Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
176 postów 115 komentarzy

POWSZECHNY UDZIAŁ W REFERENDUM TO NASZ OBOWIĄZEK.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jest zbyt wiele powodów, by w referendum mieszkańcy stolicy odwołali prezydenta, panią Hannę Gronkiewicz Waltz.Doskonale wiemy i rozumiemy trwogę w obozie Platformy

Prezydent Warszawy HGW musi odejść.

HGW musi II

Jest zbyt wiele powodów, by w referendum mieszkańcy stolicy odwołali prezydenta, panią Hannę Gronkiewicz Waltz.

 

Zasadniczym powodem jest stosunek władczyni na Ratuszu do Warszawiaków. Pani prezydent HGW po 7 latach sprawowania swojego urzędu, nie wysilając się w poszukiwaniu pozytywnych efektów swojego urzędowania, miała jedynie do zaproponowania swoim wyborcom, nawoływanie do bojkotu udziału w referendum. Jest to zachowanie zarówno aroganckie, jak i wielce niestosowne. W żadnym wypadku nie może być usprawiedliwieniem fakt, że do podobnego zachowania wzywa społeczeństwo prezydent RP Bronisław Komorowski, jak i premier Donald Tusk. Jest to dowód końca misji tego układu politycznego, końca systemu zorganizowanego przez pewne środowiska do czerpania osobistych korzyści.

Niezależnie od wielu niewiadomych dotyczących przyszłości mieszkańców stolicy, jest pewne, że pozostawienie pani HGW na stanowisku prezydenta, jedynie pogłębi rozrost warszawskiej biurokracji, wzmocni butę i arogancję ratuszowych urzędników oraz wzmocni ich poczucie bezkarności i nieusuwalności.Ostatnie propagandowe działania / reforma z biletami, ciągłe zabieranie głosu w mediach/ zmierzające do dalszego okłamywania obywateli, świadczy o determinacji samej prezydent stolicy i jej politycznego zaplecza w utrzymaniu posiadanych stanowisk za wszelką cenę.

HGW I

Powinniśmy mieć świadomość, że bez odwołania pani prezydent HGW nie będzie możliwe naruszenia tego politycznego układu i jak głoszą specjaliści, decydenci gotowi są do zastosowania każdego chwytu i tymi najbrudniejszymi włącznie. Grożenie przez premiera, że komisarzem Warszawy po referendum może zostać ponownie H.G.Waltz, jedynie potwierdza potrzebę naszej determinacji i powszechnego udziału w referendum.

Jeżeli nie chcemy, by w stolicy dokonywano bezprawnej sprzedaży mieszkań tylko wybranym mieszkańcom, by dokonywano dalszej likwidacji szkół, przedszkoli, świetlic i innych obiektów, zmian w komunikacji oraz niedotrzymywaniu terminów w inwestycjach, to nie możemy usłuchać propagandowych wezwań do bojkotu referendum.

Doskonale wiemy i rozumiemy trwogę w obozie Platformy, bowiem prezydent HGW stanowi mocny fragment muru, jaki został postawiony przez rządzących i odgradza społeczeństwo od władzy. Wypadnięcie tej cegły z konstrukcji zwanej PO, znacząco naruszy stabilność tego tworu i przyspieszy upadek tej korupcjogennej wieży.

Referendum, to również wyrażenie protestu wobec bezprawia, łamania zasad funkcjonowania całego wymiaru sprawiedliwości, to protest wobec kłamstw i fałszerstw w prokuraturach i sadach RP. Tego bez zmiany systemu na pewno nie wyeliminujemy. Stworzona przez rządzących potężna armia urzędników i piastujących synekury będzie bronić wszelkimi dostępnymi / niekoniecznie zgodnymi z prawem / środkami. Zmian w stosowaniu prawa nie osiągniemy bojkotując referendum.

Bojkotując referendum z pewnością nie zmienimy zachowania Straży Miejskiej, nie poczujemy się bezpieczniejsi na naszych ulicach i osiedlach, nie zrobi się czyściej na naszych podwórkach i na naszych ulicach, a zwiększone zostanie tylko zainteresowanie służb miejskich na zakładaniu nowych fotoradarów i obręczy na koła samochodów.

