwym patriocie oraz katoliku, jeśli nie liczyć więcej niż skromnego nekrologu w numerze z 30 stycznia, o co zadbała Fundacja Pamięci Narodu Polskiego. „Nasz Dziennik” nie interesuje się pamięcią narodową? Od kiedy?

          Jeśli nikt z Was w redakcji rzeczywiście nie wie, kim był Bohdan Poręba, to radzę odwiedzić po sąsiedzku Siostry Loretanki, które 3 lata temu wydrukowały z nim wywiad-rzekę zatytułowany „Obronić polskość”. Taka wiedza na pewno nie zaszkodzi redaktorom katolickiego pisma!

           Jest to wszystko tym bardziej zdumiewające, że ciszę w tej sprawie ogłosił szef „Gazety Wyborczej” Michnik przy współpracy z ministrem kultury Zdrojewskim oraz prezesem Stowarzyszenia Filmowców Polskich Bromskim. Omerta! I teraz „Nasz Dziennik”!!! Skąd ten „front jedności narodu” przeciw śp. Bohdanowi Porębie? Skandal to chyba jednak zbyt mało powiedziane. Nie tylko ja nie pojmuję kryteriów, jakimi kierujecie się w niektórych sprawach, ale na pewno nie umacnia to zaufania do „Naszego Dziennika”.

          Pozdrawiam,

                                                                                                    Lech Z. Niekrasz 

 Warszawa, 3 lutego 2014 r.

 

          PS. Na dobrą sprawę list ten powinna Pani opublikować na łamach swojej gazety, ale znając Wasze zwyczaje nie spodziewam się po Was niczego podobnego.

   

 

