Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
176 postów 115 komentarzy

O WOLNĄ POLSKĘ

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Na początek mamy trzy sprawy. Po pierwsze, zmianę ustawy o referendum ogólnokrajowym, po drugie, referendum w sprawie jednomandatowych okręgów wyborczych, a potem referendum w sprawie skrócenia kadencji Sejmu.

O WOLNĄ POLSKĘ

Aleksander Szymczak

POrażający widok. Witały nas nieruchome dźwigi z bezradnie spuszczonymi ramionami. Żal mieszał się z goryczą. Gorycz, że tak nasze pokolenie dało się „podejść”, że dziś nasze dzieci muszą się tułać po świecie za chlebem! Nie sprostaliśmy idei „Solidarności 1980” i nie dokończyliśmy tamtego słusznego protestu. 16 marca 2013 roku jednak coś drgnęło. Naród Polski jak lawa, i ta magma buntu, żalu, braku chleba i pracy, braku sprawiedliwości, zjechała do słynnej Sali BHP w Stoczni Gdańskiej. Na zaproszenie szefa „Solidarności” Piotra Dudy, sala wypełniła się gęsto ponad 100 organizacjami, stowarzyszeniami, klubami, głównie mającymi „na pieńku” z władzą.

Po powitaniu, każda grupa miała 1-2 minuty na powiedzenie z czym przyjechali. I zaczęło się. Spotkanie było jakby kontynuacją „Kongresu Protestu” sprzed roku. Mówią, że było to spotkanie pt. „Platforma Oburzonych”, ale jak ktoś przytomnie zauważył, - nikt z nas nie chce być oburzonym, chce być zadowolonym, chcemy mieszkać w solidnym domu i stąd JOWy. Z licznych wypowiedzi (ponad 100) Polaków i patriotów, wyłania się obraz upadku Rzeczpospolitej. Od słów troski, „Kiedyś byliśmy gotowi przelewać krew za ten kraj, co się z nami stało? Co rząd robi z Polakami - wszystko dąży do upadku! Po - rozwiązanie Sejmu, Rządu i wszystkich partii”. Na bramie stoczni jest napis : „Oddaję życie, abyś ty mógł żyć wolny”, a czy jesteśmy wolni – pyta dyskutant? Jakże dziś sytuacja jest podobna do tej z plakatu wiszącego (sprzed 30 lat) w Sali BHP : Rząd – rządzi, Partia – kieruje, Naród – głoduje. Z dyskusji było widać, że stopień bólu i niesprawiedliwości przekroczył już próg wytrzymałości. Oto cytaty z wypowiedzi: - sądy polskie niszczą rodzinę, - polska mafia sądowo-prokuratorska, - sprawiedliwość jest fikcją, - zafundowano nam republikę bananową, - postępują procesy eksterminacji, - zamach na nasze państwo, zamach na Konstytucję, - zaraza bezsilności i obłudy (o rządzie), - upominamy się o godność Polaków, narasta okupacja kłamstwa, - kolejne ekipy rządowe sprzedały Polskę, - przeciwstawić się partyjniactwu, - zniszczyć cały układ okrągłostołowy. „Zawyła syrena” Stoczni Gdańskiej!

