Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
176 postów 115 komentarzy

Państwo lekceważy swoich obywateli.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Kraj obiega następna sensacja, Alba Tour w tarapatach. Właściciele zniknęli, ludzie bez pieniędzy, wypędza się ich z hoteli, a marszałkowie poszczególnych województw zamieniają się w firmy przewozowe................

Państwo lekceważy swoich obywateli
Jeszcze nie zakończono zwożenia Polaków wyprawionych w jedną stronę przez Sky Club, a już kraj obiega następna sensacja, Alba Tour w tarapatach. Właściciele zniknęli, ludzie bez pieniędzy, wypędza się ich z hoteli, a marszałkowie poszczególnych województw zamieniają się w firmy przewozowe.
Komunikaty głoszą, że policja bada sprawę ewentualnego oszustwa popełnionego przez właścicieli poznańskiego biura turystycznego Alba Tour, wpłynęło już bowiem zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia oszustwa przez poznańską firmę. Brzmi to jak zła farsa.

 
Dowiadujemy się również, że marszałek województwa wielkopolskiego Marek Woźniak przyznał, że poszkodowanych przez firmę może być 3 tys. osób. Jeżeli koszt wczasów jednej osoby wynosił tylko 2 tys.zł, to firma zebrała 6 mln zł. Natomiast ubezpieczenie firmy to ok 200 tys. zł. Państwo sprzyja bogaceniu się cwaniaków.
Marszałek Marek Woźniak uprzedził, że - jego zdaniem - wszyscy mający roszczenia wobec Alba Tour, czyli osoby, które już zapłaciły za wycieczkę, ale jeszcze na nią nie pojechały, mogą mieć kłopoty z odzyskaniem pieniędzy. - Nie ma kontaktu z właścicielami, jest kontakt z pracownikami biura - powiedział. Oto suche komunikaty.
Trzeba powiedzieć wprost. Mamy do czynienia ze słabym państwem. Nasze państwo nie myśli o obywatelach. Przecież, jest proste rozwiązanie, zebrania odpowiedniej kaucji od właścicieli i nadzorowanie bieżącego prowadzenia działalności. Marszałkowie województw zapłacą za powrót z pieniędzy samorządów, czyli z naszych, a gdzie są pieniądze obywateli, gdzie ich stres i kłopoty?

Kto powiedział, że w naszym kraju ma być ponad 500 firm organizujących wczasy.
Jeżeli dzisiaj mówi się, że firma jest niewypłacalna, to czy nikt nie wiedział, że taka może być przyszłość? Ale co to kogo obchodzi. Dla państwa jest ważne, że zapłacili podatek, a reszta, to wolny rynek. Ten biznes to jeden wielki skandal, to rosyjska ruletka. Zagrożenie ciągłe i wszystko zależy od szczęścia. Jedni zdążyli wrócić z wczasów, a inni będą spłacać kredyt do przyszłego roku.


Modne jest u naszych polityków odwoływanie się do zachodnich rozwiązań. Jeżeli słyszymy, że fundusz gwarancyjny w Wielkiej Brytanii zabezpiecza wszystkim obywatelom pełną wypłatę wpłaconych pieniędzy na wczasy, to pytam się, dlaczego nasi ministrowie dopiero teraz mają zamiar poszukiwać rozwiązań, w celu zapobieżenia następnych oszustw. Co ma poszukiwać pani MINISTRA Mucha, skoro ona niczego nie zgubiła. Natomiast , jeżeli tego nie zrobiła, to znaczy, że nic ją i podległych jej urzędników nigdy to nie obchodziło. Jak się mówi, to nie był jej cyrk i nie jej małpy. Wolny rynek, więc pieniądze na zadania samorządowe zostały wykorzystane na powrót naszych obywateli. A dlaczego turyści / jeżeli są tacy bogaci / z Egiptu nie mają wracać autostopem.
Trochę teorii:
INTERWENCJONIZM-określona działalność państwa prowadzona za pomocą odp.środków;oddziaływanie państwa na gospodarkę i społeczeństwo mające na celu wymuszenie na podmiotach gospodarczych pożądanych przez państwo decyzji i zachowań.Obowiazkiem państwa jest opracowanie skutecznego prawa zapobiegającego oszustwom.Tego polskie państwo nie stworzyło i nie ma zamiaru tego zrobić. To co jest w interesie obywateli jest obojętne politykom. Ich interesują sondaże i kampania wyborcza. To nie jest dobre państwo

Co jednak znaczą wczasy za granicą wobec innych tematów. Chorzy nie mają pieniędzy na wykup leków, rodziców nie stać na książki i ubrania dla swoich dzieci, ludzie boją się wieczorem wyjść na ulicę, więc ten temat dotyczący niewielkiego procentu naszych rodaków przejdzie do porządku dziennego. W przyszłym roku będzie tak samo. Emeryci spędzają wczasy na działkach lub w domu, a za granicę jeżdżą zdaniem wielu tylko bogaci. Niech jadą nad nasze morze i jeziora, to nie będzie problemu z przylotem.
Tak oto, przyglądamy się obojętności, bezradności i bezsilności władzy, dla której obywatel liczy się tylko przy urnie wyborczej, a wolność wyboru ma być receptą na życie. Przecież premier Tusk nikomu nie kazał jechać z tymi biurami na urlop.
julev


 

KOMENTARZE

 • Zawsze rządący
  Za wszystko odpowiada Tusk ze swoim rządem, Komorowski, Sejm i Senat. Powinni być ukarani. Ale ten system jest przestępczy, bo dochodzi w nim np. do skrytych mordów, kradzieży, korupcji, czy takich przewałek, jak ta z firmami turystycznymi. Już nie wiem, jak ten system adekwatnie nazwać.
 • @kemo159 12:34:35
  To jest system polski"Polak potrafi"- swego oszukać bo wie że te dziadowskie państwo jest jak stary kapeć. Nic nie może a tylko śmierdzi.
 • @kemo159 12:34:35
  Media z zachwytem podają, jakich to wielkich czynów dokonuje marszałek z Poznania, by nasi rodacy wrócili do kraju. Dziennikarze, jak zwykle nabrali wody w usta i tylko słychać gdzieś w oddali " Nic się nie stało"
  Przecież to ich nie dotyczy,im władza tyle płaci, że z takimi biurami podróży nie wybierają się na Seszele. Zresztą do znanych kurortów licencję posiadają tylko te firmy z wyższych półek.Stąd szybko dodają, że obywatele powinni wybierać renomowane biura podróży.
  Tego nie da się dłużej tolerować. Ta zmowa mediów z władzą jest już nie do zniesienia.
 • @Klub IP 18:05:54
  //Ta zmowa mediów z władzą jest już nie do zniesienia//

  Właśnie.
 • @Rebeliantka 08:27:05
  Na naszych oczach wyrosła nowa kasta. Nie dysponuje żadnymi specjalnymi umiejętnościami, ani nadzwyczajną wiedzą. Wywiady, jakie prowadzą ci dziennikarscy celebryci, świadczą o braku podstawowej wiedzy w prowadzonych dyskusjach, a jedynie umiejętność podtrzymywania rozmowy i tzw. „lania wody” pozwala im trwać w poszczególnych programach. Przecież, bezwzględne posłuszeństwo i lizusostwo wobec swoich zwierzchników, nie jest żadną z zalet, a jedynie uzasadnia moją ocenę.Nie traćmy jednak nadziei i oni znajdą się na śmietniku przy ul Woronicza.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY

więcej