Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
176 postów 115 komentarzy

Amber Gold -rządowy przekręt?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Sprawa zaczyna żyć już swoją historią. Oto bowiem prezes Amber Gold, którego w demokratycznym ponoć kraju, gdzie wszystko jest czynione przy otwartej kurtynie, jest osobą znaną tylko z nazwiska ,a nikt nie widział jego twarzy.........

Amber Gold- rządowy przekręt ?

 

Roman Obawa.

Mimo letniej kanikuły, rząd wsadził kolejnych Polaków na kolejną minę, na Amber Gold-Amber – świat fantasy z cyklu powieści Rogera Zelaznego, a GOLD to złoto. Resztę możemy sobie dośpiewać. Problem w tym, ze jest to „zasługa” naszego lub mówiąc inaczej ICH rządu. Osobiście bowiem, nie utożsamiam się z tym rządem. A media posłuszne rządowi, natychmiast podchwyciły ten temat i usiłuje przekuć ten pasztet w zwycięstwo koalicji rządowej.

Gazety wypisują kolejne bzdury, że oto nad firmą zbierają się czarne chmury, że oto znalazła się instytucją pod nazwą KNF, która przy akompaniamencie opozycji zaczyna nam przygrywać, że może to być piramida finansowa, bowiem dostrzeżono tam krociowe zyski. Nagle zauważono, że jest taka firma, która ma problemy z wypłacaniem klientom należnych im środków. W tym miejscu można zapytać, czy takiej metody wkrótce nie zastosują inne komercyjne banki, które po przelaniu gotówki do banków matek, ogłoszą nam pewnego poranka, że nie posiadają technicznych możliwości doi wypłacenia zgromadzonej przez nas gotówki?

Sprawa zaczyna żyć już swoją historią. Oto bowiem prezes Amber Gold, którego w demokratycznym ponoć kraju, gdzie wszystko jest czynione przy otwartej kurtynie, jest osobą znaną tylko z nazwiska ,a nikt nie widział jego twarzy, pojawia się nagle na konferencji prasowej i oświadczył zgromadzonym z ciekawości dziennikarzom: „ABW, KNF i MSP nas zaszczuło. Ja się czuję jakby zostało zabite moje dziecko. W Amber Gold i OLT Express pracowało 1 tys. osób, teraz jest tylko 500, a wiele z nich zostało przestraszone, boi się o swoje życie – mówił Marcin Plichta, prezes Amber Gold podczas dzisiejszej konferencji prasowej. Prezes twierdził, że to właśnie dlatego część placówek została ostatnio zamknięta. - W 3 tygodnie zabiliście OLT, od 3 m-cy zabijacie Amber Gold – dodał”

Nie jestem i nie chcę być stroną w tej sprawie, ale jeżeli po wyeliminowaniu OLT Express, natychmiast zostały podniesione ceny biletów w LOT, a nasza uwaga jest skupiana na mękach turystów wracających ze źle zorganizowanych wczasów, to wiadomo, że sprawa nie jest czysta. Wiemy przecież, że Amber Gold działa na polskim rynku  od 2009 roku, a w tym czasie ministrem finansów był już przecież sławny w Europie minister Roistowski. Więc dlaczego piszemy dzisiaj, a przez 3 lata panowało głuche milczenie, żeAmber Gold został wpisany na tę listę w 2009 roku. Wówczas również KNF złożył do prokuratury zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez Amber Gold. Chodziło o prowadzenie działalności bankowej bez zezwolenia. Jednak prokuratura odmówiła wszczęcia postepowania, z resztą nie jednokrotnie, ponieważ od tamtej pory KNF regularnie ponawia swoje wnioski do prokuratury” Czy przez ten okres nic nie można było zrobić, by zapewnić praworządność?

A dlaczego dopiero teraz Posłowie Prawa i Sprawiedliwości przypominają również, że"w dniu 21 czerwca 2010 r. Minister Gospodarki wydał decyzję, w której zakazał przedsiębiorcy Amber Gold Sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku przy ulicy Spichrzowej 15, prowadzenia działalności gospodarczej w zakresie przedsiębiorstwa składowego z zaznaczeniem, że decyzja podlega natychmiastowemu wykonaniu".

