Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
176 postów 115 komentarzy

Fałszowanie sędziowskich nominacji.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wszyscy mogą sobie sami ocenić, czy ważniejsza jest legitymacja dziennikarza, czy też fałszerstwa związane z łamaniem ustawowych zapisów dotyczących mianowania na stopień podporucznika WP, czy też nominacje sędziowskie.

Fałszowanie sędziowskich nominacji.

Znów mamy burzę w szklance wody. Agent jednej ze służb naszego państwa dla celów niewiadomych podrobił sobie legitymację dziennikarza. Głos zabierają czołowi decydenci naszego kraju, deklaracje składa Prokurator Generalny, jednym słowem mamy kolejną „wielką” sprawę. A przy okazji dostaje się opozycji za ilości zakładanych podsłuchów, czego nikt nie ośmiela się odnosić do opcji rządowej. Czy jednak, jest ich teraz mniej niż 5-6 lat temu? Tego tematu nikt nie chce rozwijać.

Jeżeli bowiem wszyscy wiemy, że aby uzyskać świadectwo dojrzałości, musimy zdać maturę, aby zdobywać tytuły naukowe, mamy obowiązek wypełnić określone ustawowo warunki. W przeszłości oszuści byli pozbawiani takich tytułów za plagiaty, a sprawa była mocno napiętnowana.

Ustawowo uregulowane są również sprawy nadawania przez pana prezydenta stopnia podporucznika w siłach zbrojnych, jak i nominacje sędziowskie różnych szczebli. Stąd budzi moje zdumienie fakt, że za wiedzą urzędu pana prezydenta, nominacje sędziowskie zostały wręczone wojskowym sędziom bez spełniania zapisanych w ustawie warunków. Młodzi sędziowie bez przeszkolenia wojskowego zostają mianowani na pierwszy stopień oficerski, co jest sprzeczne z ustaleniami i mimo oficjalnego pisma skierowanego w tej sprawie  do prezydenta Bronisława Komorowskiego nie ma żadnej reakcji w tej sprawie. Ciekawe, jak to złamanie prawa traktują na początku swojej sędziowskiej kariery młodzi ludzie?

Podobnym poczuciem bezkarności zapewne kierował się były wysoki funkcjonariusz ministerstwa sprawiedliwości, który po zakończonej służbie wojskowej wprowadzając w błąd / oszukując / prezydenta RP uzyskał nominację na sędziego okręgowego. W urzędzie pana prezydenta mimo przedłożenia rzetelnych dokumentów wskazujących na fałszerstwo dokumentu i wyłudzenie tym sposobem nominacji na stanowisko sędziego okręgowego, urzędniczka negatywnie odniosła się do sprawy, a aparat sprawiedliwości odgrywa się na autorze informacji.

Wszyscy mogą sobie sami ocenić, czy ważniejsza jest legitymacja dziennikarza, czy też fałszerstwa związane z łamaniem ustawowych zapisów dotyczących mianowania na stopień podporucznika WP, czy też nominacje sędziowskie. Czy tak bezprawnie powołani sędziowie zapewnia w naszym kraju sprawiedliwość? Czy wysokie kompetencje pana prezydenta pozwalają mu jednocześnie łamać prawne rozwiązania? Wiem, że jest minister, który mówił, że prawo ma w nosie, ale jednocześnie do bulu mam prawo pytać najwyższy urząd w państwie, w imię czego, dla jakich przyczyn mimo wiedzy o fałszerstwach podtrzymuje się podjęte decyzje?

julev

 