Bardzo duże poparcie uzyskała idea Jednomandatowych Okręgów Wyborczych (JOW). Przypominano o potrzebie zjednoczenia się bo, - „w pojedynkę wszyscy będziemy przegrywać, w pojedynkę to jak kopanie się z koniem”! Bardziej wyrobieni politycznie mówili: - dokończmy dzieło zapoczątkowane w 1980, - przestali słuchać ludzi a słuchają swoich wodzów jak Kaczyński czy Tusk, - samorządy czekają na zielone światło – łączmy siły, - na głowy przywódców spuścić ciężkie JOWy, - szykowany jest V rozbiór Polski, jesteśmy potrzebni politykom raz na 4 lata, - czas na zmiany, bo Polska nie musi tak wyglądać, - nie zostawiajmy Polski w rękach tych, którzy chcą ją zniszczyć, - nie mamy siły i o tę siłę prosimy „Solidarność”, - ideały „Solidarności” przez mafie rządzące zostały sponiewierane, czas zacząć walkę o wolność i sprawiedliwość, - zmiany duże, może rewolucyjne, przełomowe, bo polska scena polityczna musi zostać rozbetonowana, - młodzież chce walczyć, - mamy rząd okupacyjny, to nie jest rząd Polski, - trzeba zapoczątkować ruch społeczny lub ruch narodowy, bo obecne partie nas nie reprezentują, one zniszczyły Polskę i nie nadają się do reanimacji, - żadne inicjatywy nie pomogą dopóty, dopóki to państwo będzie państwem bezprawia, - przymusowy eksport za własne pieniądze 2 mln wykształconych niewolników z Polski, a Anglia na nas zarobiła już 5 mld funtów. „Głos Arki” podaje: trzeba postawić przed Trybunałem Stanu marszałka Senatu Bogdana Borusewicza i Lecha Wałęsę. Byli także rolnicy ze swym nowo założonym Ogólnopolskim Komitetem Protestacyjnym w Obronie Polskiej Ziemi. Mówiono o jesiennych manewrach wojskowych w Polsce i w tym kontekście przypominano, żeby nie dać się zaskoczyć (w podtekście – musi się to wszystko zakończyć do jesieni).

Po wystąpieniach ruchów społecznych głos zabrał Piotr Duda. Mówił, - że ten duch solidarności i patriotyzmu zebrał nas tutaj by porozmawiać o problemach i jak temu zaradzić. Chcemy zrealizować postulaty 21x tak. Takiej polityki na Wiejskiej – ja się brzydzę. Dziś nie rozwiążemy wszystkich problemów które się nawarstwiły, ale od czegoś trzeba zacząć. W „Tygodniku Solidarność” na zjazd 16 marca P. Duda mówi: „ Na początek mamy trzy sprawy. Po pierwsze, zmianę ustawy o referendum ogólnokrajowym, po drugie, referendum w sprawie jednomandatowych okręgów wyborczych, a potem referendum w sprawie skrócenia kadencji Sejmu. Te trzy pomysły działania to taki nasz trójpak.” Chcemy powołać front organizacji obywatelskich, które nie akceptują aktualnej sytuacji społecznej. To może doprowadzić do powtórzenia sytuacji w Bułgarii i obalenia antypracowniczego rządu – kontynuował. Więcej na filmach tu:http://polskigdansk.pl/index.php/relacje.

Oburzenie na partyjniactwo, które raz jest w rządzie a raz w opozycji a nic się nie zmienia, spowodowało napisanie – „Przesłania do Prezydenta”. Apel o wszczęcie procedur które spowodują, by społeczeństwo miało OBLIGATORYJNE prawo do referendum po zebraniu 0,5 mln podpisów. Obecnie jest tak, że nawet 2 mln podpisów jest lekceważone przez Sejm i odrzucane. „Jeśli to zawiedzie, TO WIEMY CO ROBIĆ”! – mówił Piotr Duda. Wspomniał o Strajku Generalnym na Śląsku, który ma się odbyć 26 marca 2013r. Paweł Kukiz (ruch na rzecz JOW) mówił, „ że to nie jest polityka, to jest dyktatura. To spotkanie spowoduje, że nasze wnuki nie nazwą nas Targowicą!Jeśli to „Przesłanie” nic nie da, TO BĘDZIEMY MIEĆ KRÓTSZE WAKACJE” ! Były też bardziej krytyczne głosy: „Solidarność” jest dziś wielką grzesznicą i powinna prosić o wybaczenie (vide –„okrągły stół”). W odpowiedzi padło, że tu nie wolno obrażać „Solidarności”. W kuluarach zaś trwały namiętne dyskusje i już nie takim parlamentarnym językiem. Był „ołtarzyk” z Krzyżem a na nim powieszone logo Ligi Polskich Rodzin ! Piotr Duda na zakończenie powiedział, że nie jest to nasze ostatnie spotkanie. Miał powstać zespół koordynacyjny (ale my już musieliśmy wyjść). Cóż, jedni mówią, że to był „wentyl bezpieczeństwa”, by oburzenie „poszło w gwizdek”, o skanalizowaniu buntu itd., ale też można brać na poważnie słowa przewodniczącego (mówił: mamy struktury w całej Polsce). Pożyjemy zobaczymy. Ale od już trzeba się organizować i np. w Grajewie też powstaje Klub Patriotyczny (KIP) – kontakt:wiernytradycji@wp.pl Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript..

