Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
176 postów 115 komentarzy

Dlaczego takie osądy?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Otóż dlaczego, nie słyszę w dyskusjach radiowych i telewizyjnych zdecydowanej odpowiedzi polityków prawicy? Czego się boicie?

Poszukiwanie faszyzmu.

Pozdrawiam i przesyłam dalej tekst otrzymany e-mailem od polonusa zza granicy, a dotyczący faszyzmu. Rudolf Jaworek

 

 1. Do napisania tych kilku zdań sprowokowało mnie coraz częstsze i głośniejsze oskarżanie przez "lewicę" i jej przyjaciół w mediach wszelkich partii i grup prawicowych o ideologii patriotycznej, ostatnio szczególnie PISu i Jarosława Kaczyńskiego o FASZYZM. Otóż dlaczego, nie słyszę w dyskusjach radiowych i telewizyjnych zdecydowanej odpowiedzi polityków prawicy? Czego się boicie? Trzeba to uświadomić zwykłym zjadaczom chleba, że wszystkie partie i ruchy faszystowskie w XX wieku były lewicowe! NSDAP w tłumaczeniu na język polski brzmi: Narodowo - SOCJALISTYCZNA Partia PRACUJĄCYCH Niemiec. Nie słyszałem, żeby socjalistyczna partia pracujących mogła być prawicowa - to nawet nielogiczne! Do tego była to partia> antyklerykalna, więc zbliżona do obu partii tzw. "lewicowych" w Polsce i nie mogła być prawicowa, a w szczególności konserwatywna.

 

 2. CO TO JEST PAŃSTWO POLICYJNE? Przejechałem po USA kilka tysięcy kilometrów. Nie widziałem żadnego fotoradaru, ani policjantów z "suszarką w krzakach. Jednak ludzie jeżdżą spokojnie i też nie widziałem ani jednego wypadku ani stłuczki, mimo olbrzymiego ruchu pojazdów. W maju b.r. byłem na wycieczce po terenach II Rzeczpospolitej, obecnie w Białorusi. Państwo milicyjne, nieprzyjazne dla polityków o poglądach niezgodnych z linią polityczną Łukaszenki, ale nikt nas nie śledził, nikt nas nie niepokoił, a na drogach widziałem tylko raz radiowóz milicyjny, który gdzieś tam jechał. W Polsce Tuska & PO. na drogach stoi las fotoradarów, policja pędząca za kierowcami, którzy przekroczyli prędkość, znaki ograniczenia do70 km/h na prostych odcinkach dróg szybkiego ruchu - wszystko po to, żeby zgarnąć kasę na nagrody dla swoich z władz wojewódzkich. Polska Tuska i PO podobno nie jest państwem policyjnym. Za rządów PiS -u aresztowano wielkich przestępców - ludzi establishmentu polityczno - gospodarczego. Dziś policyjni bandyci w kominiarkach o 6 rano wyłamują drzwi do domu staruszków, lub mieszkania zwykłej rodziny, mierzą z pistoletów maszynowych do matki z dzieckiem, rzucają ich "na glebę", wiążą ręce, zabijają psa, po czym okazuje się, że pomylili adresy. A rzecznik prasowy "policji" bezczelnie oświadcza w telewizji, że policjanci działali zgodnie z obowiązującymi procedurami. Za to się należy twórcom tego systemu (razem z tym rzecznikiem) po parę lat więzienia o zaostrzonym rygorze, a nie trybunał stanu. Czy zwykły obywatel, mieszkający w Polsce Tuska&PO. może się czuć bezpiecznie w swoim domu? - a może o 6 rano policyjni bandyci wyłamią mu drzwi, zabiją psa, rzucą go "na glebę", wycelują z pistoletu maszynowego do przerażonej żony, a po 48 godzinach spędzonych w areszcie stwierdzą,  że ten 70-latek wyglądał na 20-letniego handlarza heroiny, a drzwi wyłamali, bo powinien w 2 sekundy wstać z łóżka, dobiec do drzwi i je otworzyć, więc jest sam sobie winien, jak by powiedział rzecznik prasowy "policji". Tak, Polska Tuska&PO. to jest państwo policyjne i będzie jeszcze gorzej, jeśli nie odsuniemy od władzy establishmentu III RP i nie wylejemy na zbity pysk winnych tego bałaganu.

 

 Pozdrawiam wszystkich odbiorców tego maila.

 Andrzej Nowak (nie ten znany profesor, więc dla odróżnienia - inż.)

 P.S. Nie jestem członkiem żadnej partii, ani organizacji politycznej,

 Ale, jestem Polakiem.

 

 DEFINICJA MOWY NIENAWIŚCI

Czym jest mowa nienawiści?

Myślą, która się nie ziści,

Słowem, które jest zbyt ostre

Określając to co proste,

Duch emocji ujawniony

Gdy ktoś jest rozgoryczony,

Zamiar czynu nie spełniony

Kiedy ktoś plecie androny,

Czasem tylko słowny blef

Gdy złość burzy w głowie krew,

Słowa wstrzymujące czyny

Wiedząc, że ich nie zrobimy,

Wyraz bólu skrzywdzonego,

Znak bezsiły u słabego,

Czasem to jest krzyk rozpaczy

Kiedy nie można inaczej,

Czasem ironia, czasem żart,

Opinia, ile ktoś jest wart,

Wzbogacenie drętwej mowy

Gdy ględzi palant sejmowy,

Bywa, że przerywnik w mowie

Gdy chcesz komuś dać "po głowie",

Bije w twe uszy z mównicy,

Słychać ją i na ulicy,

             --------- . -------

Używała ją UB-cja

Której pono dziś już nie ma,

Mistrzem mowy nienawiści

Byli "partii" aktywiści

Mówiąc zwięźle - bolszewicy

W środkach przekazu ukryci.

Jest w filmie i kabarecie,

Pełni swe zadania krecie,

By miast wprost po mordzie walić,

Aktualne rządy chwalić.

Rudolf Jaworek

KOMENTARZE

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

ULUBIENI AUTORZY

więcej