W moim przekonaniu pytań będzie przybywać i opozycja będzie premiera zasypywać interpelacjami. Co z tego będzie miał nasz brat klient? To, że Amber Gold poinformował dziś w komunikacie, że 13 lipca złożył do Sądu Okręgowego w Warszawie pozew przeciwko Komisji Nadzoru Finansowego. - Komisja Nadzoru Finansowego swoimi celowymi działaniami w istotny sposób wpływa na dobre imię, wiarygodność i renomę firmy Amber Gold, podważając podstawy jej działalności i przyczyniając się do powstania negatywnych komentarzy medialnych, jest musztardą po obiedzie.

Przyjmujemy do wiadomości i po czasie dowiadujemy się różnych rewelacji, że oto „Marcin Plichta – to wyjątkowo głośne ostatnio nazwisko w świecie finansów. Jest właścicielem i prezesem Amber Gold – brokera finansowego z Gdańska, który podbija rynek, oferując depozyty i inwestycje w złoto. Dlaczego tak o nim głośno? Bo pojawił się znikąd, oferuje klientom oprocentowanie 2, 3-krotnie większe niż w bankach, a na dodatek niedawno stworzył własną własną linię lotniczą - OLT Express, która powstała z połączenia dwóch przejętych podmiotów: OLT Jetair i Yes Airways. Jego samoloty zaczęły latać dopiero w kwietniu br., a już zostały sprowadzone na ziemię - wczoraj zostały odwołane wszystkie loty. OLT jest o krok od bankructwa, które może zostać ogłoszone jeszcze dziś. Rumieńców tej historii dodaje fakt, że Plichta kilka lat temu został skazany prawomocnym wyrokiem sądu za przywłaszczenie mienia. A teraz znowu ściąga pieniądze z rynku”.

Przerażające jest to, że premier nie czuje się odpowiedzialny, odpowiedzialny nie czuje się minister finansów, a prezes Amber Gold pozywa swoich przeciwników przed oblicze sądu.

Znając nasze sądy, panie prezesie jest pan na przegranej, a z panem wszyscy ci, którzy panu uwierzyli, lub razem z rządem sprytnie uknuliście tę bajeczkę. Nie wiem ile w tym prawdy,w tym co usłyszałem z konferencji prasowej, kiedy to nie wiem do dziś dlaczego- Prezes Amber Gold po raz pierwszy pokazał się publicznie i od razu zaczął od mocnych oskarżeń. Jego zdaniem to ABW, KNF i MSP zabiły OLT Express, bo stanowiły zbyt dużą konkurencję dla LOT-u, który właśnie szukał inwestora. Sukces OLT Express miał spowodować, że Turkish Airlines wycofało się z zakupu LOT?”

Wiem jedno, że ten bałagan jest typowy dla naszej gospodarki, w której pieniądze zyskują bogaci, a biedniejsi dopłacają do ich biznesu. Tak jest z autostradami, tak jest z turystyką, tak jest i teraz. Nie jest to nic nowego, już to przerobiliśmy, ale widocznie naszemu rządowi na rękę z kolejnymi przekrętami.

 

Roman Obawa

 

 

.

 

 

KOMENTARZE

 • Wszystkie obecne banki to piramidy finansowe.
  Też nie są w stanie zapewnić wypłacalności środków nawet dla ćwierci, ba, czasami nawet dla piętnastej części klientów.
 • @prad przemienny
  "Też nie są w stanie zapewnić wypłacalności środków nawet dla ćwierci ..."

  To oczywiste i dlatego taki argument o niewypłacalności, dyskredytuje tego, kto go używa!
  Bardziej wątpliwe, pod względem prawnym, są działania KNF-u wobec Amber Gold.
  KNF, w swoich ostrzeżeniach, nie potrafił przez tyle lat powołać się na konkretne paragrafy, które podobno Amber Gold łamie!
  Podobnie, KNF nie potrarfi podać paragrafów, na podstawie których daje sobie prawo oceniania takich instytucji, jak Amber Gold.
 • Można i tak oszukać ludzi
  W 2009 roku KNF złożył do prokuratury zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez Amber Gold. Chodziło o prowadzenie działalności bankowej bez zezwolenia, czy jednak prokuratura odmówiła wszczęcia postępowania?
  Dwa dni temu słyszałem wypowiedź Borzyszkowskiego z gdańskiej prokuratury, który powiedział, że prokuratura wciąż bada sprawę! Wciąż badają, a ludzie nie wiedzą co robić.

