Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
176 postów 115 komentarzy

Czy wybory są uczciwe?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Coraz częściej zadaję sobie to pytanie,bowiem każdego dnia przybywa coraz więcej dowodów na lekceważenie obywateli przez rządzących....

 

Czy wybory w naszym kraju są uczciwe?

Coraz częściej zadaję sobie to pytanie, bowiem każdego dnia przybywa coraz więcej dowodów na lekceważący stosunek władzy wobec swoich obywateli, na nagminne łamanie prawa, przy kompletnej bezczynności lub wręcz zachęcie do niestosowania się do obowiązujących przepisów. Oczywiście, dotyczy to „wybrańców” , bowiem zwykły obywatel  nawet gdyby umierał, to musi swoje wykonać.

Codziennie w telewizji, w prasie, a zwłaszcza w Internecie jesteśmy zasypywani mnóstwem  informacji o nadużyciach władzy, panoszącej się wokół korupcji, arogancji, czy wręcz poczuciu bezkarności wobec litery prawa w sądach i prokuraturze, co zresztą doskonale jest znane najwyższym władzom i to wszystko nie robi na decydentach żadnego wrażenia, tak jakby, to miało  być przypisane do obecnej rzeczywistości.

Jeżeli bowiem, mimo publicznie pokazanych dowodów, nie było żadnej afery hazardowej / dlaczego jednak ten poseł tak się pocił w blasku kamer, a tylu ministrów w odruchu zostało odwołanych? /, czy gruntowej ? Jeżeli w świetle dowodów, jednak stosowano prowokację wobec uczestników Marszu Niepodległości, a jedynie władza nie widzi tego łamania prawa, gdy wybiórczo stosuje się prawo do publicznych zgromadzeń, to czy nie mogą mieć miejsca inne sposoby obchodzenia prawa.

Jeżeli przez długi czas, w sposób  dowolny sędziowie piłkarscy i działacze różnych szczebli traktowali rozgrywki piłkarskie, chuligani na trybunach stadionów i na ulicach sieją śmierć i zniszczenie, a władza udaje, że nie może poradzić sobie z tym problemem / chociaż inni to zrobili /, gdy wbrew konstytucji ludzie umierają bez szansy uzyskania należnej pomocy medycznej, to gdzie tu widać oznaki szacunku do prawa i ludzi.

Jeżeli przy pełnej świadomości, że obecny system wyborczy jest niesprawiedliwy, dokonuje się ograniczenia dostępu do mediów obywatelom będącym w opozycji do rządu, a kampanię wyborczą ustawia się pod panujących, to przy tym całokształcie lekceważenia i wybiórczego traktowania prawa oraz przy jednoczesnej zarozumiałości i pewności siebie przez władze trzeba sobie stawiać pytanie-czy nasze wybory są uczciwe i czy właśnie ta pewność wyboru nie wynika z przekrętów wyborczych?

 

Tadeusz Polak

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KOMENTARZE

 • Kropka! Jeszcze nie nad "i".
  Sądzę, że nawet nie ma co stawiać znaku zapytania przy ostatnim zdaniu. To zdanie winno podsumowywać wywód kropką! I tak eufemistycznie opisuje to, co się dzieje. Przy głośnym epatowaniu przez Tuska o odpowiedzialności, jaką rzekomo bierze na siebie! Widział ktoś tę odpowiedzialność?
 • @AnnaZofia 08:43:29
  Bierność mediów lub wręcz aprobata przez większość dziennikarzy tego systemu sprzyja rozwojowi tej republiki kolesiów. Temu celowi służą bieżące sondaże, które stały się przygotowywaniem podłoża pod wszelkie oszustwa.
  Społeczeństwo poprzez systematyczne okłamywanie tzw. ocenami preferencji wyborczej, nie powinno zgłaszać żadnych zastrzeżeń do ogłoszonych rezultatów wyborczych, a przede wszystkim powinno być skutecznie zniechęcone do większościowego udziału w samych wyborach.
  Jeżeli jednocześnie skutecznie wyeliminuje się, poprzez odpowiednie kruczki prawne część partii opozycyjnych, to łatwiej jest realizować swoje cele partyjne.
  Skomputeryzowany system sumowania rezultatów w poszczególnych obwodach też może sprzyjać osiąganiu założonych celów.
 • @Klub IP 09:37:53
  Ot, co!
 • @Klub IP 09:37:53
  Zdumiewać musi jednak milcząca zgoda naszych rodaków, a zwłaszcza elit intelektualnych na tak daleko stosowane na co dzień łamanie prawa. To, że posłowie prawnicy pomijają milczeniem ograniczanie dostępu do mediów, nie powinno dotyczyć innych, którzy przy każdej okazji powinni ten problem zauważać do bojkotowania mediów włącznie.
  Nie trzeba czekać na specjalne programy na temat kłamstw w TV, ale przy każdej okazji pytać o przyczynę ograniczenia dostępu innych do zabierania głosu.
 • @Adam Zawrat 09:49:24
  Obecna władza zaakceptowała system z poprzedniej epoki. Okrągły Stół zapewnia wymianę Zbycha na Rycha, ale przy korycie zostają sami swoi. Nie jest ważne, kto zajmuje się głosowaniami, wycieraniem rządowych korytarzy, czy kto obsadza POZOSTAŁE SYNEKURY, najważniejsze jest kto podejmuje decyzje.
  Dziś mamy taką sytuację, że w jednym ręku znalazła się władza ustawodawcza, wykonawcza i pozostałe główne instytucje państwa z NIK włącznie, a premier ponadto decyduje o losie Generalnego Prokuratora.
  Czy taka władza może zostać wymieniona w normalnych wyborach? Tak, jak kiedyś - RAZ ZDOBYTEJ WŁADZY NIE ODDAJE SIĘ. Pewien szef partii tylko na chwilę zapomniał się i już jego pomocnicy nie chcieli podać ręki zwycięzcy, a przegrany zapomniał o dobrych obyczajach.
  Czeka nas ciekawa obserwacja.
 • Mnie
  się wydaje że wybory to się odbywają przed wyborami. Wystarczy odurzyć tanią propagandą wystarczającą ilość ludzi i załatwione. A czemu nikt (prawie nikt) nie rozlicza z obietnic?
 • @Klub IP 09:37:53
  Tu żadnych wyborczych kruczków nie ma. Bydło inteligentne czy nie inteligentne przed rzeźnią ma też skreślić jedną rubrykę tylko na tak. Taka inteligencja na niby?
 • ------ wybory :)))))))))
  -- wyniki z okręgów idą na SERWERY ROSYJSKIE - stamtąd ----wracają --- do Polski

  --zapytałam Pani pracującej od kilkunastu lat w OBOP -CZY JEST PRAWDĄ ,że FAŁSZUJĄ WYBORY / powołałam się na DOBRO POLSKI / zdziwiona usłyszałam !! TAK !! ale to nie my OBOP a PENTOR -od kiedy połączyliśmy się z PENTOREM -widzimy , że WYNIKI odbiegają od TYCH !!! które w całej Polsce ZBIERAMY / tzn .ankieterzy , którzy - mimo- kontaktują !! się z sobą i wyraznie widzą MANIPULACJĘ kierownictwa !!!! PENTOR-/

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

ULUBIENI AUTORZY

więcej