Usunięcie od władzy pani HGW, to realna nadzieja na zmiany, to możliwość wybrania osoby dbającej o miasto, działającej na rzecz swoich obywateli, to realizacja w oczekiwany sposób inwestycji i wyeliminowanie korupcyjnych oznak funkcjonowania instytucji i urzędów stolicy. Warszawa i jej mieszkańcy mają prawo czuć się partnerami w decydowaniu o kierunkach rozwoju miasta, mają prawo wiedzieć jak i dlaczego zostały rozdysponowane olbrzymie fundusze na miejskie inwestycje.

13 października powinniśmy pokazać, że nie ma miejsca dla „świętych krów”, nie może mieć miejsca dla poczucia bezkarności i nieusuwalności z zajmowanych stanowisk, tylko dlatego, że pewne siły mając opanowane środki propagandy, będą nas ogłupiały swoimi wypowiedziami, podstawiając oddanych sobie dziennikarzy i „telewizyjnych celebrytów”. W tym dniu musimy pokazać, że jesteśmy w stanie podziękować osobom, które nie sprawdziły się i tym samym następcom przypomnimy o możliwościach demokracji.

Szczytem arogancji i wielkiej bezczelności ze strony decydentów Platformy są oświadczenia premiera i jednego z czołowych działaczy PO p. Halickiego, o rzekomej możliwości wyznaczenia na komisarza stolicy, Hanny Gronkiewicz Waltz, w wypadku przegranego przez HGW referendum. Jest to zwykłe pokazanie przez rządzących, gdzie mają oceny Warszawiaków. To jest prawdziwy obraz PO.

Jeżeli zdecydowaliśmy o referendum, to nie dajmy obecnym decydentom możliwości do szydzenia z naszej nieobecności w lokalach wyborczych. Nie wolno pozwolić rządowi na zastraszaniu społeczeństwa i gardzenia nim. To właśnie takie i podobne pomysły wskazują na trafną decyzję o przeprowadzeniu referendum. To są koncepcje, które mają tylko zawłaszczyć władzę dla wybranego towarzystwa.

HGW II

Hanna Gronkiewicz Waltz musi odejść, a wraz z nią to całe towarzystwo.

