Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
176 postów 115 komentarzy

Poseł Tomczak będzie sądzony.Protest KIP

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

. Autor uwłaczającej postaci powalonego polskiego Papieża Jana Pawła II, wystawionej w warszawskiej galerii – Zachęcie, obrażał polskie uczucia narodowe i religijne.

Nasz Dziennik w dniu 5.02.2013 r donosił:

Poseł Tomczak będzie sądzony. W 2000 roku przesunął meteoryt przygniatający rzeźbę papieża

Po 12 latach wraca sprawa byłego posła Witolda Tomczaka. W 2000 roku uszkodził on instalację Maurizio Cattelana przedstawiającą papieża przygniecionego meteorytem, w galerii Zachęta. Prawicowy polityk usunął wówczas głaz, a teraz odpowie przed sądem, o czym donosi "Nasz Dziennik".

Czytaj całość: http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/678182,posel-tomczak-bedzie-sadzony-w-2000-roku-przesunal-meteoryt-przygniatajacy-rzezbe-papieza.html

W związku z zaistniałą sytuacją Stowarzyszenie Klub Inteligencji Polskiej, zdecydowanie sprzeciwiając się tego typu praktykom, wydaje poniższe oświadczenie:

 

KLUB INTELIGENCJI POLSKIEJ                            Warszawa, dn. 06. 02. 2013.r.

 ul. Jasna 1,(pok. 216), 00-016 Warszawa

        www.klubinteligencjipolskiej.pl

  KRS 0000409982, REGON:145987962

                                                                   

 

                       

                                                      OŚWIADCZENIE

                                         KLUBU INTELIGENCJI POLSKIEJ

 

w sprawie znieważenia postaci Papieża Jana Pawła II na wystawie w warszawskiej 

                                              Zachęcie w 2000 r.

 

            W 2000 r. w warszawskiej Zachęcie miało miejsce karygodne znieważenie postaci polskiego Papieża Jana Pawła II. Prezentowano tam Jego powaloną figurę przywaloną wielkim głazem, na tle naszych barw narodowych. Fakt ten wzbudził liczne protesty i była to wówczas głośna sprawa. Dziś powraca się do niej na nowym etapie walki z Kościołem oraz z tym co dobre i święte. W tej sprawie przedstawiamy więc swoje stanowisko i znacznej części naszego społeczeństwa.

 

           1. Autor uwłaczającej postaci powalonego polskiego Papieża Jana Pawła II, wystawionej w warszawskiej galerii – Zachęcie, obrażał polskie uczucia narodowe i religijne. Zgodnie z Art. 196 Kodeksu Karnego podlega karze do lat dwu i powinien z urzędu zostać pociągnięty do odpowiedzialności.

 

           2. Zarówno autor uwłaczającej postaci Papieża, jak również organizator tej wystawy i dyrekcja Zachęty nie tylko obrażali uczucia narodowe i religijne, ale wbrew powołaniu galerii, podważali dobro kultury będące źródłem tożsamości narodu polskiego i jego rozwoju. Naruszyli tym samym postanowienia Art. 6 ust. 1 Konstytucji RP. Działali ze szczególną premedytacją kontynuując wystawę, pomimo licznych protestów społecznych.

 

           3. Wobec utrzymywanej nadal bezkarnie ekspozycji, o charakterze prowokacyjnym, obrażającej podstawowe wartości narodowe, religijne i kulturalne większości naszego społeczeństwa, poseł Witold Tomczak, działając z mandatu społecznego, w sytuacji wyższej konieczności obrony najwyższych wartości, dokonał w ich obronie naruszenia uwłaczającej nam figury. W efekcie ekspozycja została zamknięta i urąganie naszym podstawowym wartościom powstrzymane. Za taką postawę wyrażamy Panu posłowi Witoldowi Tomczakowi podziękowanie i cześć.

 

           4. Budzi zdziwienie i niepokój fakt, że Sąd Rzeczypospolitej Polskiej, po dwunastu latach od wydarzenia, podejmuje tę sprawę i kieruje ją nie przeciwko winowajcom, ale przeciwko byłemu posłowi Witoldowi Tomczakowi. Wydaje się, że sprawa powinna zostać oddalona z oczywistego braku znamion przestępstwa z jego strony. Oczekujemy, że niezawisły Sąd Rzeczypospolitej uwzględni konieczną obronę naszych dóbr najwyższych.

