Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
176 postów 115 komentarzy

Mowa nienawiści

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

A zamiast prawdy - fałsz słyszysz w swym uchu; Kiedy młodego nie stać na mieszkanie, Lub nie wiesz tego, co z Polską się stanie, Kiedy z dnia na dzień tracisz miejsce pracy.....

MOWA NIENAWIŚCI

Doc dr Rudolf Jaworek

 

W programie telewizyjnym TVN - 24, w dniu 22.XI. br. Redaktor Durczok z ministrem Bonim ubolewali nad mową nienawiści, która występuje w wypowiedziach polityków, a którą szerzą również środki przekazu. Panowie byli zgodni, co do potrzeby eliminowania tego zjawiska mobilizując do tego dzieła Kościół i administrację państwową. Zastanawiali się także nad możliwością cenzury wypowiedzi w internecie, gdzie wolność słowa przekracza wszelkie granice. W następnym dniu w tej samej stacji ten temat był kontynuowany. Sprawa musi być poważna skoro stała się nawet w telewizji głośna. Zainspirowany poruszanym tematem skleciłem taki oto wierszyk:

 

Pytał mnie dziadek, wolno cedząc słowa:

Co to takiego: "nienawiści mowa"?

Odpowiedziałem:

To taka dziadku, kiedy coś nawala;

Kiedy chorego wyrzucą z szpitala,

Kiedy rodzina znajdzie się na bruku,

A zamiast prawdy - fałsz słyszysz w swym uchu; Kiedy młodego nie stać na mieszkanie, Lub nie wiesz tego, co z Polską się stanie, Kiedy z dnia na dzień tracisz miejsce pracy, Za swoją pracę nie otrzymasz płacy, Kiedy Cię nie stać na kupno lekarstwa, Zamiast kultury, spotkają Cię chamstwa, Gdy matkę nie stać, by ubrać swe dzieci, Gdy lodówka, przed pierwszym, pustką świeci; Gdy oszust woła: "kraj nareszcie wolny"!

By móc wprowadzić zbrodnicze reformy,

Z których skorzystali różni cwaniacy,

Zaś robotnicy zostali bez pracy;

Rząd zamiast rządzić, państwo polskie psuje, A telewizja-demoralizuje, Gdy na stadionie dach się nie zamyka, A sąsiad czyta gazetę Michnika, Mafia kraj zadłuża, że głowa pęka, W Twoją kieszeń sięga złodzieja ręka, Gdy rząd miast bronić, rozbija rodziny, Gdy rządzą nami same skur..syny, A młodzież nasza musi emigrować, By za granicą móc dzieci wychować.

Gdy rządzą obcy, choć "polsko języczni"

Broniący Polski, są coraz mniej liczni,

Giną w wypadkach, lub przez samobójstwo.

(W co nie chce wierzyć miejscowe pospólstwo) Gdy polskie wojska, zamiast bronić kraju, Na rozkaz obcych innych zabijają, Wtedy z ust naszych wylatują słowa:

Niecenzuralne. Nienawiści mowa.

Tu nie pomogą Boniego apele.

Skrzywdzonych w tym kraju jest już zbyt wiele.

Rudolf Jaworek

 

KOMENTARZE

 • Autor.
  Witam. Piękny wierszyk i dosadny!!!
 • @piotr.siedlecki 15:57:43
  Nie wspomnę o tym, że trzeba będzie dla rady wynająć lub zbudować lokum, szef rady około 10 000, wiceszef 8000, i tak dalej. z 10 nowych limuzyn po 100 000 tyś, sprzątaczki, sekretarki, laptopy, komórki, tablety i cała inna gawiedź do zarabiania. Nieważne co, byle by robić i kosić.
 • @Alfred Rosłoń 20:49:20
  Mowa nienawiści zaczyna być orężem w walce z przeciwnikiem politycznym, nie tylko zresztą z tym zapisanym do określonej partii, ale i może szczególnie z tym, który nie akceptuje codziennego głosu mediów, nie zachwyca się dyżurnymi utrwalaczkami obecnej władzy, a przede wszystkim ośmiela się otworzyć usta i coś napisać, co nie przypadnie do gustu odpowiednio dobranej „Wysokiej Radzie”. Rada to, zostanie oczywiście wybrana / dobrana / z pośród „najwybitniejszych „ umysłów świata propagandy, a jej zadaniem będzie nie tylko monitorować oficjalne i ogólnie dostępne publikacje zamieszczane w II obiegu, ale być może również korzystać z dostępnych technicznych środków zdobywania informacji.
  Przecież musi być jakiś organ „ niezależny”, który będzie decydował, co jest dobre i poprawne, a co może szkodzić wizerunkowi wysokich urzędników państwowych i oczywiście II RP.
  Nie będzie można zatem do bulu krytykować poczynania wybranych przez obywateli swoich przedstawicieli, co zresztą jest logiczne, bowiem jeżeli ich wybraliśmy, to dlaczego mamy ich krytykować. Na czele takiego organu powinna stanąć osoba o godności co najmniej ministra lub sekretarza stanu, by jego głos się liczył , a prokuratorzy i sędziowie mogli powoływać się w swoich oskarżeniach i wyrokach na znaczący urząd w państwie.
  W początkowym okresie ze względu na szczupłość obsady takiej rady monitoring powinien zostać skupiony przede wszystkim na opozycji, bowiem jak zauważają projektanci tych rozwiązań, gdyby nie opozycja, rząd spokojnie mógłby realizować swoje cele i za granicą nikt by o tym nie wiedział.
  Roman Obawa

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

ULUBIENI AUTORZY

więcej