Adam Zawrat

KOMENTARZE

 • AUTOR
  No cóż. Pójdziemy. Zagłosujemy (należę do osób, które nie wnikają jak zagłosujesz). Nie wiem co zrobić z informacjami, o próbie takiego referendum, które odbyło się w 2011 roku... Jakie stanowiska mają obecnie inicjatorzy tego "puczu"- bo byli również z PO.
  Ale tak- pójdę i zagłosuję za odwołaniem- ja moja żona, moje koleżanki i koledzy wraz z rodzinami- wszyscy na "nie"; na "won ze stołka"; "dosyć kurwa okaradania zwykłych ludzi". Na "wypieradalaj z urzędu" zagłosują bezrobotni; Ci którzy usłyszeli od KOLEGI HGW "SZCZAW ŻRYJ" też pewnie zagłosują za odwołaniem; "DOŚĆ RZĄDÓW MATOŁY" wykrzyczą kibice (czy tam KIBOLE);... Ale mam nadzieję, że pójdzie wreszcie się jebać. I taka dykteryjka. Wiecie, że uczestniczyłem w jej kampanii wyborczej... Za to, że nie dopuściła mnie do koryta w referendum powiem jej WON!
 • @WIŚNIA 00:02:29
  Najważniejsze, aby nie ulec propagandzie i nie pozostać w domu. A to, co powiedział ostatnio premier Tusk, a za nim powtarzają jego poplecznicy iż HGW zostanie po odwołaniu komisarzem, jest oczywistym działaniem agitacji na rzecz pozostania w domu, a jednocześnie potwierdza butę i arogancję obecnej władzy. Przypomina to stalinowskie zwyczaje i polską odmianę dyktatury antypolskich dygnitarzy. To znak do powszechnego udziału. Idziemy z całymi rodzinami. Precz z kolonialnym tworem Platformy.
  Tadeusz P
 • @Klub IP 10:18:00
  MImo wszystko mam bardzo duży dystans do osób, które zaczęły organizować referendum. Piotr Guział jakoś nie wzbudza mojej sympatii, a jego intencje w tej sprawie są jakieś takie ciągle mroczne. Takie, bym powiedział jak za dobrych lat rządów Kwaśnieskiego, Olina czy tam Kalisza...
 • @WIŚNIA 11:38:46
  W moim przekonaniu nie powinniśmy wybiegać tak daleko wprzód. Pierwszy etap-zebranie podpisów- mamy za sobą. Drugi etap- referendum skutecznie odwołujące HGW- przed nami. Nie idźmy w dyskusję podsuwaną nam przez PO o następcy, bowiem w stolicy mamy tak wielu mądrych i przygotowanych do pełnienia tej funkcji ludzi, że wystarczy zrezygnować z dotychczasowego sposobu wyłaniania kandydatów na prezydenta, a przy otwartej kurtynie dokonamy oceny wielu kandydatów, którzy w czasie kampanii wyborczej pozwolą się nam poznać, dowiemy się o ich kompetencjach i predyspozycjach do sprawowania tego urzędu. Oczywiście nie możemy dziś mówić o żadnym kandydacie, ponieważ obecnie jest temat odwołania urzędującej p. prezydent, a dopiero wówczas przyjdzie czas na trzeci etap- wybory nowego prezydenta.
  Nie możemy dzielić skóry na żywym niedźwiedziu, a skupmy się na przekonaniu Warszawiaków, że możliwe jest odwołanie HGW.
  Nie pozwólmy, by Platforma śmiała się z mieszkańców stolicy.
 • Rządy HGW w Warszawie:
  - Most północny rozładowanie koszmarnych korków, w których mieszkańcy Tarchomina co dzień stali po 40 minut w każdą stronę
  - Budowa dwóch wiaduktów na trasie Łazienkowskiej, które u schyłku rządów L.Kaczyńskiego się po prostu rozpadły.
  - Dokończenie nie skończonej od lat 90 ubiegłego wieku trasy Toruńskiej
  - Centrum Kopernika
  - Dokończenie I linii metra, w 2 lata zbudowano tyle, co za Kaczyńskiego budowano w 4 (rezygnując z jednej stacji)
  To tylko kilka inwestycji zrealizowanych za rządów HGW. Przy tym wszelkie podane tu argumenty są blade jak kartka papieru.
  Żaden z Warszawiaków tu urodzonych i kochających to miasto nie ruszy palcem w tym przedstawieniu politycznym.
  Przypomnij sobie tylko co zrobił Marcinkiewicz narzucony Warszawie przez PiS? Rozkopał Krakowskie Przedmieście, gdy nie było zrobionej inwentaryzacji instalacji podziemnej. Ludzie w błocie brodzili a inżynierowie instalacje inwentaryzowali.
  Nie ważne czy ktoś jest z PiS, PO czy jakiejkolwek partii, ważne jest by był dobrym gospodarzem a HGW nim jest.
 • @Zawisza Niebieski 15:49:03
  Nawet jeśli to prawda to mnie nie odpowiada totalne zadłużenie miasta i województwa mazowieckiego a to jest faktem !
 • @RICO 22:18:07
  Jeśli się inwestuje, to z reguły powstają długi, z drugiej strony HGW umiejętnie korzysta z funduszy europejskich, czyli nie zbudowalibyśmy tyle, za pieniądze które wydała Warszawa. Z pewnością nie akceptuję pewnych inwestycji jak np. Stadion Legii, inne są dla mnie kontrowersyjne, jak budowa linii metra pod Wisłą, z tym zawsze będą kłopoty, ze względu na strukturę gruntów pod Wisłą, wyszło to w tunelu w ciągu Wisłostrady. Stąd moim zdaniem II linia metra powinna iść wiaduktem.
  Duże koszty Warszawy za rządów HGW to również wynik nieudolności zarządzania i braku inwestycji za czasów PiS. Jak mogło dojść do katastrofy budowlanej na wiaduktach Wisłostrady w przy Bielanach. Pewnej pięknej nocy pojawiła się dziura na wylot. Decyzję o rozebraniu i ponownej budowy należało podjąć znacznie wcześniej, czyli za Kaczyńskiego. Mogę mieć wiele zastrzeżeń do rządów HGW, nie myli się ten co nic nie robi, ale to referendum bez wątpienia jest hucpą polityczną do której przynajmniej ja ręki nie przyłożę.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY

więcej