  A może chodzi o coś innego, żeby po rozpętaniu afery w środkach masowego przekazu ludzie zaczęli masowo wypłacać pieniądze tracąc nie tylko wirtualny zysk ale zgodnie z regulaminem 19,5% wpłacanej kwoty.

  Pokazałem wcześniejszy wpis naszej Małgorzaty Piektun mojej znajomej, która następnego dnia zerwała umowę i jeszcze się cieszyła, że to zrobiła. Dzisiaj już nie jest taka pewna, że to było dobre, ponieważ do rocznej lokaty (depozytu?) brakowało jej trzy miesiące
 • Nie zgadzam się
  Z tytułem artykułu.
  Proszę o jeden zarzut wobec Amber Gold.

  Piramida?

  Każdy bank to piramida, a dodatkowo banki tworzą puste pieniądze. Gdyby klienci każdego z banków w Polsce jednego dnia zechcieli zlikwidować swoje lokaty to też by się zasłonili problemami technicznymi czyli brakiem gotówki.

  Myślę że AG zaczęło być znaczącym konkurentem dla banków i KNF po prostu ich uwalił. Reszty dokonali dziennikarze.
  LOT postarał się o upadek OLT bo przy takim konkurencie nie ma chętnych na tego bankruta, Turecki inwestor się wycofał.


  Co do wizerunku, nieprawda. Widziałem jego zdjęcie w TVN.

  Po za tym po jakiego grzyba on ma się pokazywać w TV? Po to byś wścibski autorze napisał że się lansuje?

  Facet robił konkretną robotę, zatrudniał ludzi, płacił im. Zarabiał. No ale nie było go w TV.

  Polityków mamy aż w nadmiarze w TV i co z tego? Gówno. Nic nie wnoszą, nic nie potrafią a czego się dotkną to spierdolą.

  Ekspertów, dyskutantów tez pełne ekrany telewizorów. Czy oni coś wnoszą? Przed kryzysem zachęcali do inwestowania na giełdzie. Takie to specjalisty TV.

  No ale Prezesa AG nie ma, to go nie ma. Konta na FB tez pewnie nie ma. No to pewnie nie istnieje.

  Pozdrawiam.
 • Amber Gold i OLT Expres
  były pomyślane jako wielka pralnia pieniędzy otrzymanych z Unii i przeznaczonych na budowę dróg i stadionów między innymi z okazji EURO2012 tutaj na Wybrzeżu I NIE TYLKO .w tą inwestycję jest zamieszanych mnóstwo ludzi z samej wierchuszki PO ...upadlość byla zaplanowana już w chwili planowania tego przekrętu ,nie nadarmo całość inwestycji tej firmy była chroniona nie tylko przez gdańskich oficjeli aletakże przez centralne rządowe instytucjew co wskazuje że mieli wtym swój udział najwyżsi ludzie z PO pochodzący stąd ,przypomina to dokladnie te same metody wyprowadzania unijnych pieniędzy które miały miejsce dawniej w GRECJI ,są prawie jak wierne odbicie tamtejszych defraudacji...gdzie pieniądze przeznaczone na inwestycje po wypraniu trafiały na ptywatne konta rządowych najważniejszych oficjeli ,premiera ,ministrów ,i znajomych królkika...czyli NIC NOWEGO POD SŁOŃCEM..!!! KORUPCJA ,OSZUSTWO ,ZLODZIEJSTWO to jak stemple PO...
 • @val 20:01:51
  Co ty pier.... Wykaż ten mechanizm wyciągania kasy na inwestycje drogowe przez spółkę AG lub/oraz OLT.
 • @Andrzejek 20:19:42
  hi..hi..ty chyba jebnięty jesteś ??? czyżbyś uważał że mam dostęp do tajnej dokumentacji??? a swoje przypuszczenia opieram na sztancy prosto z Grecji gdzie także kasa z unii znikała a tacy jak ty zaklinali że wszystko poszlo legalnie ...nie rżnij durnia ,bo to że sam jesteś głupi to nie znaczy że akurat w to co piszesz to zaraz ktoś uwierzy ,takich durni coraz mniej ,i nie sądz że POLSKA to akurat miejsce gdzie zero przekrętów...spadaj ..
 • @Andrzejek 18:47:28
  kolego taki ,,szybki" byznes TO ZWYKLE SZYBKO KOŃCZY ,TO STARA JAK ŚWIAT ZASADA W BYZNESIE ,WIEDZĄ NAWET O TYM KOŁKI
 • @val 20:55:08
  ".hi..ty chyba jebnięty jesteś ??? czyżbyś uważał że mam dostęp do tajnej dokumentacji??? a swoje przypuszczenia opieram na sztancy prosto z Grecji gdzie także kasa z unii znikała'