Aleksander K. Szymczak

KOMENTARZE

 • Hej Yntelygencja! Ty tak na poważnie?
  Jeżeli tak, to rozpacz ogarnia.
 • Z tymi poniżej? nie realne!!!
  Szkoleni przez KGB, delegowani do Moskwy - publikujemy pełną listę
  Szkoleni przez KGB, delegowani do Moskwy - publikujemy pełną listę - niezalezna.pl
  Niezalezna.pl przedstawia kompletny wykaz zidentyfikowanych polskich funkcjonariuszy studiujących w ośrodkach sowieckiego KGB lub delegowanych do pracy w ZSRS. Listy z nazwiskami pochodzą z opublikowanego właśnie raportu ABW na temat współpracy obu specsłużb.  Autor: wg, oa
  Żródło: niezalezna.pl Tuleyka faszerownana wiedzą KGB pozycja 316 - Witold Tuleya - ojciec sędziego Tuley był na 3-letnich studiach doktoranckich w szkole KGB Kim był jego dziadek, skoro mu są tak znane metody stalinowskie? Pewno się nie pochwali, że z Smierszy, NKWD albo IW, UB 58 - Jan Dworak, za to pary teściów-zięcia p. Rezydęta(od dęty bufon) trudniej poznać, bo mają inne nazwiska.
 • @Kula Lis 62 21:36:37
  http://niezalezna.pl/uploads/foto2013/39695-415711363977916.jpg
 • @Kula Lis 62 21:40:36
  Układ Tuska i Rokity z Millerem i parchem synem zbrodniarza, oprawcy i bandyty z NKWD/UB Stolzmanem ksywa Kwaśniewskim… zaburzyła prezydencja śp.Lecha Kaczyńskiego, ale poradzono sobie z “tym problemem”.

  Czego dotyczył “Układ” komuchów z Tuskiem?

  “Damy wam rządzić, damy wam poparcie w sejmie i senacie, damy wam swój elektorat, ale…”

  1. Likwidujecie IPN

  2. Likwidujecie CBA

  3. Wstawiacie do TS, TK, SN, sądów i prokuratury… naszych sprawdzonych towarzyszy i TW!

  4. Zatrzymujemy ważne stanowiska w terenie, w spółkach skarbu państwa, bankach, służbach i gdzie się da.

  5. Nie pozwalacie na dekomunizację, lustrację i tym podobne bzdury.

  Podpisano, parafowano, akceptowano…. pieczątki!

  Nad tym układem czuwają służby… nie polskie, bo ich nie ma… służby izraelskie, rosyjskie, niemieckie i nawet z Kongo-Kinszasa… bo mogą!

  Stąd założono “swoje” media… Panama 1984 powstaje ITI, czyli za chwilę Onet i TVN.

  Solorz dostaje kasę… i zakłada Polsat, AGORA ma juz prase pod kontrolą… TVP przejmują agenci Kiszczaka… potem się okazuje… kto jest kim.

  MAMY MEDIA… NO TO NIEPOTRZEBNE CZOŁGI!!

  Powstaje gigantyczny spisek, układ podpisany krwią… jak cyrograf…

  Pytacie jaka krwią?!

  O to już dbają nieznani sprawcy i rozgrzani samobójcy… kto tylko coś wie o UKŁADZIE, ten wpada pod TIRA, albo się wiesza… nawet w Wiedniu.

  Tyle w skrócie… ale układ trzeba jeszcze domknąć i zamknąć, założyć kłódkę i plombę!

  Dlatego mamy atak na resztki niezaleznej prasy, VETO dla telewizji TRWAM, atak na IPN, najazd w mediach na CBA.