KOMENTARZE

 • Oszustwa w Temidzie.
  Proszę nie posądzać mnie o mowę nienawiści, chociaż to jest teraz takie modne, alepowiem wprost. W naszym kraju brak szacunku do prawa sięga bruku.Niestety winę za ten stan rzeczy ponoszą najważniejsze osoby w państwie. Należy oczekiwać mniej PR, a więcej powagi i rzetelności.Polska nie jest zabawką do jednorazowego /kadencyjnego/ wykorzystania. Czy to jest do pomyślenia w innym kraju, by oficerem zostawała osoba nie spełniająca odpowiednich kryteriów ? Oczywiście, nie myślę tu o marionetkowych rządach w niektórych państwach afrykańskich, ale o europejskich demokracjach, do których poziomu podobno zmierzamy. W każdym urzędzie mogą znaleźć się niekompetentni urzędnicy, ale gdy główny gospodarz nie panuje nad sytuacja, gdy w mediach publicznych sprawa jest omawiana, to nie można mówić, że to deszczyk wiosenny.
  Pomyśleć, że sędzią sądu okręgowego zostaje pułkownik w stanie spoczynku, który na dokumencie poświadcza nieprawdę, mając świadomość, że nie spełnił wszystkich warunków z pełna arogancją i lekceważeniem wszystkich odbiera nominację. Wszyscy o tym wokól niego wiedzą, akceptuja to, a prawdopodobnie składają gratulacje, a pan prezydent milcząco przyzwala.
  Oczekuję, że prezydent Komorowski przywróci urzędowi odpowiedni poziom wiarygodności, a propagandę zastąpi rzeczowością.
 • SZ. PANIE
  W Polsce nigdy nie było demokracji, nie ma i nie będzie. Taki już naród i taka władza. Najpierw bolek chciał drugiej Japonii. Nie wyszło. Później tusk chciał drugiej Irlandii . Nie wyszło. I nie wyjdzie. Jedyne co nam wyszło to kolejna republika sowiecka.
 • @Michał Podobin 18:42:14
  "Oczekuję, że prezydent Komorowski przywróci urzędowi odpowiedni poziom wiarygodności..." - są jeszcze tacy, którzy oczekują od obecnych włodarzy wiarygodności...? Gdzie szukać punktu zaczepienia tej wiary pozwalającej oczekiwać czegokolwiek dobrego, naprawczego czy po prostu właściwego?
  Pytania, oczywiście, retoryczne. Bez nienawiści - nie wierzę obecnym włodarzom (doświadczenia nie pozwalają mi na to), nie podoba mi się "troszkę inna norma", którą chce, w imieniu rządu, wprowadzić M. Boni, nie widzę żadnego dobra w poczynaniach ekipy Tuska w sprawach społecznych (służba zdrowia, demografia, stosowanie prawa itd), o reprezentacji na zewnątrz Polski nie wspominając (Smoleńsk to koronny przykład) itd., itd...
  Poza PR reszta... ...szkoda słów!
 • A jak było w czasach stalinowskich?
  Czyż nie tak?
  Wówczas potrzebni byli prokuratorzy i sędziowie do nadania pozorów legalności wyrokom na polskich patriotów zapadłym w NKWD.
  A teraz?
 • @Michał Podobin 18:42:14
  A może jest to szantaż służb specjalnych na prezydencie Komorowskim.
  Za te jego papiery którymi oni grają. Tu nie ma sęe co dziwić w takim przypadku.
 • @AnnaZofia 09:15:01
  Jeżeli mówię, że oczekuję, to nie znaczy, że proszę. Domagam się poszanowania prawa zagwarantowanego w konstytucji.Prezydent zostal powołany do sprawowania nadzoru nad stosowaniem konstytucji. To prezydentowi, a nie mnie przypisano w ustawach określone kompetencje i instrumenty do wyegzekowania obowiązującego prawa. Jeżeli prezydent lub każdy inny wysoki funkcjonariusz państwa nie chce wykonywac podjętych zobowiązań, to powinien w pierwszej kolejności przypomnieć sobie tekst składanej przysięgi, a następnie odpowiedzieć sobie i wyborcom, co przeszkada mu w wypełnianiu tych zobowiązań.
  Przecież nikt nie zmuszał wybranych osób do kandydowania na te wszystkie urzędy, ale skoro pełnią te funkcje, to niech nie udają, że są różne moralnościi różne prawa.
  Jeżeli w państwie za wiedzą najwyższych władz dokonywane są przestępstwa przez fukcjonariuszy państwowych, którymi niewątpliwie są sędziowie, to wręczający te nominacje powinien wykazać wyjątkową staranność w tym działaniu. Jeżeli jednak za jego wiedzą trwa to bezprawie, to jest wspieranie tego bezprawia.A na to zgody być nie może.
 • @Marek1taki 10:25:01
  W tym wypadku mamy do czynienia z wybiórczym stosowaniem prawa. Jeżeli bowiem z rozmowy na NE z sędzią w stanie spoczynku : http://carcinka.nowyekran.pl/post/81317,pplk-mariusz-lewinski-czyli-schizofrenia-bezobjawowa-ma-wciaz-kolosalna-przyszlosc- dowiadujemy się, iż to, co w ocenie Naczelnego Prouratora Wojskowego, w jego osobistym postępowaniu jest prawidlowe, to w stosunku do innych stanowi naruszenie prawa, a jednocześnie jego podwładni używają gróźb i wymuszeń, to mamy do czynienia z daleko posuniętym bezprawiem. A dla przypomnienia należy zauważyć, że to właśnie w czasie gdy Szefem NPW był pan Parulski trwały śledztwa w sprawie Nangar Khek i śledztwo w sprawie tragedii smoleńskiej.
  I to taki człowiek uzyskał nominację generalską.Przecież był ktoś, kto wnioskował i ktoś, kto tę nominację wręczył.
  Czy prezydent powinien być zagrożony szantażem? To nie jest możliwe.
  Tworzy się nowy system. W tym systemie stosuje się nowe zasady.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

ULUBIENI AUTORZY

więcej