  No takkkkk.
  Wspaniały argument aby bez najmniejszych dowodów (jak sam teraz przyznajesz) powiązywać a w zasadzie oskarżać w Polsce Polską firmę zajmującą się przewozami lotniczymi: praniem i podbieraniem kasy z dotacji na budowy dróg.

  VAL ja do tej pory sądziłem że jesteś tępy jełop ale się myliłem...
  Przepraszam więc jełopów bo ty masz ewidentnie równo nasrane we łbie pod sam dekiel człowieku a nienawiść do PO (mimo iż nie raz słuszna) posuwa Cię do wypisywania niesamowitych debilizmów.

  Człowieku udaj się po porady do jakiegoś lekarza, szeptuchy, kowala, ginekologa....... kogokolwiek nawet szewca czy krawcowej bo zaszkodzić bardziej już ci i tak nie można.
 • @ALIK 21:30:52
  będę zwyczajnie bardziej uprzejmy niż ty gdyż zwyczajnie dotkniętych uwiądem umysłowym przez naturę nie tykam,a pisać każdy może jeden lepiej to ja a drugi gorzej to ty.. ...a jedno tylko ci powiem ,GRECKA WIERCHUSZKA już wiele lat temu wyprowadziła w całosci unijne dotacje do własnych kieszeni właśnie dokładnie w podobny sposób ,czy ty sądzisz że nasi ,,fachowcy" są głupsi od tamtych ??? ja myślę że są nawet mądrzejsi o doświadczenie tamtych..i napewno skorzystali z okazji ,wiesz ty sam zwyczajnie byłbyć głupi gdybyś nie skorzystal ,nie tak ???
 • @ALIK 21:30:52
  już tam powyżej napisałem ,szybki biznes to przekręcony biznes...i to jest jedyna prawda na twoje oszczerstwa...i tyle w temacie ,ja piszę o przekręcie ,a ty o mnie ,no ale pokrzywdzone umysłowo przez los osobniki tak mają ,mogę ci tylko współczuć i prosić twego opiekuna aby dla twego dobra ograniczył ci dostęp do kompa...
 • AUTOR
  Generalnie mam dość bierne zdanie o AG ale sposób w jaki jest zwalczane cuchnie komuna z kilometra.

  A jeszcze bardziej po obejrzeniu dzisiejszej konferencji z pseudo dziennikarzem na ewidentnych usługach który zadając pytania w jawny i bezczelny sposób nie raz przekręcał słowa Plichty.

  I było tam kilka ciekawostek na które w sumie praktycznie nikt nie zwrócił uwagi a co daje co najmniej do myślenia.
  Nikt nie zwrócił uwagi bo nie było tam prawdziwych dziennikarzy tylko sami poszukiwacze sensacji którzy jak maciorewicz starali się na siłę znaleźć cokolwiek na potwierdzenie z góry założonych tez.

  A szkoda bo szukają sensacji kosztem kłamstw, oszczerstw bez pokrycia w dowodach i na dodatek jadąc na ludzkiej krzywdzie.