  Wywalenie M.Kamińskiego z CBA w kilka godzin po objęciu rządów przez Tuska, Kurtyka wsiadł do samolotu…

  Wyciaganie z szafy TW Bolka i atak na IPN!Ogłupione lemingi, przekupione “elity”, obrona łapówkarzy, wszechobecna korupcja… rosyjskie i białoruskie standardy!

  Jeszcze TW ZNAK zrobi “porządek” z internetem… i ręka w nocniku!
 • @Kula Lis 62 22:01:53
  A teraz należy pilnie zrobić serie artykułów i opisać ich kariery po 1989 roku. Zatrudnić do tego "sforę" dziennikarzy, aby było szybciej i...bezpieczniej dla dziennikarzy. Wywiesić ich zdjęcia w w publicznych miejscach, gdzie mieszkają. Czas na akcję obywatelską ostracyzmu tych rakotwórczych elementów. Mój Boże, KEDYW / NSZ, Żołnierze wyklęci z Łupaszką, etc...by się dzisiaj przydali, tak jak w czasie wojny i po. Do wyboru do koloru To powinno być jawne w latach 90. Rzeczywiście Witold (s)Tuleya jest na 316 pozycji. Media parcha i polonofoba Szechteromichnika jąkały i inne żydowskie ukrywały fakt powiązania tego sędziego z poprzednim układem. Tylko odważni ostrzegali, że to sędzia z mocnymi powiązaniami ze służbami starego systemu i okazuje się to prawdą, bo jego ojciec był na szkoleniu KGB w ZSRR!!! "Nasze" media znów nas oszukały!!!
 • @Kula Lis 62 22:33:26
  W Norwegii, po II w.ś., rodziny kolaborantów do trzeciego pokolenia, nie mogły i nie mogą piastować żadnych funkcji państwowych, 1500 kolaborantów zostało rozstrzelanych, powieszonych, resztę czekały wraz z rodzinami obozy reedukacyjne, taka ich Bereza. Gdyby w Polsce, po 89 r. zastosować analogiczną zasadę, to Polska byłaby dziś zupełnie innym krajem
 • @Kula Lis 62 22:37:56
  GAD ZNOSI JAJA KRZYCZĄC, ŻE TO NIE SĄ GADZINOWE JAJA. No właśnie. Ale żydokomuna krzyczy na całe gardło, że nikt nie odpowiada za swoich rodziców czy dziadków. I lemingowe POlactwo w to wierzy. A trzymająca władzę, sądownictwo i media żydokomuna wychodzi na tym doskonale bo 80 procent "nowego" narybku sędziowskiego i 70 procent "nowego" dziennikarstwa to dzieci i wnuki żydo - komunistów albo folksdojczy - byle nie od Polaków Patriotów.
 • @Kula Lis 62 22:01:53
  ..."Układ Tuska i Rokity z Millerem i parchem synem zbrodniarza, oprawcy i bandyty z NKWD/UB Stolzmanem ksywa Kwaśniewskim… zaburzyła prezydencja śp.Lecha Kaczyńskiego, ale poradzono sobie z “tym problemem”...


  Generalnie masz rację, ale cytat powyższy jest zastanawiający - chyba nie mówisz poważnie, że Kaczyńscy to inny sort niż reszta hołoty.
 • @Kula Lis 62 22:37:56
  ''W Norwegii, po II w.ś., rodziny kolaborantów do trzeciego pokolenia, nie mogły i nie mogą piastować żadnych funkcji państwowych, 1500 kolaborantów zostało rozstrzelanych....''


  Pleciesz BZDURY jak malo ktory!!!!
  Jest odwrotnie do tego co piszesz!

  Nie masz pojecia o PRAWDZIWEJ historii Norwegii! Znasz TYKLO ta szkolna!