KOMENTARZE

 • Dziekuję
  Dziękuję Panu, Panie redaktorze Niekrasz.
  Mnie też ogromnie dziwi milczenie w "Naszym dzienniku".
  I to by było na tyle.
  A Panu Bohdanowi Porębie Niech światłość wiekuista świeci na wieki wieków a Jego dzieła niech trwają tyleż samo
  Marek Ludwikiewicz
 • @
  Zadziwiająca jest ta zgodność w omercie środowisk związanych z Gazetą Wyborczą i Naszego Dziennika - jakby nie było pisma katolickiego.
 • @lmark 19:35:28
  Redaktorem politycznym ,,mediów toruńskich" jest Kaczyński zastępcą Macierewicz, tak upadadły MT od czasów służby internacjonalistom z Pisuaru, że dzisiaj linia programowa MT jest prawie taka sama jak gazety koszernej (pomijam sprawy duchowe, odnoszę się tylko do polityki). Śmierć najlepszego reżysera Polskiego przemilczała koszerna i ND, przemilczało RM i TVN.
  Kaczyński i Macierewicz nienawidzą narodowców, są oddani cywilizacji ,,zachodniej" tak samo jak obecnie MT. Mają ten sam styl ataku na Chrześcijańską Rosję w zamian wiernie służyć propagandowo lewactwu usraelsko - brukselskiej. Kto przeprosi za wykreowanie AjWajEs-u, czyli obecnego POPIS-u, który to rozkradł pół Polski.
  Pacyfikacja Polaków już nie wystarcza mediami komuno - liberalnymi, teraz już odkrywają się tzw. media ,,katolicko - narodowe", bo już GPC to bełkot i gigantyczne oszustwo dla zakręconych i mało rozgarniętych ludzi, też ryje w dół.
  Ale pacyfikacja ludzi trwa nadal.
 • @Wrzodak Z. 20:57:47
  Pan Wrzodaka informuję, że na łamach GW zamieszczona była informacja o śmierci B. Poręby, nekrolog oraz ARTYKUŁ o tej postaci.
  Wiem, panie Wrzodaku, że to burzy pana prosty świat, no, ale - niestety - tak było.
 • @robin-LudwikXXI 00:08:03
  Rzadko tam przyznaje zaglądam (tylko w internecie od czasu do czasu) i może przeoczyłem. Jeżeli tak, to wrogowie śp. Poręby wznieśli się na ciut wyższy pozim od ,,prawicowej" gazetki ND ale na lewych papierkach.
 • @Wrzodak Z. 10:00:12
  Wytworzona nienawiść między Polakami i głęboki podział w świecie artystycznym pozbawił nas kilku dobrych filmów, których nie zastąpią antypolskie produkcyjniaki i uruchomiona w tym celu propaganda. Narzuca się nam konieczność polubienia obcych i zdrajców, opluwa się harcerzy z Szarych Szeregów i przygotowuję łagodną wersję Rzezi Wołyńskiej. To wszystko zostało zaplanowane i jest dokładnie realizowane.
  Naród odpłaca się pustkami w kinach.
 • @Klub IP 10:54:05
  Jestem coraz bardziej przekonany ze ś.p. Pan Poręba nie zmarł śmiercią naturalną.
 • @Ptasznik z Trotylu 11:53:27
  Śmierć B. Poręby nikomu nie była do niczego potrzebna. Był to człowiek zupełnie zmarginalizowany.
 • TO JEST ICH DZIENNIK
  Szanowny panie Lechu Niekrasz to nie jest nasz dzisnnik to jest ICH gazeta a więc patrząc z ich pozycji tytuł jest jak najbardziej adekwatny do sytuacji Jestem w posiadaniu maila od red tej gazety w którym pani red Nowina Konopka informuje mnie że sprawa podżegania do zabójstw na tle religijnym tygodnika Fakty i Mity nie leży w kategorii zainteresowania gazety. Fakty i Mity wydrukowały w jednym z numerów naklejki o charaktrzez antykatolickim jedna z nich przedstawia granat na tacy z napisem pod spodem wrzuć na tacę Nasze Stowarzyszenie Demokracja USA z Nowego Yorku ,zawiadomiło prokuraturę o podżeganiu do zbrodni na tle religijnym i do dnia dzisiejszego nie doczekaliśmy się odpowiedzi w tej sprawie Powiadamialiśmy redakcje gazet codziennych,tygodników , redakcje radia i TV w tym TV trwam( mamy potwierdzenie) ale niestety nikt nie był zainteresowany tym tematem Gdyby ktoś zamieścił na tej nalepce podpis wrzuć do synagogi to by dopiero był temat dla redakcji tych gazet,tygodników i TV.Było by AJWAJ Pan naprawdę nie wie w jakiej Polsce pan żyje? W tygodniku Fakty i Mity pracuje jeden z zabójców księdza Jerzego Popiełuszki Grzegorz Piotrowski a właścicielem jest poseł z Ruchu Palikota Roman Kotliński. Pozdrawiam Stefan Michał Dembowski Ps artykuł na ten temat zamieścił red Marek Ciesielczyk ( za 500 zł) w tygodniku lokalnym z Dąbrowy tarnowskiej Prawdę Mówiąc ,art znajduje się na naszej stronie internetowej www.stowarzyszeniedemokracjausa.com w rozdziale religia.
 • @Krzysztof J. Wojtas 20:48:37
  Panie Krzysztofie to są te same srodowiska w Polsce.To nie są pisma katolickie,katolicyzm to tylko przynęta dla ciemnego ludu. To samo dotyczy Fronde i nadredaktora terlikowskiego.Liczy sie kasa i elektorat który zgromadzi wokół TV trwam i radia Wiecznie Dziewica byznesman pan Rydzyk.Stefan Michał Dembowski www.stowarzyszeniedemokracjausa.com
 • @Ptasznik z Trotylu 11:53:27
  Jak tylko zadzwonil do mnie dr Eugeniusz Sendecki i poinformował mnie o smierci Bohdana Poręby to pierwsza myśl jaka przyszła mi do głowy to Jedwabne. Bohdan Poręba przygotowywał się do wyprodukowania filmu odkłamującego historie w Jedwabnem,zbierał fundusze, przygotowywał się do wyjazdu w tej sprawie do USA. Powiedziałem Eugeniuszowi o moim podejrzeniu ale ponoć wdowa uznała że sekcja i tak nie była by wiarygodna(umarł w piątek) z czym się zgadzam.Cześć JEGO pamięci.Stefan Michał Dembowski www.stowarzyszeniedemokracjausa.com

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY

więcej