  Nikt nie dopytywał o rozbieżności dat wypowiedzenia prowadzenia kont AG z datą pism wysłanych do banków przez KNF.
  (wg. przedstawionych dokumentów najpierw były wypowiedzenia a dopiero po nich KNF wysyłał do banków pisma)

  Nikt nie dopytywał o same pisma w których jasno i wyraźnie można wyczytać iż KNF najzwyklej na świecie oczernia AG i "sugeruje" Bankom zastanowienie się czy warto im prowadzić konta AG - ZERO DOWODÓW

  Nikt nie zwrócił uwagi na fakt poczynań ABW które ponoć wypytywało o zasady najmu/koszty lokali - chociaż nie ma to związku nawet z oszczerstwami - oszczerstwami dot. "piramidy" gdyż póki co dowodów na to nie ma absolutnie żadnych POMIMO IŻ KONTROLA W FIRMIE TRWA JUŻ PONAD DWA LATA !!!

  Nikt nie dopytywał się jakie inne firmy działają tak samo jak AG a jednak w porównaniu do AG nie są nękane.
  A jakby co to później w relacjach dziennikarzy nie usłyszałem tych nazw.

  Itd. Itp.
  Pomijam iż już ponad 500 ludzi szlifuje bruki i zajmuje kolejki w pośredniaku bo straciło pracę a kraj dochody z podatków zamienił na "koszty"

  Nie bronię usilnie AG tylko na spokojnie słucham tej chyba szopki.
  A nawet jeśliby dzisiejsze niby fakty podane na konferencji nie pokrywały się z faktami to dziennikarze są od weryfikacji - a i tak nie bardzo ich to interesowało.

  Jeśli chłop nie popełni "samobójstwa" to czas może pokaże co i jak było, jest i będzie.
  Może to sprowadzanie chłopa na ziemię do jej poziomu, a może jego celowe działanie w celu zysków z zerwań umów.
 • @val 21:49:04
  O przekrętach mówić mi nie musisz bo to "standard" w każdym kraju i w każdej władzy : i PC i LSD i AWS i PO i PSL itd. itp

  Ale Ty w akcie nienawiści i zaślepieniu guru z Żoliborza wszędzie widzisz tylko układy PO a i tym pędzie dokleiłeś dla firmy świadczącej przewozy lotnicze defraudację kasy unijnej na budowy dróg czy budowy stadionów - a to chyba mało pochodne jedno z drugim i trzecim.