  Podam ci norweski odpowiednik NE i tam - jesli znasz norweski - dowiesz sie prawdziwej historii Norwegii (jest wiele notek i linkow):

  http://www.nyhetsspeilet.no/
 • @Rusticulus 23:01:48
  Gdyby mieli tak naprawdę coś na Kaczyńskich to już dawno by ich zniszczono, o to chodzi, że nic na nich nie mają. Nr 284 - Romuald Skopowski to niejaki Julian Matej - pisał teksty dla super grupy rockowej SBB i Haliny Frąckowiak.
 • @Bara-bar 23:20:24
  To ty gówno wiesz, w Norwegii kolaborantów Quslinga rozstrzelano, powieszono, reszta to tak jak napisałem.
 • @Bara-bar 23:20:24
  dla uzupełnienia http://en.wikipedia.org/wiki/V... jak widać nie tylko nie mogli piastować urzędów ale i odpowiednią karę ponieśli za zdradę
 • @Kula Lis 62 07:59:01
  Errata:Quislinga, zjadło mi "i"
 • @Rusticulus 23:01:48 zastanow się ty nad tym oraz inni, nie odbieraj tego dosłownie do siebie.
  A wy sami dla Polski wybraliście p.Rezydenta super. Aleksander Ścios:'Komorowski to bardzo niebezpieczny człowiek dla Polski' coś wam to mówi lemingi? Ten Kaczor był taki nie bardzo, a no był, bo Kaczor czyli prof.Lech Kaczyński był pierwszym Prezydentem Polski który nie miał przeszłości /sowieckiej/ agenturalnej, to dla tego dla was głąby nie pasował? A ci zaprzańcy sieli propagandę antyPiSowską, a wy? A wy idioci pomagaliście tym zaprzańcom. Kim wy jesteście? Jesteście takimi samymi zaprzańcami, zdrajcami jaki eSBecy. Fu.
 • @Kula Lis 62 09:32:12
  Wylecz się Kolego z kultu tego kanalii Kaczyńskiego. To taka sama gnida jak cała szajka magdalenkowa (życzliwie podpowiadam - pomyśl KOGO mógł wezwać Kiszczak na tajne odprawy do Magdalenki ? Bo Lesiu tam brylował).
 • @Rusticulus 09:47:50
  Współpraca Służby Bezpieczeństwa MSW PRL z KGB ZSRR w latach 1970-1990 - Próba bilansu

  Na podstawie zachowanych i dostępnych informacji można określić, że w latach 1972-1990 w ośrodkach szkolenia KGB oraz uczelniach MSW ZSRR przeszkolono ok. 600 funkcjonariuszy i pracowników MSW PRL. Z tej liczby udało się dotychczas zidentyfikować 362 osoby. Ich nazwiska prezentujemy poniżej.

  Krzysztof Bondaryk uważa, że współpraca SB z sowieckim KGB może w dalszym ciągu wpływać na bezpieczeństwo kraju - ,,Pomimo bowiem upływu ponad 20 lat od upadku PRL i ZSRR oraz zakończenia współpracy ich służb wewnętrznych, przedstawienie tej współpracy we wszystkich aspektach, jej zbilansowanie, opisanie jej skutków i pozostałych po niej układów oraz aktywów ma nadal istotne znaczenie ze względu na wciąż możliwy wpływ tej współpracy na aktualny stan bezpieczeństwa RP'' - napisał zdymisjonowany szef ABW.

  Prezentujemy Państwu posiadane materiały:

  23/03/2013 - Kierownicy Grupy Operacyjnej ''Wisła" - nazwiska - pobierz tutaj...
  22/03/2013 - Działalność Grupy ''Narew" KGB w Polsce - wykaz pracowników przedstawicielstwa KGB w Warszawie - pobierz tutaj... (2 MB)
  21/03/2013 - Wykaz funkcjonariuszy MSW PRL studiujących i odbywających szkolenia na uczelniach KGB ZSRR - pobierz tutaj... (20 MB)
  21/03/2013 - Wykaz funkcjonariuszy MSW PRL delegowanych do pracy w ZSRR w latach 1970-1990 - pobierz tutaj... (2 MB)

  oraz dodatkowo - Lista członków służby zagranicznej, którzy służyli lub współpracowali z komunistycznymi służbami specjalnymi - pobierz tutaj...

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY

więcej