 

 

     Sekretarz Generalny KIP                            Prezes ZG KIP

 

      ......................................                            .......................................

            Marek Toczek                                                     dr Dariusz Grabowski

 

                                                                 

       Wiceprezes ZG KIP                                Wiceprezes ZG KIP

 

     ….……………………..                              ……...……………………………

        dr Krzysztof Lachowski                      prof. dr hab. inż. Włodzimierz Bojarski

 

KOMENTARZE

  • @ autor
    Skoro popełnił tak haniebny czyn , to niech będzie sądzony. Jak również pan Palikot pijący wódkę w miejscu publicznym i wymachujący męskim członkiem.
    Lecz że mamy dziadowskie prawo to nic z tego nie będzie.
  • NIESAWISŁY SĄD RZECZYPOSPOLITEJ
    Sądy i prawo w Polsce nie są niezawisłe.Podlegają kontroli tych co to prawo stanowią .Nic się nie zmieni bez protestu swiadomej częsci społeczeństwa na masową skalę.I nie namawiam bynajmniej do wyjscia na ulicę.należy uderzyć ICH tam gdzie najbardziej zaboli.ZBOJKOTUJMY WYBORY,ONI SAMI SIĘ NIE WYBIORĄ.Gdyby mogli wybrać się sami to nie organizowali by igrzysk wyborczych które pochłaniają setki milionów złotych z naszych podatków.Spelnimy tym samym posmiertną wolę pani Anny Walentynowicz która napisała APEL O BOJKOT WYBORÓW Niestety katastrofa w której zginęła zakończyła jej piękną kartę histori życia.Niech się każdy z nas zastanowi co ma z tego rze od 89roku chodzi na wybory i głosuje na wciąż tych samych ludzi ,którzy zmieniają jedynie nazwy partii.Partie to mafie a te w Polsce w szczególnosci.Gdyby w Polsce Sądy były niezawisłe można było by wytoczyć im zbiorowy protest przeciwko EKSTERMINACJI NARODU POLSKIEGO.Niestety sędziowie sa mianowani i podlegają zdegenerowanej władzy.Zaprotestujmy przeciwko obniżaniu wieku szkolnego naszych dzieci,zaprotestujmy przeciwko podwyższaniu wieku emerytalnego.Zaprotestujmy przeciwko chorej służbie zdrowia,sytuacjii w ZUS,bałaganowi na kolei,wysokim kosztom utrzymania,niskim zarobkom.Zaprotestujmy przeciwko nasilającej się inwigilacji obywateli,przeciwko kierowaniu przez sady 3500 obywateli rocznie na badania psyhiatryczne.Zaprotestujmy przeciwko obniżaniu poziomu nauczania,zmianach w podręcznikach historii polskiej.Zaprotestujmy przeciwko .......................................Tylko czy nam się jeszcze chce protestować skoro nie protestowalismy kiedy w sposób złodziejski prywatyzowano NASZ NARODOWY MAJĄTEK?Nie protestowalismy przeciwko likwidacji miejsc pracy.Nie protestowalismy kiedy mordowano naszych duchowych przywódców.Nie protestowalismy kiedy ułomnosć tego systemu spowodowała setki tysięcy bezdomnych ludzi.Nie zaprotestowalismy kiedy ............................................Nie mamy innego wyjscia albo zaprotestujemy albo jak te bezwolne barany będziemy zaganiani przez Episkopat Polski oraz masmedia do urn wyborczych aby swoja obecnoscią legalizować ten ZBRODNICZY USTRÓJ KAŻDY KTO SWOIM GŁOSEM LEGALIZUJE NARZÓCONĄ NAM W MAGDALENCE WŁADZĘ KOLABORUJE Z TYM SYSTEMEM Stefan Dembowski Stowarzyszenie Demokracja USA Nowy Jork Stowarzyszeniedemokracjausa@yahoo.com

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

ULUBIENI AUTORZY

więcej