  Pisz na spokojnie w WORDZIE i zanim wkleisz daj komuś przeczytać i skorygować - może być ze starszej grupy - np. już taki 6-cio latek
 • @ALIK 21:58:04
  z tego co piszesz a szybciej piszesz niż myślisz ,ja odwrotnie stąd takie twoje przysrywki, to można wyciągnąc wniosek że dla ciebie PLICHTA to taka biedna ofiara ??? a jak ci napiszę że to wszystko TAK MIAŁO BYĆ i tak było ustalone od samego początku jeszcze w trakcie tworzenia tegoż przekrętu ...przekonasz się wkrotce że temu cwaniaczkowi włos z głowy nie spadnie ,jak nie spadł dotąd ,mimo wielu sygnałow o nieprawidłowosciach...przecież to jedna mafia ,jedni robią przekręty a inni ich chronią ,tak to działa !!! ,czy to dotarło do ciebie ??? czy jeszcze nie i dalej będziesz tylko odpowiadał bluzgami ,wiem że inaczej nie potrafisz ale coż ...
 • @ALIK 21:58:04
  ja nigdzie nie piszę ani o politykach ani o partiach ,nie jestem za tymi albo tamtymi ,to jedno ,a drugie to to że dostrzegam totalną korupcję właśnie teraz ,a że akurat rządzi teraz PO to jaka w tym moja wina ??? może napiszesz choć jedno słowo na ten temat i przestaniesz bredzić ...
 • @ALIK 21:58:04
  ty nie potrafisz kojarzyć nawet w najmniejszym stopniu ,według ciebie pieniadz z korupcji przy budowie dróg nie może byc wyprany w linii lotniczej ???...nie takie rzeczy w świecie sie dzieją ,no ale ty w tym temacie to wyglądasz jakbyś był jeszcze nawet nie w przedszkolu...
 • @val 20:55:08
  Czyli dowodem jest brak dowodów. Tylko taki głupek jak ty uwierzy że to co piszesz to prawda.
 • @val 21:17:56
  Amber Gold nie powstał wczoraj:) Taki niedoinformowany kołek jak ty myśli że wszystko wie najlepiej:) Bo mu się wydaje:)
 • @val 22:10:23
  Podaj publicznie jakich nadużyć dopuścił się Plichta. W jaki sposób AG oszukało/przekręciło ludzi?
 • @Andrzejek 09:46:57
  Szanowni panowie, za chwlilę czas pokaże kto ma rację. Coś mi się widzi, że cały figiel jest w tym że jak klient nie dotrzyma warunków umowy , przy wypłacie środków z konta, potrącone będzi 19,5% od sumy zadeklarowanej na tymże koncie. Całkiem niezły procent.
 • Czy rzeczywiście Polska jest dziwnym krajem?
  Polska to może wydawać się dziwnym krajem. „Biznesmen” w przeszłości karany za sprawy finansowe, zakłada firmę, której celem jest zbieranie pieniędzy od obywateli na niejasnych warunkach. Wysokie oprocentowanie już przerabialiśmy z panem Grobelnym i nikomu z tzw. nadzoru bankowego nie przyszło do głowy, że to może być wszystko według tamtej instrukcji? W takim wypadku należy zapytać, a kto miał interes w tym, by ta firma upadła? A kto miał interes by upadła wcześniej tania linia lotnicza? Z pewnością nie mieli tego obywatele, którzy chcieli latać taniej i mieć wyższe oprocentowanie. A teraz będzie odwrotnie.
  Musi wydawać się podejrzanym, że w naszym kraju obywatel na każdym kroku, jest narażony na działanie sił nieczystych, a „państwo” niczym kot, zawsze spada na cztery łapy i wmawia nam, że rządzącym tym „państwem” poparcie rośnie. Tak jak nie wierzę w ten przyrost poparcia, tak i nie wierzę, by „państwu” nie zależało na dobru obywateli. Mam prawo też zapytać, skąd tak nagle tyle instytucji zainteresowało się firmą AG, skoro wtajemniczeni po upadku OLT byli pewni ogłoszenia upadłości przez AG.
  W jakim szanującym się i demokratycznym państwie instytucja odpowiedzialna za nadzór finansowy dopuszcza, by człowiek z zarzutami o przekręty finansowe zakładał kolejny interes zmierzający do oszukiwania ludzi. Czy jest możliwe gdziekolwiek poza Polską i wybranymi krajami o wielkim stopniu skorumpowania, by syn premiera był zamieszany w niejasne powiązania z oszustem/ jak określają to media/ i nie ponosi nikt żadnej odpowiedzialności.
  Stąd muszą pojawiać się wątpliwości, a biegli w rachunkach ministrowie, nawet nie usiłują wytłumaczyć, dlaczego swoich obywateli kolejny raz pozwolili wpuścić w maliny. I jak tu nie myśleć, ze to jest celowe zagranie.
 • @Adam Zawrat 11:58:20
  Problem polega własnie na tym że facet został skazany za tworzenie piramidy z tym że mało kto mówi iż żaden z jego klientów nie został oszukany. Wszyscy odzyskali swoje pieniądze.

  Teraz sam piszesz o niejasnych umowach. Co jest w nich niejasne?

  Pod koniec swojego postu wychodzisz z założenia że facet założył firmę by oszukać ludzi. Na jakiej podstawie? Nagonki medialnej?
  Tu widzę poważny problem. Komuś się ta firma bardzo nie spodobała. Nagonka medialna jest tego najlepszym dowodem. Nie ma żadnych dowodów na oszustwo. Wszystko wyjaśni się za kilka dni.
 • @kanton 11:01:39
  "Szanowni panowie, za chwlilę czas pokaże kto ma rację. Coś mi się widzi, że cały figiel jest w tym że jak klient nie dotrzyma warunków umowy , przy wypłacie środków z konta, potrącone będzi 19,5% od sumy zadeklarowanej na tymże koncie. Całkiem niezły procent."

