Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
176 postów 115 komentarzy

Rasistowski atak na siostry Radwańskie w Izraelu

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Tego nie wolno zamiatać pod dywan.Oczekuję,że polski minister Sikorski zareaguje, a czynniki izraelskie zachowają się zgodnie z obowiązującymi procedurami i zostana pociągnięte do odpowiedzialnosci.

Sportowa rywalizacja powinna być pozbawiana wszelkich akcentów przemocy i rasizmu. Tego cały świat wymaga od siebie, a szczególnie od państw mniejszych.Szczegolnie mocno akcentowane są w całym świecie przejawy tzw. antysemityzmu.Polska jest ciągle na cenzurowanym. Jednocześnie ze zdziwieniem przyjmuję pokorne milczenie polskich mediów wobec napastliwego działania kibiców izraelskich w oficjalnym meczu międzypaństwowym. Tego nie wolno zamiatać pod dywan.Oczekuję,że polski minister Sikorski zareaguje, a czynniki izraelskie zachowają się zgodnie z obowiązującymi procedurami i zostana pociągnięte do odpowiedzialnosci.

Oto relacja z portalu dyskusyjnego:

Roman Obawa

Izraelscy kibice do sióstr Radwańskich: „Katolickie s...i”?

 

Tagi:Urszula Radwańska,turniej,siostry Radwańskie,obrażali,lżyli,kibice,Izrael,Agnieszka Radwańska

W czasie meczu z Izraelem w Grupie I Strefy Euroafrykańskiej polski debel sióstr Radwańskich był wyzywany przez izraelskich kibiców. Otrzymaliśmy informację, że pod adresem tenisistek krzyczano: „Katolickie s...i!”. Media na ten temat milczą, jednak blogerzy i internauci potwierdzają informacje o skandalicznym zachowaniu izraelskich kibiców. Dyskusja na ten temat toczona jest nawet na oficjalnym profilu Agnieszki Radwańskiej na Facebooku.

Agnieszka i Urszula Radwańskie doprowadziły do zwycięstwa Polski 2:1 w meczu grupy C, pewnie pokonując gospodynie turnieju Julię Glushko i Shahar Peer 4:6, 6:3, 6:4. Według relacji internautów, którzy oglądali mecz, polskie tenisistki były lżone przez siedzących na trybunach kibiców.

O całej sprawie milczą media, które zastanawiają się tylko, dlaczego na trwającej zaledwie kilkadziesiąt sekund konferencji prasowej polskie tenisistki wraz z opiekunem siedziały z „kwaśnymi minami” i udzielały jedynie „kilku zdawkowych odpowiedzi”.

Jak dowiedział się portal Niezalezna.pl, oburzeni zachowaniem izraelskich kibiców katolicy i miłośnicy tenisa w Polsce domagają się wyjaśnienia całej sytuacji i wystosowanie pisma do rządu, z żądaniem zajęcia oficjalnego stanowiska w tej sprawie.

na łamach portalu Niezalezna.pl  więcej szczegółów całej sprawy.

Ponadto ciekawy wpis jednego z dyskutantów:

Maria () 12/02/2013 - 14:37.

A czy portal Niezależna napisał nieprawdę?

bo jeśli napisał prawdę to nie ma znaczenia czy była to prowokacja czy nie była.
Wystarczy, że takie okrzyki pojawiły się a odpowiednie władze tak po jednej jak i drugiej stronie NIE zareagowały - i w tym momencie mamy prawo protestować i wyciągać na wierzch różne ciemne żydowskie sprawki, których nie brakuje.
I tak ciesz się, że nikt nie wspomina (na razie) o udziale Żydów w komunistycznym aparacie przemocy w okresie stalinowskim w Polsce.
Tu chodzi o pewną równowagę i wzajemność rozliczeń z przeszłoscią a ty chcesz z Żydów zrobić tabu. A z Polaków chłopców do bicia.

małga () 12/02/2013 - 14:39.

Nie dziwi mnie to

tę nienawiść do Polaków wyssali z mlekiem matki.Dalismy im miejsce na ziemi, mogli budować domy, zakładać fabryki, uczyć dzieci. Chroniliśmy ich przed nazistami narażając życie. Oni sami siebie potrafili niszczyć. Co robiła policja żydowska w czasie wojny? O tym cicho - to my mamy przepraszać za wszystko zło jakie oni czynili.Krzyczą z nienawiścią, bo zagłuszają w ten sposób swoje sumienia. Oni dobrze wiedzą ile złego zrobili.Przykre jest to, że nikt nie potrafi głośno powiedzieć -dość! Ale, czy "nasi przedstawiciele" są na pewno Polakami? Nie wierzę, że zareagują. Na naszych oczach dokonuje się unicestwienie. Bardzo dobrze ukazane jest to w filmie "Zniesławienie"
Agnieszko - jesteś taka młoda i piękna - nie daj się tej swołoczy!

 Roman Obawa

 

 

KOMENTARZE

 • Oni Polakow nienawidza
  bardziej anizeli Niemcow, kto nie wierzy niech pojedzie do Izraela a przekona sie na wlasne oczy i uszy.
 • @misiak 15:53:26
  Takie antypolskie artykuly pisane przez zydowskich dziennikarzy pojawiaja sie w wielu poczytnych czasopismach na wzszystkich kontynentach. Dlaczego polskojezyczne media o tym milcza a MSZ nie reaguje ? Prosze otworzyc link po angielsku.


