Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
176 postów 115 komentarzy

Myślmy po polsku.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Każdy naród dążący do wielkości musi umieć te wydarzenia dostrzegać, interpretować i zgodnie z własnym interesem polaryzować międzynarodową scenę polityczną. Bierność bądź infantylizm prowadzą narody ku nieuchronnemu zatraceniu.

Poddawani codziennemu medialnemu bombardowaniu zapominamy o tym, co jest zasadnicze, jakie są nasze korzenie i jaką Polskę mamy pozostawić  następcom. Mimo, że nasi sąsiedzi bez przeszkód umacniają swoją wielkość, wzbogacają się naszym kosztem, nam w zamian ofiaruje się zagwarantowaną i z góry określoną demokrację wraz z podporządkowaniem niezawisłości rządom brukselskim.

Na szczęście nie wszyscy poddają się panującej „modzie” i szukają miejsca do wyrażenia własnych poglądów.. Poniżej głos Krzysztofa Zagozgy, który poszukując sposobu dotarcia do obywateli, wykorzystuje jedno z ostatnich miejsc w tzw. „wolności wypowiedzi” i zamieszcza swój głos na portalu internetowym.

Oto fragment jego wypowiedzi:

Polska racja stanu a separatyzmy europejskie

Krzysztof Zagozda    

 

 

           Polskie myślenie polityczne opuszcza wiek dziecięctwa i szybko wkracza w niemowlęctwo. To ustawiczne cofanie się w rozwoju nie jest li tylko domeną elit wykrystalizowanych po Okrągłym Stole, ale także szerokiego spektrum pozostającego w rzeczywistej bądź rzekomej wobec nich opozycji. Zaniechania intelektualne w połączeniu z biernością na polu międzynarodowym dramatycznie zawężają obszar politycznego zainteresowania i szeregują nas na szarym końcu wśród europejskich średniaków. Brak samodzielnej i ambitnej doktryny wraz z niebezpiecznie malejącym potencjałem twórczym w niedługim czasie mogą zredukować rangę naszego narodu do poziomu grupy etnicznej.

 

           A przecież nic, co dzieje się w Europie, nie pozostaje bez wpływu na naszą teraźniejszość i przyszłość. Za pozornie peryferyjnymi, mało znaczącymi wydarzeniami, kryją się często procesy, które lada chwila będą oddziaływać na losy całego kontynentu. Każdy naród dążący do wielkości musi umieć te wydarzenia dostrzegać, interpretować i zgodnie z własnym interesem polaryzować międzynarodową scenę polityczną. Bierność bądź infantylizm prowadzą narody ku nieuchronnemu zatraceniu. Jednym z wielu problemów wymagających natychmiastowego opisania przez polską rację stanu są współczesne separatyzmy dążące do powołania nowych państw europejskich.

http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/index.php/kip-blogi/11-blogi/457-myslmy-po-polsku.html 

Tadeusz Polak

KOMENTARZE

 • Podziwiam ambicję i aspiracje
  -------------------------------------------
  Każdy naród dążący do wielkości musi umieć te wydarzenia dostrzegać, interpretować i zgodnie z własnym interesem polaryzować międzynarodową scenę polityczną.
  -------------------------------------------

  Jak na razie - nie potrafimy poradzić sobie z nami samymi.
  Jak pysznym trzeba być, by głosić takie hasła?

  Kubeł wody na głowę:
  (Nigel Farage):
  -----------------------------------------------
  Dlaczego Wielka Brytania miałaby dawać cokolwiek Polsce? Dlaczego miałbym dać wam pieniądze na nową linię metra w Warszawie? Dlaczego nie pomagać Afryce albo Indiom? Ja nie chcę być w Unii z Polską
  ------------------------------------------------

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY

więcej