  Ależ oczywiście że tak może być - a dokładnie taki mógł być plan właściciela od samego początku.

  Ale póki co nie ma na to ani jednego dowodu.
  Dlatego nie powinno się go od razu wyzywać od złodziei i oszustów - czas pokaże.

  Lecz ta dziwna w sumie nagła nagonka pod żadnym kątem nie wygląda na normalną a wręcz przeciwnie co przynajmniej dla mnie daje już trochę do myślenia.
  A jak dołożymy do tego kontrolę trwającą od ponad dwóch lat niemogącą niczego znaleźć a tym bardziej "przyszyć" to sprawa jeszcze bardziej nabiera rumieńców.

  Za dużo zbiegów okoliczności i niejasności - niestety po stronie aparatu państwowego
 • @Adam Zawrat 11:58:20
  Panie Adamie z karalnością jakoś bym się zgodził chociaż...... są wyroki i wyroki i są okoliczności i okoliczności, jak też konsekwencje i konsekwencje.

  Ale odnieśmy się do w sumie podstawy oszczerstw o piramidy wyłudzenia itp czyli:

  "Wysokie oprocentowanie już przerabialiśmy z panem Grobelnym i nikomu z tzw. nadzoru bankowego nie przyszło do głowy, że to może być wszystko według tamtej instrukcji?"

  No właśnie.... Jako główną przesłankę podaje się obietnicę większego oprocentowania aniżeli wynosi ono w "innych" bankach.

  Więc ja zapytam: NO I CO Z TEGO?
  I raz jeszcze powtórzę: No i co z tego?

  1- czy Amber G obiecywał klientom oprocentowanie większe aniżeli oprocentowanie kredytów gotówkowych zaciągniętych w jakimkolwiek "innym" banku?

  - NIE.
  Dawał więcej niż "inne" Banki lecz nie tyle aby klientom opłaciło się zaciągać pożyczki w "innych" Bankach i składać je jako lokaty w Amber Gold

  2- obiecywał około chyba jak dobrze słyszałem 16-tu procent i to ma być te dużo?
  Dużo w porównaniu do czego i dlaczego?

  a- dużo w porównaniu do "innych" Banków?
  - TAK...
  ale czy to znaczy że to co proponują "inne" banki to jest praktycznie wszystko co zarabiają na lokatach klientów? NIE
  Więc gdyby nie ich ZMOWA i one mogłyby oferować większe profity

  b- czy oprocentowanie proponowane przez "inne" banki mogłoby być większe? Np. takie jak oferował Amber Gold?
  - TAK...
  kredyty udzielane przez Banki a dokładnie ich oprocentowanie w realu z wszelkimi kosztami dodatkowymi wynosi około pi razy drzwi 80%
  (ja miałem i mam kredyty i po podsumowaniu rat zawsze i w każdym banku wychodzi mi że ostatecznie oddaję prawie dwa razy tyle co dostałem do ręki)

  Więc patrząc pod takimi kątami samo oprocentowanie w okolicach 15% nie jest żadną utopią.
  To tak ogólnie bo nie wnikam jak i czy AG obracał wkładami.
  To odnośnie samego niby TAKIEGO wielkiego oprocentowania
 • @kanton 11:01:39/ korekta
  19.5%+roznica w cenie zlota w momencie odstapienia od umowy, co moze w sumie wyniesc nawet ok 40%!
 • @Adam Zawrat 11:58:20
  "...Polska jest dziwnym krajem.", bo rzadzi w niej przestepcza grupa o obcym rodowodzie, o sfalszowanej tozsamosci i poslugujaca sie biegle jezykiem polskim.
 • @Czartoryski 16:31:36
  Kto rządzi, to wszyscy widzimy/ albo nam się wydaje, że widzimy /, natomiast rodowód i tożsamość owiane są tajemnicą.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY

więcej