  Debbie Schlussel oskarza Polaków o wymordowanie milionów Żydów.
  By admin | June 6, 2012

  Znana amerykańska blogerka i komentatorka pochodząca z rodziny polskich Zydów Debbie Schlussel oskarzyla na swoim blogu Polaków o wymordowanie milionów Żydów:

  http://www.debbieschlussel.com/50114/poles-were-complicit-in-holocaust-outrage-over-obama-gaffe-is-fraudulent-ignorant/

  “Oto wskazówka dla Polski i ignorantów w “lumpenconservatariat” którzy teraz angażują się w tworzenie rewizjonistycznej historii: Polacy zamordowali miliony Żydów, zachowali wiele obozów zagłady,otarli się o to prawie wszyscy po obu stronach mojej rodziny, jak również w setkach tysiący innych rodzin żydowskich.
  To nie tylko naziści mordowali. To były dziesiątki tysięcy chętnych Polaków i nie tylko. Obama niepopełnił gafy mówiąc o tym.
  “Ktoś musi przypominieć panu Tuskowi, że jego ludzie byli tymi, co to robili dołączając się do nazistów i dokonali masowe mordy na co najmniej połowie z sześciu milionów Żydów, zabitych w Holokauście, na niektórych z nich z mojej rodziny. Wy czujecie się “dotkięci przez nazywanie hitlerowskich obozów zagłady, “polskimi”?? Um, a gdzie były? Kto je obsługiwał, łapał Zydów i dostaczał do obozów, które wkrótce zamieniały ich w popiół i dym? ”
  “Te główne obozy śmierci istnieją w Polsce nie bez powodu: to polska zgoda, współudział w Holokauście i chętna współpraca z nazistami”
 • Ewenement
  Polska jest unikatem na skalę światową. Na przestrzeni wieków: za bohaterstwo, poświęcenie, wierność, chrześcijańskie miłosierdzie, prawość. Nikt nam nie obiecywał, że będzie łatwo, że będą nas podziwiać i dziękować. Ale jest Jeden, który widzi wszystko i każdemu odda to co mu się należy, a nawet dołoży. A więc bądźmy dobrej myśli.
 • link
  http://solfernus.nowyekran.pl/post/87752,na-dobry-poczatek-dnia
 • CHAZARSKO-KUREWSKIE KIBUCE
  mogą nam naskoczyć. My Polacy mamy was w dupie.
  Ps.
  to do jebanych zydowskich pseudokibiców.
  Do normalnych Żydów nic nie mam.
 • @Łukasz Roman 11:21:05
  W tej sprawie głos zabrał W. Fibak. Oto fragment jego wypowiedzi za „ w Polityce.pl”
  Sytuacje mamy więc taką: jakaś część (wierzę, że niewielka) izraelskiej widowni obrażała Polki m.in. okrzykami „you catholic bitches!”, co portale tłumaczą jako „katolickie suki”, ale przecież „bitch” w stosunku do kobiety to określenie skrajnie obelżywe, znaczy także „dziwka”, albo „kurwa”. W zestawieniu z przymiotnikiem określającym religię nabiera jeszcze mocniejszego znaczenie. Sytuacja nie była jednorazowym incydentem skutecznie uciszonym przez sędziego, powtarzała się wielokrotnie. Polki wygrały mecz, a na konferencji prasowej wraz ze swym trenerem pokazały mocne nerwy i wielka klasę nie komentując wydarzenia ani słowem, jedynie swymi lakonicznymi wypowiedziami dając do zrozumienia, że nie był to normalny mecz. Później, w wypowiedzi dla jednej z agencji, Agnieszka Radwańska w bardzo powściągliwy sposób dała wyraz swemu „rozczarowaniu”.
  Wyobraźmy sobie sytuację odwrotną: na meczu w Łodzi albo Białymstoku część polskiej widowni krzyczy do żydowskich tenisistek „wy żydowskie kurwy!”. Sędzia ucisza chamstwo, ale incydent powtarza się, przeszkadzając grać izraelskim tenisistkom. na konferencji dziewczyny z Izraela są smutne, ale milczą na temat skandalicznego zachowania chamów obecnych wśród tenisowej publiczności. A potem jeden z najbardziej zasłużonych i popularnych żydowski sportowców mówi jednej z gazet:

  Oto całość informacji: http://wpolityce.pl/artykuly/47070-gdy-chamstwo-publicznie-obraza-polki-wojciech-fibak-radzi-siedziec-cicho-to-jednak-dla-mnie-nowosc-zaraza-zaraza
  T.P
 • @Klub IP 11:30:37
  Jednak okazuje się, że naciski blogerów zrobiły swoje. Oto bowiem głos zabiera sam minister RS. Oto informacja zamieszczona na Onet.pl:

  Szef MSZ zbada sprawę wyzwisk sióstr Radwańskich w Izraelu
  Szef MSZ Radosław Sikorski poinformował w piątek, że zlecił weryfikację doniesień o rzekomym obrażeniu przez kibiców izraelskich polskich tenisistek - sióstr Radwańskich. - Gdyby to była prawda, to byłoby to oczywiście oburzające - dodał.
  Według serwisu niezależna.pl, izraelscy kibice w czasie meczu ich deblistek w Grupie I Strefy Euroafrykańskiej z siostrami Radwańskimi, robili wszystko, by zdekoncentrować polskie zawodniczki, posypać się miały m.in. wyzwiska.

  - Gdyby to była prawda, to byłoby to oczywiście oburzające, tak jak oburzające jest zachowanie niektórych polskich kibiców na polskich stadionach. Natychmiast zleciłem placówce (dyplomatycznej) zweryfikowanie, czy rzeczywiście, to miało miejsce - powiedział Sikorski w piątek w Radiu Zet.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

ULUBIENI AUTORZY

więcej